Domácnost

Máte málo peněz, nebo naopak moc a nevíte co s nimi? Radu hledejte na internetu!

Občas se nějaký intelektuál ve vašem okolí holedbá, že peníze jsou metla lidstva, že kazí morálku a že on je teda rozhodně na nic nepotřebuje. Ale, ruku na srdce, peníze potřebujeme všichni. Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, utrácíme je za věci důležité (bydlení, energie, potraviny, léky, oblečení…) i za věci méně důležité (šminky, kadeřnice, dobrůtky, cestování…) nebo dokonce za zbytečnosti. Ale každopádně nám někdy dovedou pěkně potrápit hlavu. To když je do výplaty daleko a na nás ze schránky bafají další a další složenky, nebo když dítě zase vyroste z bot a kalhot, o kterých jste si myslela, že je bude mít ještě nějaký ten měsíc.
Většina z nás je v otázce peněz bezradná. Nedovedeme šetřit neboli spořit, nedovedeme si plánovat investice, peníze vždycky kolem nás jen tak profičí. Jednou z možností, jak se s problémem peněz trochu popasovat (pomineme li sňatek s multimilionářem) je hledat radu o odborníků. Jednou z možností, jak se dovědět o penězích co možná nejvíce, je internetový server www.peníze.cz. Je přehledně rozdělen do několika sekcí, které nabízejí rozličné služby a informace. Například sekce s názvem Život je jakýmsi finančním průvodcem celým lidským životem. Zjistíte tam, jak nejlépe sehnat úvěr na byt, jak spořit vašemu dětátku na studia, jak hospodařit se splečnými penězi v partnerském svazku a naopak jak se podělit o majetek, když jdete od sebe, nechybí ani informace o důchodovém spoření, finančních otázkách kolem pohřbu nebo dědictví.
V sekci Informace najdete aktuální zpravodajství ze světa peněz, kurzy cenných papírů, podílových fondů a měn. Pod článek můžete připojit i svůj názor a diskutovat s ostatními čtenáři.
Sekce nazvaná Produkty je souhrnem informací o všemožných peněžních produktech, jako jsou podílové a penzijní fondy, stavební spoření, termínované vklady, běžné účty, kreditní karty, spoření, akcie, pojištění, kurzy a hypotéky. Nechybí ani žebříčky, jejichž tvůrci jsou sami čtenáři webu.
Sekce Moje peníze nabízí uživatelům vytvořit si svoji vlastní osobní stránku, kde bude jaksi přefiltrován obsah serveru a bude zde pouze to, co tam člověk chce mít. Pro tuto službu (i pro jiné na webu) je třeba se předem zaregistrovat.
Kromě toho je možné na www.peníze.cz v sekci Nástroje najít pomůcky jako kalkulačky pro výpočet výše splátek hypotéky, penzijního připojištění, výše důchodu aj., žebříčky úspěšnosti akcií a podniků a podobně.
   
22.05.2001 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Sml16

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:05:35
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Tenhle server znám, je celkem užitečný.

  superkarma: 0 05.12.2003, 07:06:20
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Já jsem tam jenom párkrát nakoukla.

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:52:51
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Na penize.cz chodím soutěžit. Vyhrála jsem u nich průvodce z řady Lonely Planet a snažím se dál...

  superkarma: 0 04.11.2003, 09:24:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme