.

Musí rodinný rozpočet krvácet, když se vaše dospívající dcera rozhodne, že bude krásná?

Domácnost

Musí rodinný rozpočet krvácet, když se vaše dospívající dcera rozhodne, že bude krásná?

Nedávno na mě z novin vypadl katalog obchodního domu, a protože mě v něm zaujaly některé věci, které by se jistojistě hodily mé dvanáctileté dceři Kamile, která nějak přes zimu ze všeho vyrostla, vzala jsem ji jedno odpoledne po práci s sebou na obhlídku. V dětském oddělení nás udeřily do očí vysoké počty stojanů ověšených množstvím naprosto úžasných šatiček, kalhot, sukýnek, tílek, všeho v nejnovějším módním stylu a barvách. V Kamile se probudila dřímající žena, protože se mi vyškubla z ruky a s euforickým výrazem pobíhala od jednoho ramínka k druhému a jásala: „Mami, tyhle růžový šatičky jsou krásný, mami, tohle tílko s korálkama se mi líbí, mami, holky z naší třídy maj taky takovýhle kapri, mami, jéé, to je hezká sukně!! Mami a potřebuju přece nový plavky, říkala jsi to!“
Její nadšení se v mém případě ne a ne projevit, protože na rozdíl od ní jsem u všech dokonalých kousků hledala na prvním místě cenu, která mě vždy nepatrně omráčila. Hbitě jsem si propočetla spotřebu materiálu u mikroskopických minišatiček se špagetovými ramínky pro nedospělé děcko a dospěla k názoru, že je zde přidaná hodnota opravdu vysoce ceněná. Podařilo se mi přemluvit Kamilu jenom ke koupi lila fialového tílka a strakatých plavek, a když začala natahovat, že ale na léto nemá skoro žádné šaty, dostala jsem spásnou myšlenku. O patro výš přeci prodávají látky!
Vyjely jsme po schodech a ejhle! Před námi se rozprostíraly regály napěchované módními letními látkami všech možných vzorů a odstínů, v cenách relativně přijatelných. Kamila zamáčkla slzu, radostně se nadechla a začala proštrachávat balíky s látkami. A výsledek? Za cenu stejnou jako byly zmíněné šatičky o patro níž jsme si odnesly heboučkou viskózu na šaty, elastickou džínovinu na capri a ještě vyšlo na zavinovací sukni s bolerkem. Ještě, že si docela tykám se šicím strojem. Vážně nevím, jak takovéhle situace řeší maminky, které nedovedou šít.

Gábina

Máte doma malou fintilku? Jak řešíte její potřebu vypadat dokonale in, aniž by při tom utrpěl rodinný rozpočet? Podělte se s ostatními matkami o své zkušenosti.
   
16.05.2001 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. [11] VladkaZabka [*]

  Dnes mají pěkné věci i v secondhandu, je to dovoz z Anglie a mají i úplně nové věci. Jinak bych se už asi dostala na registr dlužníků, dcera byla hodně náročná, ale už se změnila.

  superkarma: 0 27.02.2015, 10:17:19
 2. avatar
  [10] hubajda [*]

  Simba — #5 ja mam 14 letou a tez to resim vyprodejem

  superkarma: 0 28.09.2012, 20:55:35
 3. avatar
  [9] Andula [*]

  Ťapina: to mas hodne tezky, podobne jako ja...

  superkarma: 0 09.12.2003, 18:39:51
 4. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Já jsem tohle nadšené pobíhání mezi regálama nikdy nezažila a i teď je pro mě nákup oblečení spíš utrpením. Co vybrat, aby to nestálo moc, nevypadala jsem v tom jak hastroš a sedlo mi to?

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:23:13
 5. avatar
  [7] Andula [*]

  Já mám dva kluky, ale ono to asi nebude lepší. Sice možná nebudou nadšeně pobíhat mezi regály, ale nazí chodit taky nemůžou.

  superkarma: 0 04.12.2003, 23:33:37
 6. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Tak abych si s tím šicím strojem radši začala tykat dřív, než se mě to začne týkat

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:39:49
 7. avatar
  [5] Simba [*]

  Také znám, také mne omračují ceny v obchodech s nabídkou oděvů pro 12-ti leté. Bohužel, se šicím strojem si netykám, takže to řešíme ve výprodejích.

  1. na komentář reaguje hubajda — #10
  superkarma: 0 04.11.2003, 08:24:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme