Domácnost

Ztracená či ukradená peněženka, to není jen ztráta peněz a dokladů, ale hlavně času.

Před týdnem jsem přišla domů a zjistila jsem, že z mojí blbé nezapnutelné kabelky někdo zřejmě v metru nebo v autobuse vytáhl peněženku nebo mi možná samovolně vypadla. V první chvíli jsem se děsně lekla, ale pak jsem si uvědomila, že tam bylo jenom šest stovek, sice to není tak málo, ale zase žádnej ohromnej balík. Ve druhé chvíli se mi tedy proto výrazně ulevilo, ale jenom do třetí chvíle, kdy mi došlo, že tam kromě peněz byla i občanka, řidičák, číslo účtu a platební karta. A sakra!
Letěla jsem ještě odpoledne hroznou rychlostí do spořitelny, kde jsem si nechala zablokovat účet, ovšem až po vystání třičtvrtěhodinové fronty. S úlevou jsem zkonstatovala, že ještě nikdo nic nevybral ani mojí kartou nezaplatil nákup potravinových zásob na dva roky. Nová karta bude trvat asi měsíc a vybírat peníze můžu u okýnka ve spořitelně na občanku – ha ha!!!
Pak mi napadlo, že jsem v peněžence měla i lístky z čistírny od téměř nového drahého kabátu. Absolvovala jsem zoufalý běh do čistírny, kde mi řekli, že bez lístku mi kabát vydají až druhý den, protože teď už mi ho nebudou hledat.
Pak jsem zavolala na policii, abych nahlásila ztrátu pro případ, že by někdo s mojí občankou dával do zastavárny kradené věci. Tam mi řekli, že to ale jen takhle po telefonu nejde, ať přijdu sepsat protokol. Jelikož ukradená peněženka není nic urgentního, čekala jsem na sepsání protokolu přes dvě hodiny. Na závěr mi vydali papírek jako náhradní občanku s upozorněním, že se s ním nesmím nikde prokazovat.
Druhý den ráno jsem čekala asi půl hodiny na to, než mi nevrlá paní v čistírně vydá s mnoha nevlídnými poznámkami kabát, a pak jsem zahájila tažení za nové doklady. Nejdřív fotky. Nechtělo se mi do fotoautomatu, protože tam místo mojí fotky vždycky vypadne fotka mrtvé žáby. Takže k fotografovi – trochu jsem tam čekala, než paní fotografka cvakla mrňousa s medvědem. Pak na výdejnu občanek – po hodinové frontě mi slečna laskavě, ale pevně oznámila, že občanka bude hotová za tři týdny a upozornila mě, že se tím lístkem od policie hlavně nemám prokazovat, protože neznamená zhola nic.
Když jsem vystála další dlouhatánskou frontu na řidičák, oznámili mi, že musím mít občanku, protože na pas mi nový řidičák nevystaví. Takže suma sumárum aniž bych měla jakýkoli doklad v ruce, už jsem pročekala asi pět hodin s vyhlídkou, že ještě nejméně to samé vyčekám při přebírání dokladů nových. Je to hrůza, deset hodin času, a to času úředního, tedy času, který bych měla být v práci a vydělávat svoje dvě stovky na hodinu. Jestliže čas jsou opravdu peníze, přijde mě tahle legrace na dva tisíce korun, pokud beru jako měřítko svou mzdu.
Pavlína Šípová

Máte s novými doklady také takové zkušenosti? Myslíte si, že platí, že čas jsou peníze a je lepší přijít o dva tisíce korun než o deset hodin času? Berete běhání po úřadech jako milé „ulití“ z práce, nebo to nesnášíte stejně jako Pavla? Napište nám své názory!
   
11.01.2002 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Já jsem ztratila komplet doklady jednou, ale naštěstí se našly. Někdo mi je hodil do schránky -anonymně.

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:20:16
 2. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Landriel: Věřím, to vyřizování je hrozně složité.

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:19:57
 3. avatar
  [16] Andula [*]

  To je moje noční můra, ale sjem naštěstí dost opatrná ( klepu to do dřeva), okerást jsemse nechala jaktrubka jen v HOlandsku.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:11:43
 4. avatar
  [15] Simba [*]

  Naštěstí mne nic takového nepotkalo, jen jednou ve Francii ukradený pas .... a přepis rozpravy se zástupci naší ambasády by vás rozesmál i rozčílil. Tímto díky franc. policii, neuvěřitelně profesionální a uklidňující jednání.

  superkarma: 0 05.11.2003, 10:46:52
 5. avatar
  [14] Landriel [*]

  Nemusí se ani jednat o krádež - stačí svatba. Když jsem se vdávala, měnila jsem současně i trvalé bydliště, takže mi z nové občany ustřihli tři rožky (stav, jméno, bydliště) - a musela jsem všechno vyřizovat znovu - nejen občanku, i řidičák, pas, živnostenské listy, všechny úřady, účty v bance. Trvalo to přes 3 měsíce, než jsem měla fakt všechno.
  Loni v prosinci jsme se přestěhovali - a všechno jsem musela řešit znova.
  Příští rok se budeme zase stěhovat.

  superkarma: 0 28.09.2003, 12:35:02
 6. [7] alzbeta [*]

  Prispeji i ja svoji troskou do mlyna. Muj manzel byl na sluzebni ceste v Italii (a jak znamo Italove kradou jako straky). Na parkovisti nechali stat auto ktere hlidal jeden clen posadky (ze si zakouri a vse ohlida). Muj muz nechal tedy v aute tasku, kde mel klice od bytu, dokumenty potrebne pro jednani a dioptricke bryle. Doklady a penize nastesti ne. Mileho "hlidace - kuraka" zabavili dva Italove, kteri zaparkovali vedle a nabizeli mu nejaky mobilni telefon nebo co. Pak odjeli a kdyz manzel s kolegou prisli k autu, svoji tasku tam na prednim sedadle nenasel. Tato "legrace" nas stala nakonec jen 5000 Kc, protoze jsme museli nechat vymenit bezpecnostni zamek u dveri doma (ja v te dobe byla take na sluzebni ceste mimo republiku). Tasku, bryle a nakonec i klice manzel dostal asi po dvou mesicich pres ministerstvo zahranicnich veci. To uz jsme meli ale novy zamek.
  Takze ostrazitosti neni nikdy dost.

  superkarma: 0 11.01.2002, 09:16:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme