Domácnost

Pražská Lucerna bude v neděli v obležení koček!

V neděli 28. dubna se bude v mramorovém sále pražské Lucerny konat od 10.00 do 17.00 hodin 1. celostátní výstava opuštěných koček, jejímž smyslem je najít nový domov pro co nejvíc kočiček, aby se v útulcích a depozitech uvolnilo místo na jarní a letní záplavu koťat. Účast na výstavě přislíbilo pět ochranářských organizací (OS Podbrdsko, 1. společnost za práva koček a Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi - všechny tři organizace Prahy a okolí, plus Macík a Kočka v nouzi, oba z Litoměřic), zúčastní se též opuštěné kočičky, o které pečují neorganizovaní dobrovolníci.
K vidění bude zhruba padesát koček, kocourů a koťat různého věku, stáří a povahy. Jedno ale budou mít všechna zvířata společné – aby se mohla zúčastnit výstavy, musí být v dobrém zdravotním stavu, očkovaná, bez vnějších a vnitřních parazitů (blechy, klíšťata, škrkavky, tasemnice), u kočiček a kocourků starších 8 měsíců je povinná kastrace. Mezi kočičáky hledajícími nový domov budou jak oddaní přítulové vhodní do bytu (naučení pochopitelně slušnému chování v bytových podmínkách, hlavně čistotě), tak kočičky, které ocení svobodnější život v domku se zahrádkou a dají případným hlodavcům na vaší zahrádce co proto.
Vzhledem k tomu, že útulky se permanentně potýkají s nedostatkem financí, poslouží jako vstupenka na výstavu jedna konzerva krmení pro kočky. Ing. Petra Ondráčková ze Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi připomíná, že by si zájemci o kočičku měli určitě přinést vlastní přenosku na kočku (i když přenosky, stejně jako další potřeby pro kočky – záchodky, škrabadla, krmení – bude možné zakoupit na místě), občanský průkaz a příspěvek na vakcinaci a kastraci kočky (150 Kč + 350 Kč). Každé zvíře bude předávané s návodem, jak se o kočku starat, očkovacím průkazem a předávacím protokolem, ve kterém je mimo jiné stanoveno, že v případě, že se nový majitel nebude moci o zvíře nadále starat, vrátí ho zpět útulku.
Pokud byste chtěli s výstavou jakkoli pomoci, hlaste se Petře Ondráčkové emailem na sdruzeni@kocici-utulek.cz nebo na tel.: 0603/750487.
Další informace o výstavě získáte na stránkách Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi - www.kocici-utulek.cz.

Petra Ondráčková
   
25.04.2002 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Taky se chodím jenom dívat a přispívat vstupným v podobě konzerv.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:01:45
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  Skvělá akce! Sice už se chodíme jen dívat, ale obdivuji ty, kteří jsou ochotni investovat svůj čas a něco takového zajistit.

  superkarma: 0 05.11.2003, 15:30:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme