Domácnost

Jak se narodilo štěně s takřka internetovým jménem Buton, o tom vypráví Terka.

Naše úžasná a hodná fenka, labradorka Vilma, už jednou štěňátka měla. Tenkrát to byl dost těžký porod, který jsme přičítali tomu, že je prvorodička. Když jsme ji před časem nechali nakrýt podruhé, tentokrát od psího šampióna evropského formátu, mysleli jsme, že všechno proběhne bez potíží.
Když Vilma začala rodit, všechno se jevilo opravdu dobře, ale po narození čtyř prvních štěňátek začala mít obtíže. Volali jsme veterináře, že se nám to nezdá. Veterinář přijel k nám, dal Vilmě provokačku a zase odjel. Všechno trvalo strašně dlouho, Vilma byla úplně utrápená, ale situace byla pořád stejná – určitě měla v sobě ještě alespoň jedno štěňátko, kterému se nechtělo ven. Veterináře jsme po několika hodinách volali znovu. Vilmě se ještě přitížilo a my se začali obávat už ne o život štěňátek, ale o ni. Veterinář přijel, Vilmu prohlédl, píchl jí další provokačku a zase odjel. Když jsme k nám po mnoha hodinách konečně dostali veterináře po třetí, řekl jasně, že musíme jet ihned do nemocnice a že Vilmě provedou císařský řez, protože už se obává nejhoršího. Pomyslela jsem si, že už jsme tam mohli být několik hodin, ale nic jsem neříkala – hlavně že už se věci daly do pohybu.
Na psí klinice nás s manželem nechali sedět hned za dveřmi operačního sálu. Už narozené pejsky jsme měli s sebou v košíku. Zahřívali jsme je a snažili se neposlouchat strašné Vilmino kvílení, které vycházelo zpoza dveří. Pak nastalo dlouhé ticho. Mně začaly téct slzy a můj muž měl taky pláč na krajíčku. To, že zavládlo ticho, jsme si vykládali jednoznačně.
Najednou do ticha zaznělo pištění, nám spadly ze srdce celé hromady kamenů a za chvíli nám z operačního sálu přinesli ještě další tři čerstvé zdravé uzlíčky. Pak přivezli i Vilmu, v narkóze, pozašívanou a zbědovanou, ale živou!
Šest psích dětí už vyletělo z rodného hnízda, jen jedno máme ještě doma. Jmenuje se Buton, nos má fakt jak knoflík, je to dobrák od kosti a na fotce vidíte, jak si hraje se svojí psí mámou. Ale psí máma Vilma už je z něj moc unavená a potřebovala by, aby si toho jejího kluka někdo vzal. Kdyby se mezi čtenářkami Ženy-in našel někdo, kdo by Butona chtěl, nechť se ozve na mobil 0607 745 391 nebo na telefon 0327 596 299, Buton má papíry, je očkovaný a odčervený a na svoje nové majitele už netrpělivě čeká.

Terka
   
11.06.2002 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Hezké, jenom ten veterinář byl nějakej divnej. Když tam byl už podruhý, tak mu mohlo být jasné, že to tak lehce nepůjde, ne?

  superkarma: 0 04.12.2003, 18:41:53
 2. avatar
  [11] Clerenc [*]

  Janka
  jsi moc hodna, dekuju.Zase doma zahajim boj za pejska a uvidime, treba povoli, kdyz uz ho uvidi na fotce:-)

  superkarma: 0 11.06.2002, 14:54:23
 3. avatar
  [8] Clerenc [*]

  Terezko muzu se jeste zeptat,kolik takovyhle darecek stoji? POrad mi lezi v hlave:-)Ale vim, ze prave tyhle nejsou zzrovna nejlevnejsi, zvlast, kdyz maj tak spickovyho tatku a tak krasnou maminku:-))

  superkarma: 0 11.06.2002, 11:13:08
 4. avatar
  [5] Hanela [*]

  Bylo to dojemné

  superkarma: 0 11.06.2002, 09:18:11
 5. avatar
  [4] Clerenc [*]

  Je to skveli, ze to dopadlo, tak jak to dopadlo. Pejska bych chtela presne takoveho, ale jsme s pritelem vecne v trapu, takze by byl chudacek porad nekde zavrenej. Takze jeste cekame, nebo spis ja premlouvam, pritel vysvetluju oduvodnuje a na konec zavrhuje:-((

  superkarma: 0 11.06.2002, 08:29:21
 6. avatar
  [1] elfos [*]

  Jsem ráda, že to dobře dopadlo, Terko .... a doufám, že se pro Butona najde nějaká prima rodina, kde ho budou mít moc rádi a kde bude šťastný. Labradoři jsou nádherní psi se ... slunečnou povahou....

  superkarma: 0 11.06.2002, 04:54:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme