Domácnost

Slaměné vdovy v transu.

Občas nás v době dovolených naši milovaní muži opouštějí. Táhnou nejraději kamsi v hejnu, jako ptáci. Spříznění volbou koníčků se sdružují na pár dní se sobě podobnými a prožívají svá vodácká, rybářská, horolezecká a snad i jiná dobrodružství. Napřed žárlíme, pak si zvykneme a zjistíme, že život slaměných vdov má své kouzlo. Prožíváme odpírané štěstí s kamarádkami v cukrárnách, čínských restauracích, fitness centrech a hlavně, při nákupech. Jako v transu táhneme obchody a utrácíme, dokud je za co.
A pak? My, které máme dost informací “pod slamákem”, víme, že se dnes dá klidně nakupovat nejen za hotové, ale i na spotřebitelský úvěr, který poskytuje například společnost Home Credit, a.s. (Loni v létě jsme si díky tomu pořídili odšťavňovač ovoce a remosku). Home Credit nám poskytne dokonce i úvěr revolvingový, který se od jednorázového spotřebitelského liší v tom, že je dlouhodobý a na jednu smlouvu pořizujeme nové a nové zboží.
Až konečně přijedou naši zatoulaní partneři, pochlubíme se, jak jsme vynalézavě naložily s rodinnými prostředky. To by sami věru lépe nesvedli. Třeba taková specialita, založená na revolvingu, nákupní úvěrová karta YES, je svou všemocností určitě dostane. Platíme s ní skoro všechno, od kuřete v sámošce, až po satelit na balkon či tašky na střechu. A vybíráme s ní peníze z bankomatů v tuzemsku i v cizině. Kolik máme s kartou YES ve hře, je jen naše věc, samy si totiž volíme úvěrový rámec od 5 do 20 tisíc. Z něho pak směle rozhazujeme a docela maličko, totiž 4% z úvěrového rámce, splácíme. K návratu našich stěhovavých sokolíků tedy můžeme přichystat malé překvapení. “Miláčku,“ oslovíme opáleného, mírně zanedbaného muže. „Přál sis teleskopický rybářský prut? Tady je. Že mi ty nový šaty sluší! A co prádýlko? Novou manželskou postýlku máme i s novým povlečením dohromady. A taky dovolenou, koupenou na úvěr. Tentokrát ale jedeme spolu!”
   
18.05.2001 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] hubajda [*]

  Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:17:37
 2. avatar
  [7] Andula [*]

  Ťapina: no vzdyt ja taky

  superkarma: 0 09.12.2003, 18:14:41
 3. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Andula: To já zas bývám, ale dovedu ten čas využít jinak.

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:53:33
 4. avatar
  [5] Andula [*]

  Můj muž mě nijak neopouští, tudíž nebývám lsaměnou vdovou, navíc mám odpor ká nákupům.

  superkarma: 0 05.12.2003, 06:53:27
 5. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Tak tohle neznám. Nemám z nákupů žádnou radost, někde lítat po obchodech, snažit se vybrat věci co nejlepší a taky nejlevnější - nejsem na tom finančně nejlíp. A nákup oblečení? Horror. Myslím si, že mám průměrnou postavu, ale ve většině butiků by mě pomalu odkázali do nadměrných velikostí

  superkarma: 0 17.11.2003, 15:57:00
 6. avatar
  [3] Simba [*]

  Přesně, nejdříve mne to mrzí, ale když slaměnovdovství příjmu jako fakt .... v nákupním rauši ten čas tak rychle uteče.

  superkarma: 0 04.11.2003, 09:06:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme