Domácnost

„Zámečková“ rovnátka se liší v kvalitě ošetření i v ceně.

Píšu do vaší redakce, protože jsem úplně zoufalá a nevím, s kým bych se mohla poradit. Můj syn je v šesté třídě a zubařka nás poslala před rokem na ortodoncii pro rovnátka. V podstatě jsme s tím počítali, i s tím, že léčba nebude právě nejlevnější. Nyní po roce a půl léčby jsme více než rozpačitá. Zaplatili jsme už přes deset tisíc korun, každá návštěva, kdy paní doktorka utahuje zámky, stojí přes osm set korun.
Věděli jsme, že to bude stát hodně, ale na druhou stranu vím, že moje kolegyně chodí s dítětem k jinému lékaři, a tam platí za jedno utažení jen dvě stě korun a celková cena ošetření nebude ve výsledku vyšší než šest tisíc. Jiná moje kamarádka má naopak zkušenost, že začali chodit k lékaři, s nímž se již od začátku dohodli, že celková cena ošetření bude sedm tisíc korun. Dnes, po roce, už zaplatili před dvanáct tisíc a léčba stále není u konce.
V této chvíli je i velmi komplikované přejít k jinému zubaři, protože s probíhající léčbou nás jednak nechce nikdo přijmout a nemohu ani opominout poplatek za první konzultaci, který činí od 500 do 1000 korun u různých lékařů. Bojím se, že mi pan doktor pak za tisíc korun řekne, že nás nemůže přijmout nebo že nás přijme, ale cena bude v podstatě stejná jako u doktorky, ke které chodíme.

Kristýna

Na to, jakým způsobem jsou hrazená fixní rovnátka, jsme se zeptali ve VZP:
U fixních rovnátek naše pojišťovna hradí pouze a jedině práci, materiál si každý pacient hradí v plné výši sám. Je samozřejmé, že v použitém materiálu jsou velké cenové rozdíly, je třeba, aby se pacienti vždy s lékařem domluvili, jaká cena je pro ně přijatelná. Z tohoto hlediska je velmi obtížné hodnotit to, jak levný nebo drahý je některý zubař, protože utažení zámečků s výměnou gumiček vás může přijít na dvě stovky, ale klidně i na osm set. Pokud nechcete platit horentní sumy, domluvte se s lékařem, že bude používat levnější materiál. Pro zajímavost: Všeobecná pojišťovna hradí stejným způsobem i zámečková rovnátka pro dospělé do 32 let, pak už si pacienti hradí v plné výši i práci lékaře.

Jaké máte zkušenosti vy? Má vaše dítě rovnátka? A kolik vás to stálo? Kolik platíte za jednotlivé návštěvy vy? Napište nám své názory a poraďte Kristýně.
Připravila
   
26.06.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [29] hubajda [*]

  Ťapina — #27 kamaradka dala take 10000

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:39:20
 2. avatar
  [28] Andula [*]

  Ťapina: ja taky ne, ackoli zuby uplne idelani nemam

  superkarma: 0 09.12.2003, 19:56:19
 3. avatar
  [27] Ťapina [*]

  To je hrozný, ty ceny. Už o nich teda rozhodně neuvažuju.

  1. na komentář reaguje hubajda — #29
  superkarma: 0 07.12.2003, 18:06:53
 4. avatar
  [26] Andula [*]

  Ty úhrady se zase změnily, každá opjšiťovna to lpatí jinak, ale většinou jen do 19 let a tak maximálně 1600 na čelist...

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:32:19
 5. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Ty fotky vypadají hrozně. Já jsem o fixních rovnátkách uvažovala, ale kdepak. Nechám si svoje zoubky tak jak jsou.

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:58:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme