Domácnost

Jak může mít chudá a skromná žena bohatého a náročného manžela?

Moje kamarádka je šťastně vdaná, dalo by se říct, že jí nic nechybí, má krásné a zdravé a děti, hodného a pozorného manžela a že tedy není jaký problém řešit, ale… Ona si vlastně nikdy nestěžuje, čas od času však má vztek a je smutná a řeší právě tohle „ale“ se mnou.
Asi je nepatřičné říct, že jsou chudí, prostě jen nemají peněz nazbyt. Jedí velmi skromně, moje kamarádka nakupuje sobě i dětem oblečení po second handech, nikam moc nejezdí, prostě tak tak vyžijí. To by samo o sobě nevadilo, kdyby její manžel nebyl tak náročný, co se týče šatníku a osobních věcí vůbec.
Nosí totiž jen značkové věci, a to ne loňské výprodejové, ale letošní modely. Prý je tak „vychovaný“, jak to své ženě vysvětluje. Takže zatímco jeho rodina (včetně jeho samého) jí k večeři omaštěné brambory s mlékem a všichni ostatní mají boty za stovku ze sekáče, pan Manekýn si vykračuje v nových adidaskách za tři tisíce. Zatímco jeho žena voní mýdlem, protože za parfémy jí připadá hříšné utrácet peníze, pan Voňavý voní novým Hugo Bossem. Zatímco jeho děti mají dvakrát štupované ponožky, pan Značkový by si nikdy nevzal jiné ponožky než stejné značky, jako má tenisky. A takových příkladů by se našlo tisíc.
Jeho žena je do něj po deseti letech manželství stále strašně zamilovaná a bojí se, že kdyby se proti tomuhle nesmyslnému řádu, který u nich panuje, postavila, manžela by naštvala. Když mu to několikrát nesměle naznačila, řekl jí, že ostatní chlapi utrácejí v hospodě a za cigarety, což on nedělá, tak by mu snad jeho občasné výstřelky mohla prominout – vždyť přece chce, aby mu to slušelo, ne?!
Ona mu to nakonec vždycky spolkne a ještě ho přede mnou hájí, že vlastně potřebuje, aby do práce „vypadal“, že ona na mateřské snad nemusí mít šatník jako Ivana Trumpová a podobně, ale já vím, že ji to v hloubi duše hrozně štve a jen neví, jak by to měla řešit. A protože to nevím ani já, chci se zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost a jak se takoví rozmazlení manekýni vracejí na zpátky zem. Děkuji všem, kdo poradí.

Michaela
   
23.01.2002 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [50] Ťapina [*]

  Já znám rodinu, kde rodiče nosí značkové hadry a dítě ze sekáče, ale naprosto z toho nejhoršího.

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:14:32
 2. avatar
  [49] Ťapina [*]

  Honziik: Za co ty se považuješ nebo ne, není až tak směrodatné

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:13:56
 3. avatar
  [48] Andula [*]

  Honziik: no jo, tak se pochlubil a zase jdi

  superkarma: 0 07.12.2003, 12:57:43
 4. avatar
  [47] Andula [*]

  Pán bude asi dost snob, ze?

  superkarma: 0 07.12.2003, 12:55:16
 5. avatar
  [46] Simba [*]

  Magda: souhlas.

  superkarma: 0 05.11.2003, 11:38:46
 6. avatar
  [5] mišička [*]

  Nechápu, co lidé vidí ve značkovém oblečení. Aby snad dávali okolí najevo, že na to mají? Vždyť elegance a dobrý vkus je i v něčem jiném a nejenom ve značce. Mě osobně by moc mrzelo, kdyby můj muž chodí jako ze žurnálu a ani trošku netoužil po tom, aby i jeho žena šla po jeho boku hezky slušivě oblečená, vnitřně spokojená a vyrovnaná. Jaký by to mohl být pocit, kdyby nás někdo potkal a řekl, že nám to spolu velmi sluší........

  superkarma: 0 23.01.2002, 06:42:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme