.

Je to pravda, že ženy mají jen jeden cíl – tahat z chlapů peníze a utrácet jejich výplatu?

Domácnost

Je to pravda, že ženy mají jen jeden cíl – tahat z chlapů peníze a utrácet jejich výplatu?

Myslím, že jsem to četla někde tady na netu v reakcích, jak se nějaký čtenář rozčiloval, že ženy na mužích zajímají jen jejich peníze a to, jak je utratit. Musím říct, že mě to dost naštvalo. Nejen proto, že je to blbost, která nemá žádný rozumný podklad, ale taky proto, že moje zkušenost ze života je dost jiná. A co tak mluvím s mými kamarádkami, nejsem zdaleka zvláštní případ.
Když jsme se seznámili s mým mužem, pracoval jako číšník. Krátce po svatbě, kdy jsme byli zadlužení u rodičů, protože jsme se zařizovali, odešel z práce, protože se tam pohádal. Pak byl doma a říkal, že nemůže najít jiné místo. Zatímco já jsem každé ráno vstávala do práce a ještě jsem si brala domů šití na přivydělání, abychom nějak přežili, on byl doma a díval se na televizi. Měla jsem co dělat, abychom vyšli s penězi, celý den jsem nejedla, abych ušetřila, ale on se rozčiloval, že není k večeři maso. Doma přitom nic neudělal, jen spal a nebo se díval na tu bednu. Pak začal ještě pít a v opilosti se choval hrubě. Obviňoval mě, že si jen stěžuju, že máme málo peněz, a že ho ponižuju.
Podotýkám, že jsem o naší finanční situaci doma nikdy mluvit nezačínala, protože jsem se ho nechtěla dotknout. Takhle to trvalo dlouhé měsíce, během kterých dostal x nabídek na práci, ale vždycky si vymyslel něco, proč to nejde. Že by třeba musel dojíždět na druhý konec města nebo že by musel občas i vařit (má na to výuční list). Když mě jednou shodil ze schodů a zlomil mi ruku, řekla jsem si DOST a odešla jsem. Prosil, sliboval, že se změní. Ale já už mu nevěřím. Podala jsem žádost o rozvod. Kromě jiného jsem zjistila, že se pokoušel půjčit si peníze i od mé sestry a své babičky. Naštěstí mu nevyhověli.
Je to už za mnou a doufám, že mě ještě čeká něco hezkého. Chtěla bych zažít opravdovou lásku, poznat muže, který by byl hodný a zodpovědný. Ne proto, abych se mu pověsila na krk a utrácela jeho peníze, ale proto, abych ještě uvěřila, že skuteční muži nevymřeli…

Babeta
   
06.02.2002 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Ťapina [*]

  Já jsem zase měla chlapa, který pořád chtěl dosáhnout vyšších cílů, bohužel vyšších, než na jaké měl, takže výsledek byl, že přinesl domů 5000 měsíčně, 3 utratila a pak nutně potřeboval mě.

  superkarma: 0 04.12.2003, 17:37:33
 2. avatar
  [26] Simba [*]

  Tristní zkušenosti, nic takového mne naštěstí nepotkalo.

  superkarma: 0 05.11.2003, 12:24:03
 3. avatar
  [25] Landriel [*]

  TAky jsem poznala chlapa, který se ode mě nechal "vydržovat", do práce nechodil, žádné peníze neměl, jenom se válel, nechal se oblékat, živit, opečovávat. Díky bohu, že je to za mnou.

  superkarma: 0 28.09.2003, 14:57:59
 4. avatar
  [12] sarobrouk [*]

  Já s tím taky nesouhlasím. Ze svého okolí jsem znala jen jednu takovou ženu. Ovšem, to si musí každý chlap uvědomit. Tento chtěl krásnou a hloupou holku, která v hlavě kromě parády a svojí figury a vizáže nic neměla.Kdyby si našel míň hezkou a trošku inteligentní, neměl by pocit (a nejen pocit), že jí jde o jeho prachy.
  Já jsem z každého vztahu vyšla nakonec jak oškubané kuře. Můj první přítel si nechal zrcadlo za 1.000, židle za 1.500 (2ks) a nechala jsem mu udělat zadarmo krb a koupelku. Ale citová ztráta po našem rozchodu byla samozřejmě větší.
  Můj druhý přítel mi už 3 roky, co jsme se rozešli dluží 28.000. Byli jsme spolu 4 roky a chtěl nové video a že si na něj půjčí na vysoký úrok atd. Bylo to víc. Stihl za tu dobu vráti 4,5 tisíce. No nic moc. Ne že by neměl, ale prostě nevyjde.
  Prostě já bych se vždycky z lásky rozdala a dopadnu jak sedláci u Chlumce.
  Teď jsem u skoro 3 roky šťastná. Žiju s milým chlapem. Který otázku peněz řeší jako chlap. Peníze jsou společné. Ne že bysme vytřepávali výplatu na hromadu. Ale dokud měl málo, žili jsme z mé výplaty. Když měl víc, žili jsme z jeho. Teď už žijeme spolu i ve společném pronajatém bytě a peníze dáváme do krabičky, z které se všechno kupuje. Je to super.Miluju ho! Nejsou u nás žádné hádky o peníze, žádné chmury a když přece jen si postesknem, že těch peněz není, tak jen: "Neva, že jsme chudí, hlavně že se máme rádi"!

  superkarma: 0 06.02.2002, 08:46:52
 5. avatar
  [9] kytička [*]

  je pravda, ze penize jsou zdrojem svobody.. kdyz jsem se vdala, oba jsme meli svuj plat.U tchyne bylo zvykem penize davat na hromadu a OBALKOVY system.Nutila i me,na to jsem nepristoupila
  Meli jsme chvile, kdy opravdu jsem otacela kazdou korunu,ale rekla bych ze jsme drzeli vic pohromade a rozumeli si.
  Pak zacal podnikat , bohatnout a blbnout a razem stovka zadny peniz.

  Chci vsak rict, ze nejsem typ cloveka co taha z muzskeho penize,snazim se hosporadit sama...no jsem ekonom

  ale zdarny priklad vysavani penez je ma tchyne.Tchan si prividelava-z tech penez nekdy neco malo koupil domu, jinak skudlil.
  tchyne se rozhodla ze mu struzok odlehci a zacala objednavat baliky na dobirku a on aby nebyla ostuda..tak platil

  ale je mu to houby platne...ovsem nikdo nevi co se stane az penizky dojdou..tchyne ma hracskou vasen

  superkarma: 0 06.02.2002, 08:01:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme