Domácnost

Co dělat v případě rušení nočního klidu křečkem?

Každý člověk by se měl před pořízením konkrétního zvířete zajímat o jeho život v přírodě, jídelníček, ale také (a to i ve svém vlastním zájmu) o jeho zvyklosti. Pořídíme-li si křečka a jeho ubikaci umístíme v ložnici či v dětském pokoji, pak vězme, že se dotyčné lidské bytosti příliš nevyspí, nebo že se budou v noci budit podezřelým šramotem.
Křeček je noční tvor, a proto se soumrakem začíná ožívat a s ranním rozbřeskem naopak jeho aktivita klesá. V přírodě takový křeček za jednu noc naběhá 5 až 7 kilometrů, proto se jen těžko můžeme jeho noční energii a neposednosti divit. I když mu dáváte potravu až "k nosu", stejně potřebuje dostatek pohybu a vy byste mu jej měli dopřát. Můžete mu sestrojit důmyslné bludiště z krabiček a papírových ruliček nebo trubek. Nevadí, když je pošpiní nebo rozkouše, jsou pro jeho zdraví nezávadné. Nemusíte mít pro něj příliš velké terárium nebo klec, s velkou pravděpodobností jej vůbec nevyužije, neboť nesnáší volné prostranství. Je to zděděný instinkt po volně žijících předcích, zde ho přece může kdekdo vidět i z oblohy a zaútočit na něj. Bude si to šupajdit kolem stěn, avšak když mu tento prostor rozčleníte různými prolézačkami a překážkami a zpestříte "tunely", dokonce z přírodních materiálů, např. větviček, klacíků, kamínků, celých drnů s travnatým porostem, kamenů, pařízků, dutých kmínků, dutých cihel apod. ještě pro něj v podstatě vytvoříte "fit centrum", kde si může odběhat svých několik kilometříčků, navíc obrousit drápky a stále dorůstající hlodavé zuby a jako prémii něco sezobnout.
Pakliže vás jeho noční život budí a vadí vám, nejjednodušším řešením není křečka převychovat, což stejně nelze, nýbrž jeho ubytovnu přestěhovat do jiného pokoje.
   
29.05.2001 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Sml23Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:14:15
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  My jsme jednou měli křečka na noční hlídání - a jednou to fakt stačilo

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:49:39
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Měli jsem tato zvířátka - nočňátka. Byla s nimi zábava, ale je fakt, že terárko bylo v kuchyni.

  superkarma: 0 04.11.2003, 10:14:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme