Domácnost

Máte psa? A vozíte ho s sebou na dovolenou?

O prázdninách jsou všechna tábořiště přeplněná lidmi a stany. Jsou tu stálí celoprázdninoví obyvatelé ve stanových městečkách nebo lidé, kteří přespávají na tábořišti cestou po vodě nebo na pěší túře. Někteří si na dovolenou berou nejenom své dvounohé blízké, ale i svoje chlupaté přátele.
Ačkoli jsem sama majitelkou psa, který s námi absolvuje skoro všechno, často zůstávám stát v úžasu nad bezohledností některých psích páníčků. Velcí, nebezpečně vyhlížející psi probíhající bez dohledu tábořištěm nejsou příliš dobrou vizitkou majitelů. Zeptali jsme se na veterinární stanici, jaká opatření by měli udělat majitelé psů, když jedou se svým miláčkem na veřejné tábořiště.
Z bezpečnostních důvodů je třeba doporučit psy rozhodně nepouštět volně běhat. Můžete pejska přivázat ve stínu u stanu, nechat ho ve stanu – tady ovšem pozor na přehřátí, ve vedrech bývá ve stanu horko a pes by mohl utrpět úpal. Do restaurace nebo na procházku po kempu by měli majitelé vodit psy zásadně na vodítku. Jedná se tady nejen o bezpečnost lidí okolo, ale i vlastní bezpečí psů, váš volně pobíhající pejsek může být snadno napaden jiným psem. Ačkoli mnozí majitelé psů tvrdí, že za své psy ručí, že by nikomu neublížili, není možné se na to spoléhat, v kempu, kde je velké množství lidí a psů, může být zvíře nervózní a ve vypjaté situaci se může zachovat zcela zkratově a neočekávaně.
Další, co by měli majitelé psů na veřejných tábořištích zohlednit, jsou hygienická kritéria. Volně pobíhající pes pochopitelně udělá potřebu, kam uzná za vhodné, fenky přičapnou na cestičky, psi si značkují teritorium přímo na stany. Když svého psa nesledujete, nemáte kontrolu, kde zanechal své exkrementy, a nemůžete po něm ani uklidit. A kdo není jen pejskař, ale i rodič, jistě uzná, že děti nejezdí na prázdniny do kempu proto, aby si hrály se psími hovínky…
Pro svého pejska by měl majitel zvláště v letních dnech někam ke stanu připravit misku s čistou vodou, aby zvíře nemělo žízeň a nebylo dehydrované.
Připravila
   
13.07.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Andula — #4 Sml22Sml22

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:56:35
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  Ťapina: děti taky čůrají, kde je napdane

  1. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 09.12.2003, 19:52:14
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Ten článek je ale divně napsanej. Zohlednit hygienické kritérium, hm. Mám psy bytové, kteří okolí stanu berou jako byt, takže by tam velkou potřebu nevykonali, na to by se muselo chodit za hranice kempu, to je mi jasné. Jenom nevím, jak zabráním fence v přičapnutí u cesty tím, že ji budu sledovat. Tak se tam vyčůrá, no a co?

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:58:43
 4. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: to bylo myšleno když se třeba sedí u ohně, aby tam pes volně nelítal.

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:57:47
 5. avatar
  [1] Simba [*]

  No, to bude pejsek celý nadšený, uvázaný u stanu. Pokud si už ho majitelé berou na dovolenou, měli by jej brát i na výlety, ne?

  superkarma: 0 04.11.2003, 08:46:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme