Domácnost

Pes, o kterém se mluví jen v superlativech. Německý ovčák.

Díky své univerzálnosti a velmi blízké podobě s vlkem si německý ovčák jistě právem zaslouží přezdívku Pan pes. Pro jeho vlastnosti jej můžeme využít prakticky ke všem možným činnostem. Vyniká jako pes policejní, vojenský, hlídací a slepecký, zrovna tak jako filmový hrdina, např. Rin Tin Tin, Šarik, Rex a další. Do vínku dostal inteligenci, poslušnost, značnou sílu, ostrost, rychlost, mrštnost, ovladatelnost a nebojácnost.
I když je svému pánovi velice oddaný, přesto si německý ovčák bez potíží poměrně lehce zvykne na nového pána, což oceňují zvláště služební psovodi u vojska a policie. K dalším jeho přednostem patří vytrvalý běh, temperament a čich, který jej povyšuje na dobrého stopaře. O některých jeho vlastnostech a schopnostech se tradují úplné legendy. Nutno však připomenout, že se často jedná o filmové hrdiny, kde se nejen o roli jedné postavy podělilo i několik psů, ale též režisér pracuje s filmovými triky či psi v souladu s duchem filmu předvádějí věci, které po nich vyžaduje jejich cvičitel.
Začínající chovatel by měl alespoň zpočátku navštěvovat spolu se psem nějaké výcvikové středisko, kde naučí psa pod odborným dohledem základním pokynům. I když dál nechcete využívat pracovních schopností německého ovčáka a přestanete na "cvičák" chodit, přesto musíte obětovat spoustu volného času dlouhým procházkám, které jeho temperament vyžaduje, aby trochu utlumil svou výbušnost a vypustil energii jako páru zpod přetopeného kotle.
   
06.03.2002 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Ťapina [*]

  NO je v terénu pašák, ale doma takový závisláček. Opravdu vyžaduje pořád být s majitelem a nejlepší pohled je na tyhle hrdiny na veterině. Jenom německý ovčák předvede, jak to vypadá, když se víc než dvacetikilový pes snaží být neviditelný

  superkarma: 0 04.12.2003, 17:48:48
 2. avatar
  [17] Simba [*]

  Němečtí ovčáci se mi líbí odjakživa, nemohla jsem ho mít doma v paneláku, tak jsem se v pubertě chodila starat o jednoho hlídacího do nejmenovaného podniku. Chudák pes - původní majitelé ho dali do výzkumáku na pokusy, ještě že si ho vzali aspoň do té továrny včas.

  superkarma: 0 05.11.2003, 13:43:51
 3. avatar
  [8] *daisy* [*]

  Nas broucinek je nahodou verny trdylko :-) (i kdyz to zni trochu nepatricne na takove male telatko )
  Jenze nemecti ovcaci maji trosku problemy s kloubama Maji to dedicne, a ten nas boban uz se s tim trapi nejaky patek, uz je to prece jen psi dedek , 11 let je znat.
  A k tomu zapomenuti na panika: neni pravda, ze by zapomenul, vzdyt uz dva roky pracuju mimo a kdyz se vratim, tak je to laaaska veeeliiiikaaa a obrovsky vitani a olizovani a vubec, proste vitani od psa jak ma byt
  ...

  superkarma: 0 06.03.2002, 10:42:33
 4. [3] Sasa [*]

  Náš Benešek si sice klidně zvykl, když byl táta v nemocnici, na syna, prostě měl za pána jeho, ale jak se otec vrátil, tak zase radostně přešel k původnímu pánovi

  superkarma: 0 06.03.2002, 08:44:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme