Domácnost

Dovolená se zvířátky nemusí být vždycky jen idylka...

V rámci cestování po světě na nás číhají nejen nejrůznější cizokrajné nemoci, ale i cizokrajná zvířátka. Nejde přitom pouze o tradiční mušky Tse-Tse či komáry Anophelese, hady a štíry či případně neškodné, leč k mdlobám mnohé přivádějící šváby vylézající z podpolštáře v pokoji pětihvězdičkového hotelu.
Známý, chlap jak hora, vyhlášený nebojsa, odborník přes leteckou dopravu, tedy světoběžník na druhou, například zkolaboval v Indonésii. Ležel v královském apartmá luxusního penzionu, když v tom prý uzřel na zemi brouka velikosti potkana. Do té doby se setkal už s lecjakou havětí včetně té jedovaté, ale tenhle brouček ho prý dorazil. Nejenže nevěděl, o co jde a co od něho může čekat, ale netušil ani, jak ho zneškodnit. Když už obří hmyz připochodoval do těsné blízkosti lůžka, hodil po něm těžkou terénní botu. Brouk se oklepal a pokračoval v chůzi. Zcela hysterický muž vzal obě terénní boty a začal jimi brouka mydlit ze všech sil. Po několika minutách nepříčetného boje uzřel, že pochroumaný brouk leží nehybně na zádech. Rychle si natáhl triko a vyběhl do dveří, aby přivolal pokojovou službu a zjistil, co vlastně zabil, když v tom brouk zatřepal nohama, obrátil se zpět na všech šest (počet nohou je orientační) a odkráčel otevřenými dveřmi ven.
Kamarádka zase prozvracela dovolenou v Egyptě. - Příčinou byly průsvitné ještěrky nalepené všude po zdi pokoje. Recepční je odmítal odstranit - ještěrky přece chytají komáry.
Další známou na výletě v Mexiku, v oblasti, kde nejvíc úmrtí způsobuje vzteklina, honila parta rozzuřených, hladových, divoce žijících psů.
Vidina vztekliny způsobila měsíc probděných nocí paní, která si několik let šetřila na dovolenou v Thajsku. - Na vysněné rekreaci ji přepadla a okradla skupinka makaků. Ač byly opičky jinak přátelské, jedna ji škrábla do předloktí...
Bývalému kolegovi nalétla v Indii jakási obří tropická kobylka do čela tak razantně, že omdlel a krátce poté, co ho probrali, se ještě celý omráčený píchl o jedovatý kaktus. A jinému kolegovi spadl při vykonávání velké potřeby ve stylové kadibudce prázdninového komplexu na Bali na hlavu rozměrný a tak divně lepkavý pavouk, že z vlasů nešel odstranit a hotelová hosteska jej musela vystříhat, zatímco manželka postiženého hlasitě plakala na pokoji.
Varování různých světových agentur znějí ještě vážněji. - V přírodní rezervaci Yukon na severozápadě Kanady například přepadl 165 kg těžký medvěd grizly manželskou dvojici. Zájem měl však pouze o ženu. Teprve, když ji chtěl partner bránit, odmrštil ho a ženu usmrtil. Odborníci tvrdí, že ho vyprovokoval pach ženiny menstruace a svou oběť chtěl původně „pouze“ znásilnit. Již několikrát proti menstruujícím ženám v rezervaci zaútočil, vždycky však na nich nanejvýš roztrhal šaty. A oficiální tisková agentura Jihoafrické republiky vydala zprávu, podle níž byly v Jihoafrickém národním parku některé stromy opatřeny žebříky a tabulemi s nápisy: „V případě napadnutí nosorožcem vylezte do výše 2,5 m, v případě napadnutí slonem vylezte do výše 4,5 m!“
   
04.06.2002 - Dům a byt - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Ťapina [*]

  Když ještěrky opravdu chytají komáry, tak co naděláte? Ovšem ten brouk neměl chybu

  superkarma: 0 23.11.2003, 19:37:58
 2. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Simba: V době menstruace bych se radši v moři nekoupala vůbec už kvůli hygieně.

  superkarma: 0 23.11.2003, 19:37:19
 3. avatar
  [12] Simba [*]

  Jedno doporučení z knížky - v době menstruace se raději nekoupat v tropických mořích, možné riziko napadení žralokem.

  superkarma: 0 06.11.2003, 13:10:37
 4. avatar
  [11] Clerenc [*]

  Hmm takze Bali je pro me naprosto nevhodne misto

  superkarma: 0 05.06.2002, 08:01:40
 5. avatar
  [8] Dickie [*]

  jednoho kamaráda taky v exotice poškrábala opička ... opravdová a chlupatá

  superkarma: 0 04.06.2002, 16:27:18
 6. avatar
  [7] Barunka [*]

  To radši nejedu nikam. Ale doma se bojím můr. Takže si nevyberu!?

  superkarma: 0 04.06.2002, 13:40:07
 7. avatar
  [6] Veruška [*]

  Nejedu do Kanady

  superkarma: 0 04.06.2002, 12:58:10
 8. [5] knihovna [*]

  Zrovna včera mi kamarádka tohoto broučka ve velikosti potkana ukazovala na fotce. Vyfotila si ho v Thajsku. Tento brouk se vrtěl v klimatizaci v jejím lůžkovém kupé. Vrtění ustalo a bylo ticho. Kamarádka celá znejistěla, kde ten brouk tedy je, když jeho cvrkání už neslyší. Rozvítila a brouk ležel vedle ní na jejím polštáři. Hystericky seskočila dolů z postele a vlítla kamarádovi do postele, aby brouka zneškodnil. Ten brouka nejdřív vyfotil a pak ho popadl za krovku a hodil ho pod její postel.
  Monika už celou noc nespala a klepala se, kde brouk je. BRRR,BRRR, takové jsou opravdu někdy zážitky z ciziny.

  superkarma: 0 04.06.2002, 08:13:14
 9. avatar
  [2] mišička [*]

  ......a pak poznávejte svět a hlavně exotiku,že?

  superkarma: 0 04.06.2002, 07:20:50
 10. avatar
  [1] elfos [*]

  superkarma: 0 04.06.2002, 05:52:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme