Domácnost

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Umíte si poradit s daňovým přiznáním?

Před pár lety jsem začala podnikat. První daňové přiznání jsem si vyplnila sama, za telefonické asistence daňové poradkyně, kterou mi dohodila známá. Nechtělo se mi vydávat peníze za poradkyni, když šlo jen o pár faktur za rok. Celkem jsem to zvládla, taky mi dost pomohla paní na finančním úřadě, která byla kupodivu docela ochotná a chápavá. Vyšlo mi to docela dobře, platila jsem na daních jen něco přes dva tisíce, protože jsem jen začínala. Další rok byl o něco horší, ale už jsem zase byla o něco zkušenější, co se formulářů a podobných věcí týče. Taky jsem zrovna pořizovala nějaké dražší zařízení do provozovny, tak jsem měla slušné odpisy.
Letos jsem si k počítání daní sedla jako „zkušená“ podnikatelka a dost jsem se zhrozila. Vyšlo mi to, že mám platit přes 60 tisíc na daních. Ani tolik peněz nemám! Jsem z toho fakticky dost mimo, ani nevím, jestli jsem se někde sekla v počítání, nebo jestli to je správný výsledek. Začínám uvažovat o tom, jestli by nebylo přece jen lepší si na tuhle práci sjednat opravdového poradce, který se v tom vyzná a který to spočítá za mě. A hlavně správně. Zajímalo by mě, jak se s daněmi vypořádávají jiné čtenářky Ženy-in.

Hanka

Jaké máte zkušenosti s vyplňováním daňového přiznání? Počítáte si daně samy? Radíte se s někým? Nebo spoléháte ve všem na odborníka – daňového poradce, kterému za tuto službu rády zaplatíte? Napište o tom, Hanka i ostatní čtenářky budou jistě rády za každý postřeh a zkušenost.
   
26.02.2002 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Andula [*]

  Daňová přiznání jsou moje noční můra, taky jsem vždycky v šoku z toho konečného čísla.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:53:26
 2. avatar
  [5] kytička [*]

  Breti, oni si jako debilkove pripadaji i na bernaku.
  U nas jsou tak ochotni.. ..

  superkarma: 0 26.02.2002, 08:50:14
 3. avatar
  [4] Brett [*]

  Musim se pridat ke svym predchudkynim protoze letos jsou vsechny formulare spickove. At uz jde o priznani dane fyzickych osob, tak o dane z nemovitosti Pri vyplnovani jsem mela hlavu jako nafukovaci balon a musela jsem si to nekolikrat precist a stejne jsem to vyplnila spatne. Ale hodna pani na bernaku mi poradila a opravila castky, abych se neosidila.
  Tak uz se tesim az zase za rok si budu pripadat jako debil.

  superkarma: 0 26.02.2002, 08:35:32
 4. avatar
  [3] Ladia [*]

  Letos se jim formuláře opravdu vyvedly já si vždycky stáhnu formulář z internetu a v excelu jen doplňuju čísílka a on za mě počítá vytisknu odešlu a hotovo . A protože si manžel na daních odečte dvě děti a ještě moji maličkost korunky nám zatím vrací

  superkarma: 0 26.02.2002, 08:26:13
 5. avatar
  [2] kytička [*]

  jelikož nejen laskou živ je člověk..i já patřím mezi ty daňové šílence. Dělám kompletní daně až po přiznání.
  Každý rok je to zamotanější a birokratický, ovšem letos jsou formuláře obvzlášť vydařený

  superkarma: 0 26.02.2002, 08:12:13
 6. avatar
  [1] Silveig [*]

  Myslím že pokud už se v podnikání točí hodně peněz, firma má zaměstnance atd., je fajn mít svoji účetní všechny ty termíny udané úřady nejen na daňové přiznání nemůže člověk myslící na hafo věcí prostě stíhat...

  superkarma: 0 26.02.2002, 07:33:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme