.

Nastává čas, který děti očekávají s radostí a rodiče s obavami. Prázdniny, to je průvan v peněžence!

Domácnost

Nastává čas, který děti očekávají s radostí a rodiče s obavami. Prázdniny, to je průvan v peněžence!

Moje děti, ostatně jako všechny ostatní děti na světě, se při představě prázdnin třesou nadšením a řičí radostí. Já, jako ostatně všichni rodiče, se při představě prázdnin chvěju a skučím hrůzou. Na psacím stole se mi hromadí platební příkazy na tábory a sportovní soustředění. Jako na potvoru dětem ze všech sportovních kalhot vykukují kotníky, představa 14 kompletních párů ponožek pro každého z nich je z oblasti science fiction a ze sandálů jim čouhají prsty na vzdálenost několika centimetrů. A já přemýšlím, odkud tuhle prázdninovou finanční trhlinu budu záplatovat.
Jediné, co mě uklidňuje, je to, že všichni rodiče prožívají totéž. Tábor totiž v dnešní době rozhodně nepatří mezi levné atrakce. Děti musíte na tábory také dobře vybavit – ty staré děravé holínky a roztrhaná pláštěnka vaše dítě při dlouhodobém dešti moc neochrání. Pokud se k tomu přidá ještě sportovní soustředění a společná rodinná dovolená kdekoli, vynásobte počtem dětí a můžete z rodinného rozpočtu vyškrtnout i několik desítek tisíc korun.
Mezi nejlevnější tábory patří skautské nebo tábory turistických oddílů. Jsou levné proto, že na jejich pořádání jsou třeba minimální náklady. Jsou třínedělní nebo čtrnáctidenní, vaše děti se na nich jistě naučí spoustu dovedností, ale je tu jeden háček. Tyto oddíly provozují svou činnost celoročně a na tábor vám dobře zavedený oddíl dítě bez celoroční docházky nevezme. Ceny turistických (skautských, indiánských atd.) táborů se pohybují okolo 2000 - 3000 korun na 14 dnů.
Pokud chcete dítě poslat na nějaký specializovaný tábor, například sportovní, vodácký či koňácký, musíte počítat s tím, že zaplatíte daleko víc peněz. Je totiž třeba zaplatit pronájem sportovních ploch, lodí nebo jízdárny. Tyto tábory bývají týdenní a pohybují se v cenových relacích od 2000 do 4500 korun.
Ještě dražší jsou potom sportovní soustředění, kde se k pronájmu špičkových sportovních ploch, hal nebo bazénů přidává ještě platba odborných sportovním instruktorům. Takový odborně vedený dvou- až třífázový trénink vás může na týden stát klidně přes pět tisíc korun.
Jak prožíváte přípravy na prázdniny svých dětí vy? Kolik peněz jste ochotni na jejich prázdninové aktivity uvolnit? Posíláte děti na tábory a soustředění, přestože by mohly klidně trávit prázdniny u babičky a zadarmo? Napište nám své názory!
   
14.05.2002 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [28] Ťapina [*]

  Tinulka: neboj, luxus dětem neprospívá, to spíš muset se trošku uskromnit je investice do života.

  superkarma: 0 30.11.2003, 10:46:08
 2. avatar
  [27] Simba [*]

  Dcera jezdí na tábor každoročně, vždy na 1 za celé prázdniny. Vzhledem k její posedlosti koňmi na koňácký. Vždy ho ráda zaplatím, a těším se - já a na týden volna (nemáme žádné fungující babíčky na hlídání) a hlavně na to, jak si od nás odpočine i .

  superkarma: 0 06.11.2003, 08:28:23
 3. avatar
  [22] Kremzina [*]

  S miminkem nečekejte, vždycky se vám bude zdát, že je vše moc drahé. Ale pak zjistíte, že nejdražší jsou vlastně plíny. V dnešní době sekáčů a baby bazarů se dá i pěkné oblečení koupit za pár kaček. Bohužel jsem mohla kojit jen krátce a chtěla jsem pro malou kvalitní náhradu, takže nás nejvíce stálo mlíko a plíny. Dnes jsou to asi kvalitní boty, ale pěkné šatičky nakupuji v sekáčích.

  superkarma: 0 14.05.2002, 12:14:19
 4. avatar
  [19] medved [*]

  lalena...nechci nikoho urazit, ale co znam deti z "lepsich" rodin, tedy tech co meli penez vzdycky dost, tak se mi moc nezda, ze by to byli lepsi lidi nez ty co zili v rodinach, kde se muselo s penezma dycky pocitat ...a o to myslim pri vychove deti jde...aby z nich vyrostli dobry lidi, ktery budou vedet, jaka je cena penez a ne rozmazleni floutkove

  superkarma: 0 14.05.2002, 12:03:25
 5. avatar
  [14] medved [*]

  ja jsem dlouhe roky jezdila jako vedouci na tabory s YMCA...a co vim, tak za tabor deti platily kolem 2000...ja tedy nevim, ale za dopravu, stravu, bydleni a hlidani na 14 dni mi to prijde jako hooodne pohodova cena...myslim, ze z toho dite skoro nevyzije doma

  superkarma: 0 14.05.2002, 11:01:39
 6. avatar
  [1] Sama [*]

  Zaplať pánbů, že je vždycky před prázdninama vyúčtování za služby. Zatím stále dobíráme, takže co se ušetřilo na topení atd. padne na prázdniny dětí. Ale i tak musíme využít babičky.

  superkarma: 0 14.05.2002, 00:43:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme