Domácnost

Budete mít miminko? Připravte na jeho příchod svoji kočku.

Příchod miminka do rodiny je velkou změnou nejen pro všechny ostatní členy rodiny, ale i pro domácí zvířata, třeba kočku. Ještě před narozením miminka, byte měli svou kočku na tuto událost připravit, neboť i jí se tato změna velice dotkne.
Největší změnou je, že kočka přestane být středem pozornosti a nebudete mít na ni tolik času. Proto se snažte postupně zkracovat dobu, kdy se kočkou zabýváte, ale o to intenzivněji se jí snažte věnovat ve chvílích, které jsou vyhrazeny jen pro vás dva. I když si myslíte, že kočka nerozumí tomu, co jí říkáte, přesto jí vesele a klidně vysvětlete změny, které nastanou po narození děťátka.
Až si přinesete miminko domů, seznamte je s kočkou v klidu. Nesnažte se je představovat ihned ve zmatku, který vaším příchodem nastane. Počkejte si trochu až budete mít čas se v klidu s nakrmeným a přebaleným miminkem usadit na pohovku či postel a pozvěte pak vaši kočku k seznámení s novým členem domácnosti. Předveďte jí miminko a dovolte jí, aby si ho očichala. Zvěte ji do vašeho kroužku s miminkem, kdykoliv budete mít čas a budete v klidu, např. při kojení nebo jen chování miminka. Kočka od vás vyžaduje ujištění, že ji stále máte rádi a že nepřišla o své místo u vás.
Až budete miminko přikrmovat, kočka se bude zajímat o tyto nové vůně, neboť se může domnívat, že někdo na její úkor dostává nové pamlsky. Nezapomeňte i při všech těch nových povinnostech si každý den vyšetřit několik minut, které budete trávit pouze s kočkou, například při česání apod. Můžete jí také pořídit novou hračku, aby si nebrala hračky určené pro miminko a zároveň neměla pocit odstrčení.
Kočka by měla mít dostatek pohybu, aby si vybila přebytečnou energii a případně stres z nového přírůstku. Kočka vbrzku pochopí, že jí ze strany miminka nehrozí nebezpečí a že je vámi i nadále milována.
   
29.04.2002 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Ťapina [*]

  To může být taky někdy problém. Pro číču je i nový přírůstek do rodiny vetřelcem.

  superkarma: 0 04.12.2003, 18:03:47
 2. avatar
  [11] Simba [*]

  Tak tyhle zkušenosti neporovnám, kočule přišly až po narození . Křečíci myslím její příchod ani nazaregistrovali.

  superkarma: 0 05.11.2003, 15:40:48
 3. avatar
  [10] Anela [*]

  Ahoj, moje Daisy byla těhotná loni. Rodila v posteli, podotýkam náležitě upravené, jako každá ženská. Když jí nebylo dobře, bylo na ní vidět, jak mi bezmezně důvěřuje, ale já se asi bála víc než ona. Moje perská míca byla totiž prvorodička. Všechno dobře zvládla a narodila se jí krásná koťátka. Bylo to krásné období, ty dva měsíce, co jsem měla obě koťátka jsem si užila. Bolestné bylo rozloučení s jedním z nich. Jsem ráda, že se mi podařilo ho umístit do dobré rodiny s dětmi a malým psíkem, se kterým se koťátko ihned stalo kamarádem. Prvního dubna bylo mým koťátkům rok a já se jela na něj podívat. Byla jsem opravdu šťastná, že ho mám. Bylo to krásné období ahoj

  superkarma: 0 04.05.2002, 20:19:40
 4. avatar
  [5] *daisy* [*]

  a to uz je to skoro rok, co jsou u nas oba...

  superkarma: 0 29.04.2002, 13:45:27
 5. avatar
  [4] *daisy* [*]

  deja: u nas to bylo to same s tim, ze ten starsi je kocour a mladsi kocicka, ted uz teda vykastrovana.. Nakonec to dopada tak, ze uz (vetsinou) jsou schopni spolu vyjit "ignorovacim" zpusobem, ale obcas bilej (rozumej starsi ) trucuje...

  superkarma: 0 29.04.2002, 13:45:04
 6. avatar
  [3] Deja [*]

  No k nám do rodiny přibylo "kočičí" batole a naše domáci kočky se seznamovat, přátelit ani si nějak očichávat kočičí dítě nechtějí. Naopak i bázlivý kocour na kočičí dítě zle vrčí, prská, cení zuby a seká po něm packou. Aby Damís viděl, že vůbec příchodem ubožáčka malého zrzavého není odstrčen, stále se snažíme ho hladit a věnovat se mu jako dříve a on nás za to seká a kouše. Syn choval malého kocourka, aby velký neviděl. Potom si vzal k chování velkého žárlivce a ten se mu odměnil sekanci do obou tváří - zkrátka mu dal lepance obouruč - tedy oběma packama najednou. Kluk je samý šrám a zapatlaný Septonexem.
  Nemáte někdo radu, jak žárlivému tříletému kastrovanému kocourovi vysvětlit, že je stále "number one"?

  superkarma: 0 29.04.2002, 13:20:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme