Zdraví

Stane se vám občas, že se vám zvedne žaludek? Třeba při zprávách? Nebo z něčeho více hmotného? A co když vás žaludek zlobí i bez p


Zažívací potíže jsou potvora a není člověka, kterého by nepotkaly. Aspoň párkrát za život jimi zakoušel každý. Důvody mohou být různé a následky také. Pochopitelně i léčebné kúry se silně liší podle toho, oč se jedná.

Pokud je to prosté znechucení např. naší politickou scénou, pomáhá vystěhování někam za hranice. Možná se vám tam sice začne zvedat žaludek z tamních poměrů, ale zkusit by se to mělo.

Pak jsou tu ovšem zcela seriózní onemocnění jako problémy se žlučníkem, který už není tím, čím býval za našich mladých let, a stačí kus husy a řve na nás z našich útrob, až brečíme bolestí.

Je to zvláštní, ale zjistil jsem, že lidé se o svou bolest s ostatními rozdělí rádi alespoň ve vyprávění a historky o tom, jak kde koho co chytlo, patří většinou k těm nejpovedenějším, co se povídá. I proto doufám, že mi napíšete, co všechno jste museli vytrpět.

Pochopitelně chápu, že přímo potíže se žaludkem nemusí mít každý, a proto téma rozšíříme o problém se zažíváním, který je takovou civilizační chorobou našeho prostředí. Ano, mluvím o opičce. To je zvíře hbité, které se objeví, ani nevíte jak. Najednou ji máte a po ní následuje zvíře další. Kočka alias kocovina. A žaludek jako na vodě a další a další pojmenování.

Na tyto stavy ale existují stovky, ba tisíce receptů, jak následky zmírnit, nebo vůbec odbourat. Pokud nějaký máte, napište nám o něm, protože takové recepty se nikdy neztratí! Například kamarádův kamarád je chemik a vymyslel pilulky, které se snědí před pitím. Druhý den jste v pohodě, i když mícháte. Zkusil jsem to na vlastní kůži a následky se zmenší cca na 10 %. Potíž je v tom, že je vyrábí v malovýrobě a jen pro německý trh...

Kdy vás naposledy bolel žaludek?
Jaký to mělo důvod?
Býváte nemocni se žaludkem? Proč?
Jaké medikamenty vám pomáhají?
Jaké máte zkušenosti s výrobky z reklam?
Co váš cholesterol? Je v normě?
Jak bojujete proti kocovině?

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz
Nejlepší příspěvek oceníme!

   
26.06.2007 - Zdraví - autor: Richard Klíčník

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme