Domácnost

Chcete se poučit i pobavit? Přečtěte si patnáct kroků, jak podat kočce pilulku.

Tenhle návod nám poslala do redakce čtenářka Kadla, ke které doputoval mailem, jako „oběžník“. Možná, že už jste ho četli, možná ne. V každém případě ho neberte moc vážně. I když na každém šprochu… „Sama mám dva kocoury a mé zkušenosti mají s textem mnoho společného,“ píše ostatně Kadla. :-)

1) Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu kočičiny tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku aby zavřela tlamu a polkla.
2) Vytáhněte kočku zpoza pohovky a seberte prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.
3) Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.
4) Vemte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamy pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.
5) Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manžela ze zahrady.
6) Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.
7) Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.
8) Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby ji hlava koukala z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.
9) Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.
10) Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.
11) Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.
12) Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce, a vezměte si poslední prášek z balení.
13) Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půllitrem vody.
14) Nechte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.
15) Počkejte až Spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavolejte do místního Zverimexu, jestli nemají nějaké křečky…
   
03.09.2002 - Dům a byt - autor: Převzatý článek

Komentáře:

 1. avatar
  [23] Ťapina [*]

  Taky se prodávají takové speciální podavače tabletek, kterým se prášek vycvrnkne až na začátek krku, odkud už ho kočule nevyloví, ale komu se to vyplatí kupovat, to asi ne.

  superkarma: 0 24.11.2003, 21:49:34
 2. avatar
  [22] Ťapina [*]

  Simba: Já mám takovou čubinu, která si bere prášky sama. Já tomu ovšem neříkám ani tak decentní, jako nenažraná

  superkarma: 0 24.11.2003, 21:48:49
 3. avatar
  [21] Simba [*]

  te návod znám, celkem odpovídá reálu. A když už prášek vnutíme, kočičí spolubydlící na nás koukají uraženě. Ale měli jsme jednou kočuli, spíš kočičí dámu, která si decentně vzala prášek z dlaně sama. Předpokládám, že taková je jedna z tisíce.

  superkarma: 0 08.11.2003, 10:02:23
 4. avatar
  [18] ZdenaA [*]

  Jo to prášek a pes to je taky kapitola sema pro sebe. Doma jsme čirou náhodou zjistili, že když chceme aby spolkl prášek musí být (ten prášek) zabalený do šunkového salámu a vedle psa musí být kocour. Potom se jedno kolečko salámu dá pejskovi a jedno kocourovi, po dvou až třech kolech se zaředí zabalený prášek a protože má pes strach, aby kocour nedostal o kolečko víc chramstne po něm prášek neprášek. Je to možná trochu finančně náročnější, ale co by člověk neudělal pro své miláčky.

  superkarma: 0 04.09.2002, 12:49:35
 5. avatar
  [15] elfos [*]

  ........

  superkarma: 0 03.09.2002, 19:18:04
 6. avatar
  [14] Anela [*]

  Mě pomáhá pouze implatovat prášek dle velikosti do něčeho velice oblíbeného. I tak je to obtížné.
  Kočkám kuřecí sirové maso. Nařízne se trošku z boku a prášek
  řádně zaordinujete. Tváří se, jako by nic. Při troše štěstí prášek nenajdete v pelechu. Našla jsem tam jednou i čtyři.
  Pes zase má rád sýr. Ten je ještě mazanější, hodí si ho pod jazyk a dělá oči, že chce ještě nášup. Po akci někde v rohu prášek vyplivne.
  Ahoj Anela

  superkarma: 0 03.09.2002, 18:47:23
 7. avatar
  [13] ZdenaA [*]

  S podáváním prášků mám také podobné zkušenosti. Časem jsme přišli na to, že nejlepší je jí prášek dát když spí. Musí to být blesková operace žádné dlouhé přípravy a musí u toho být maximálně jeden člověk. Dříve jsme to taky dělali ve dvou, ale vždycky nějak vycítila, že se bude dít něco nenormálního a pak už to probíhalo viz. úvodní článek.

  superkarma: 0 03.09.2002, 14:05:29
 8. [10] Sasa [*]

  Todle je snad rada i pro hafany....aspoň u nás to tak někdy vypadá.

  superkarma: 0 03.09.2002, 12:21:17
 9. avatar
  [5] *daisy* [*]

  Tak to ta nase potvurka, kterou uz nemame , delala to, ze maso zbodla (nevim jak,ale vzdycky poznala ve KTERYM kousku masa ten prasek je) a prasek vyplivla
  A odblesovani? Hmm..mamina chodila s vecne poskrabanym oblicejem a parkrat jsem si jich par vyfasovala i ja Ale jak krasne to v nem vzdycky klokotalo, jak nadherne vrcel, neverila jsem, ze kocky takovy zvyk umi vydat

  superkarma: 0 03.09.2002, 09:49:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme