Domácnost

Proč si lidé raději pořídí papouška než psa?

Znám spoustu lidí, co se bojí pořídit si psa, protože jim jednou umře a takovou bolest zkrátka zažít nechtějí. Řešení je jediné. Pořídit si papouška, který vás pravděpodobně přežije. Současný britský rekordman oslavil nedávno 103. narozeniny, německý zoolog A. Brehm zase popsal případ stoletého papouška, kterého pomalu opouštěly životní síly, takže už jen ležel v postýlce a opakoval: „Papoušek je nemocen, ubohý papoušek je nemocen." Podobně dojímá případ papouška někdejšího prezidenta Jugoslávie J. B. Tita. Ačkoliv jeho páníček už téměř dvacet let nežije, překvapil prý před časem své nové pečovatele otázkou: „Tito, gdje si..? Tito, gdje si..?"
Papoušci jsou výborní společníci, řečníci, baviči... Jsou učenliví a mnohdy mazliví. Stačí jen dobré vedení a láskyplný přístup. Pak předvádějí skutečné kousky. Jako třeba Lorinka chovatele Pavla Pecky z Karlštejnska. Chce-li se pomazlit, slušně požádá: „Podrbat na hlavičce!" Umí volat jménem všechny členy rodiny. Bezchybně imituje zvonění telefonu. Párkrát zazvoní a ještě k tomu nervózně zařve: „Pavle, telefon!“ Když jsem svého času Peckovy navštívila, zvládala Lorinka asi dvacet slov. Pan Pecka si však od talentovaného Amazoňana sliboval víc a chystal se mu proto pořídit magnetofonovou kazetu s nahrávkou opakujících se slov a vět. Pokračoval-li vývoj Lorinky podle očekávání, možná se s ní letos setkáme na poslaneckých kandidátkách...
   
07.05.2002 - Dům a byt - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Já bych nechtěla zvíře, které mě přežije. Je to smutné, když se o něj najednou nemá kdo starat, dopředu bych si musela sehnat někoho, kdo papouška zdědí a pak bych se nervovala, jestli ten někdo v péči nezklame.

  superkarma: 0 04.12.2003, 18:05:11
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  Záleží na každém, jakého společníka chce mít doma. Já bych asi volila psa.

  superkarma: 0 05.11.2003, 15:54:25
 3. avatar
  [5] alifie [*]

  Taky mam dva agapornise a toho Vaseho je mi opravdu lito. Muj agapornis se skubal a veterinar taky neporadil. Nakonec pomohlo kazdodenni omyvani oskubane kuze vatou namocenou v teple vode. Ted uz je ta moje nestvurka zase krasne zarostla.
  Zkousela jste se zeptat ma radu na iFaune v diskuzi specializovane na papousky?
  Adresa je
  http://www.ifauna.cz/diskuse/Default.asp?o=4

  superkarma: 0 09.05.2002, 20:48:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme