Domácnost

Co dělat, aby vám kočka nenačůrala do peřin?

Pokud kočka začne pojednou odkládat moč či trus na vaše lůžkoviny, může to mít řadu příčin. Kočky používají moč jako sdělovací prostředek, a to nejen v komunikaci mezi sebou, ale rovněž s vámi, svými lidmi, je to tedy jako kdyby vám chtěly napsat nějaký vzkaz. Proto bychom měli pokaždé zbystřit pozornost, kdykoliv kočka začne močit mimo svůj obvyklý "záchod".
Kočka se nám tím snaží povědět, že ji třeba trápí onemocnění močového měchýře, nebo si snad stěžuje na vaši pojednou dlouhou nepřítomnost v bytě anebo jen žárlí na vašeho nového přítele či přírůstek do rodiny. A jelikož postel je hodně provoněná vaší vůní a zvířata ji obvykle chápou jako váš pelíšek, tudíž vaše výsostné území, je zcela logické, proč právě na tomto místě vám kočka „píše“ své zprávy. Návštěva veterináře nám pomůže objevit případné onemocnění. Je to velmi důležité, neboť jestliže potíže při močení (například pálení, bolest apod.) trvají delší dobu, může si je kočka spojovat se svým "záchodkem" a pak se misce bude již napořád vyhýbat.
Pokud tedy vyloučíme návštěvou veterináře nějakou nemoc, musíme zpytovat svědomí a ujasnit si, zda nás práce či jiné zájmy neodvádí příliš často a na příliš dlouho z domova pryč. V druhém případě se kočce snažíme více věnovat po tu dobu, po kterou se zdržujeme v bytě. Začněte dobře uzavírat dveře do vaší ložnice a povlečení vyperte v dezinfekčním prostředku tak, aby ztratilo váš pach a jeho vůně byla kočce nepříjemná. Někdy pomůže, když po převlečení na postižené místo naopak položíte misku s jejími oblíbenými pochoutkami. Více na ni mluvíme a ujišťujeme ji, že nám na ní záleží, češeme ji, všímáme si ji i letmými doteky. Prohovořte s kočkou změny ve vašem denním režimu i osobním životě a snažte se, aby pochopila, že vaše láska k ní trvá. Hovořte s ní způsobem, jakým byste to vysvětlovali jiným lidem. I když kočka nerozumí zcela všem vašim slovům, reaguje na tón a zabarvení vašeho hlasu.
   
29.03.2002 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [25] Andula [*]

  To bych tedy vydýchavala jen s obtížemi.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:30:29
 2. avatar
  [24] Ťapina [*]

  A králíci jsou na to machři. Ti dávají čůráním do postele tomu člověku najevo svoji náklonnost. Na koleji si holky pořídili králíčka a on si jednu z těch tří obzvlášť oblíbil

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:49:37
 3. avatar
  [23] Ťapina [*]

  Kočky takhle dávají najevo, že něco není v pořádku, to je obecně známé. Ale přijít na to, co se jim nelíbí, je někdy nadlidský úkon.

  superkarma: 0 04.12.2003, 17:57:29
 4. avatar
  [22] Simba [*]

  Naše kočka to jeden čas dělala natruc, poté co jsme si pořídili druhou. Za měsíc se to srovnalo.

  superkarma: 0 05.11.2003, 15:45:51
 5. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  co delat? kocky nebrat...

  superkarma: 0 29.03.2002, 00:11:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme