Domácnost

Psí pomsty jsou někdy pěkně zlomyslné a nechutné.

Halina Pawlowská tvrdí, že jediný případ, kdy můžete získat za peníze skutečnou lásku, je koupě psa. To je nesporný fakt. Ale na druhou stranu je pravdou i to, že v tomto případě si nekupujete jenom bezpodmínečně milujícího přítele, ale celou psí osobnost. A psí osobnost, to není jenom oddanost, smutné oči a radost, když vás vidí. To je i pěkná dávka pomstychtivosti a zlomyslnosti, kterou, jak známo, disponují především menší rasy psů. Zcela bezkonkurenční přeborníci jsou v ní jezevčíci všech barev i délek srsti.
Oblíbenou psí pomstou je především rozsápání věcí. Nejlepší je rozsápat bačkory, to jde velmi snadno, je to zábavné a vyplní to vhodně čas, kdy jsou psi doma sami. Hůře jdou zničit kožené boty s tvrdou podrážkou, jejich ztráta je ale zase pro majitele daleko horším trestem za to, že nechal svého nejlepšího přítele doma samotného. Sápat se dají dobře také knihy, to majitele pěkně vytrestá, oblečení nebo třeba špinavé prádlo z koše. Ničení předmětů je u dospělých psů – u štěňat je to něco jiného, ta zkouší, kam až může sahat jejich působnost – hlavně pomstou za samotu. Odnaučování je těžké, musíte být velmi tvrdí a důslední. Při odchodu z domova se vyplácí drahé boty a oblečení uložit na nepřístupná místa. Obecně je ničení věcí však problémem spíše u mladších psů.
Daleko rafinovanější pomstou je loužička či hovínko umístěné na koberci pěkně tak, aby bylo co nejvíc na ráně. Pokud je pes již dospělý a vychovaný a začne-li doma nechávat po sobě exkrementy, dává tím najevo, že se mu něco nelíbí. Může to být rovněž trest za samotu, například když přijedete z dovolené, kde byl pejsek zvyklý být stále s vámi. Pes tím ale může dávat najevo i nespokojenost se změnou. Psi, stejně jako děti, jsou tvorové velmi konzervativní a změny, i ty zdánlivě nepatrné, mohou přijímat jen těžko. Pokud váš pes najednou začal doma dělat loužičky, přemýšlejte, jestli se něco nezměnilo v domácím uspořádání. Může se jednat i o zcela nenápadné změny, například změna školního rozvrhu dětí a jejich příchodu domů nebo to, že si partneři vymění místo v posteli. Pokud je to ve vaší moci, nejúčinnějším prostředkem je vrátit věci do stavu, v jakém byly.
Tomu, aby byl váš pejsek občas sám, asi nezabráníte. Ačkoli, ono to a tou samotou možná nebude tak horké – jednou jsem viděla v televizi, jak natáčeli z pokusných důvodů psa po odchodu majitele z domu. Pejsek se se schlíplými ušima a smutnýma očima s majitelem zkroušeně rozloučil a zničeně se vlekl do svého pelíšku. Jakmile zaslechl klapnutí domovních dveří, vyskočil, začal řádit a probíhat bytem a pěkně si to užíval:-)

Jaké máte zkušenosti se psími pomstami vy? Co nejhoršího vám pes provedl? Umí být váš pes sám? Spí s vámi v posteli? Napište nám své názory!
   
22.01.2002 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [19] Ťapina [*]

  Halina má pravdu, ale i tak mi přijde divné kupovat si přítele. Taky jsem si ani jednoho nekoupila, oba jsem si našla a pomohla jim z nejhoršího. A teď zas pomáhají oni mně

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:12:58
 2. avatar
  [18] Andula [*]

  Psa nemáme, ni mít nebudeme, alergie je proti. Ale chápu, že ty naschvály bývají drsné.

  superkarma: 0 07.12.2003, 13:02:35
 3. avatar
  [17] Simba [*]

  Vlaďka: Chápu tvé myšlenkové pochody, a plně i to, že té malé nezbedě bylo odpuštěno. Ale výhružka "nechat vycpat" je super

  superkarma: 0 05.11.2003, 11:25:32
 4. avatar
  [12] Sama [*]

  Vlaďka: Taky máš pocit, že trestáš sama sebe? Náš miláček /roční boloňák/ nás pravidelně trestá tím, že na nás čeká na monitoru počítače. Samozřejmě, že tam čas od času udělá loužičku. Ještě že tam má poličku plnou papírů. Ale i tak mu muž vyhrožuje /ne tedy vycpáním/, že tu poličku sundá. Zkrat ho prý už vycvičí ...

  superkarma: 0 22.01.2002, 14:25:19
 5. avatar
  [1] Kremzina [*]

  Nejčastější pomstou našeho psa je vyházený odpadkový koš. Boty a prádlo na praní už jsou z jeho dosahu. Poté co mi zničil docela drahé kalhotky už neriskuji.

  superkarma: 0 22.01.2002, 08:17:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme