Domácnost

Než si pořídíte pitbula, pořádně si rozmyslete, zda ho zmáknete!

Tento pes se výhradně hodí pro sportovně zaměřené lidi, vyrovnané a s přirozenou autoritou a v neposlední řadě zkušené kynology. Nutností je výcvik, ve kterém se fyzické nároky spojují s psychickými. Nuda a nedostatek jakékoliv činnosti jsou cestou do pekel, neboť se pes snaží zaměstnat sám.
Pitbul uznává jedině člověka s vysokou dominancí. Vycítí-li pes podřízenost, neschopnost a nevůli vydávat rozkazy, může se z něj stát časovaná bomba. Naopak je-li, zejména do stáří 3 až 4 let, plně, avšak rovnoměrně zatěžován a má-li dostatečně silnou motivaci, stane se z něj milý společník, který je ochoten se pro svou "smečku" přetrhnout samou snahou vyhovět a uspět v práci. Hodí se k loveckému, služebnímu (s výjimkou obranářského), záchranářskému výcviku a k řadě sportovních disciplín.
Nebezpečím se stávají ti psi, jejichž neobyčejná síla není pod kontrolou. Proto by se měl každý, kdo si chce pořídit pitbula, opravdu odpovědně zamyslet, k jakému účelu a proč ho chce a zda bude psovi skutečnou dominantní autoritou. Pevné vedení promění pitbulova bojového ducha v excelentních sportovní výkony v nebojových disciplínách, v mimořádné přátelství a oddanost rodině, včetně něžného vztahu k dětem. Bohužel, je třeba dát si pozor a hlídat jeho chování k jiným zvířatům, zvláště pak k cizím psům.
   
01.11.2001 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Andula — #3 me take ne

  superkarma: 0 29.09.2012, 00:18:22
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Andula: Na té fotce to ani jednomu nesluší, ale viděla jsem pár živích, kteří byli fakt roztomilí mazlíci.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:51:29
 3. avatar
  [3] Andula [*]

  Když mě se tihle psi ani vizuálně nelíbí.

  1. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 07.12.2003, 08:47:36
 4. avatar
  [2] Ťapina [*]

  zn0uz4: Podle fotky pitbula od staforda nemáš šanci poznat. To bys ho musel vidět naživo, srovnat velikost a tak.

  superkarma: 0 04.12.2003, 16:37:11
 5. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  az na to, ze na obrazcich je americky stafford (staffordshirsky bullterrier - FCI 76/3). Navic "pitbul" ma byt pittbul terrier. Navic si myslim, ze v krveziznivou bestii lze predelat kazde plemeno, od yorkshiru az po nemecke ovcaky. nevidim zadny smysl teto bullterierove hysterie. Je to jako s detma - nekdo si vychova parchanty, nekdo hodne a spolehlive deti.

  superkarma: 0 01.11.2001, 23:07:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme