Domácnost

Bez práce, bez peněz, bez lásky. Zhroutil se jí svět.

Posledních několik měsíců se život mojí kamarádky Marty proměnil v sérii katastrof. V únoru ji vyhodili z práce, přesně v době, kdy měla perfektně naplánováno, jak bude splácet půjčku, kterou si vzala na byt. Odstupné sice na nějakou dobu stačilo na život, ale ona se dostala do podivného útlumu a nebyla schopná si najít místo. Pak šla na sociálku a dostala podporu.
Mezitím jí její přítel, se kterým chodila a podle všeho i plánovala budoucnost, řekl, že by se měli na nějaký čas rozejít, protože on si potřebuje něco rozmyslet. Marta se z toho zhroutila. Dostala se do pocitu, že je nejneschopnější a nehnusnější osoba na světě a že ji nikdy nikdo nezaměstná a žádný chlap už s ní nebude chodit.
Protože nemohla platit půjčku, začala svůj byt pronajímat a nastěhovala se do podkrovního pokoje u rodičů v domě. Tam se ale vystavila věčným kritikám své matky, která si o své dceři už tak dávno myslí, že je k ničemu. Takže je teď ještě víc na dně, myslím, že i pije.
Snažila jsem se jí nějak pomoci, je to přece moje kamarádka, dohodila jsem jí nějaká pracovní místa, ale žádný z pohovorů nedopadl. Cítím se provinile, že mám normální práci a přítele, když ona je v takovém svrabu. Chtěla bych jí nějak pomoct, ale nevím jak. Nemůžu se ale dál dívat, jak se ničí. Co se dá v takové situaci dělat? Co jí mám poradit? Napadá vás něco? Já už fakticky nevím :-(

Dominika
   
31.10.2001 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [26] hubajda [*]

  Andula — #24 to jo

  superkarma: 0 29.09.2012, 00:19:38
 2. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Andula: No jo, ale každej třeba nechce hned ždímat od státu, třeba si chce napřed sama něco najít.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:53:05
 3. avatar
  [24] Andula [*]

  Na sociálku se chodí hned, teda na úřad práce.

  1. na komentář reaguje hubajda — #26
  superkarma: 0 07.12.2003, 02:09:42
 4. avatar
  [15] elfos [*]

  Petro - možná prostě, že na pohovor chodí SPOUSTA zájemců a vybírají z nich jen jednoho ... najít práci není zas až tak úplně jednoduché.

  superkarma: 0 01.11.2001, 00:33:31
 5. avatar
  [12] elfos [*]

  Jo - a jestli ji bude zrovna drtit depka, jestli to na ni padne zrovna v tvé přítomnosti a bude se náhodou potřebovat vybrečet nebo zanadávat, nech ji, ať to udělá. Prospívá to (pokud to není pořád) a čistí v dušičce. Určitě ji za to neodsuzuj a nevyčítej jí, že se lituje .... Měj pochopení a trpělivost - každý občas máme - ze všelijakých důvodů - trošku ... mizernější období a potřebujeme to ze sebe dostat ven. To je lidské. :-)

  superkarma: 0 31.10.2001, 21:04:23
 6. avatar
  [11] elfos [*]

  Dominiko - především se přestaň cítit provinile. Není důvod! :-) Kamarádce buď dál oporou, tzn. najdi si pro ni OBČAS čas posedět a "potlachat" jen tak o všem možném, jak už to my ženské umíme :-) - a nemusí to být zrovna o SITUACI a o problémech ... pokud se Marta potřebuje vypovídat, trpělivě ji vyslechni, ale pokud raději o svých trablech nemluví, nebo vidíš, že je jí nepříjemné jí to připomínat, povídej si s ní o něčem jiném ... udělejte si třeba odpoledne ... :-) já tomu říkám "maškarní" - to se zkouší různé účesy a mejkapy :-) a je to - legrační (navíc - konečné výsledky často bývají - neuvěřitelné až šílené :-))) .....) , prostě jen tak si zablbnout, zasmát se ... ( To pití ... doufám, že nemáš pravdu a že se napije jen semo tamo, jako každý jiný člověk....) A když budeš potřebovat pomoc (třeba nakrmit domácí miláčky, zatímco budeš s přítelem na víkend pryč), obrať se na ni - určitě ti ráda pomůže, jak jen bude moct :-) ....... Zkrátka - nemusíš dělat nic moc hodně... Jen aby věděla, že jsi tady. A že pro ni máš chvilku času. OBČAS (!) podnikněte nějakou společnou akci, která ji přivede na jiné myšlenky (podle toho, co vás baví) - já nevím - třeba výlet... posezení v nějakém příjemném podniku ... návštěva ZOO :-) nebo jen tak do přírody ... sbírat houby :-) ........ a jestli někde narazíš na nabídku práce nebo na nezadaného sympaťáka, určitě jí dej vědět ... ;-)

  superkarma: 0 31.10.2001, 21:01:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme