Reklama
Peníze se dají utopit v lecčems. Někteří lidé jsou v tom mistry – pánové je rádi utápějí v drahých IT hračkách, podnikání a nebo v lehkých ženách. Dámy je zase dovedou skvěle utopit v kosmetice nebo oblékání, ale také třeba v telefonních účtech. Ale taky se dají docela slušné prachy utopit v pivu, v čaji nebo dokonce v čůránkách :-)
Je zvláštní, že některé příhody nebo spíš nehody se stávají různým lidem na různých místech téměř identicky. Tak tomu bylo i u těchto tří na sobě nezávislých mobilových historek. Vyprávěly mi je pár dní po sobě různé moje kamarádky, ale ani dvě z nich se vzájemně nikdy neviděly, takže je nemůžeme podezírat z „opisování“. Co se tedy přihodilo? Peníze, nebo spíše drahé mobilní telefony, se topily v různých tekutinách.

Kamarádka Dáša mi vyprávěla, jaký je ten její manžel hrozný furiant a ožralka, když se s kamarády v hospodě vsadil, že jeho poměrně drahý mobil „přežije“ koupel v půllitru piva. Nepřežil. A ten pán málem také ne, neb ho Dáša krátce nato honila po bytě se sekáčkem na maso.
Další plavací příhoda se stala v rodině mé další kamarádky, říkejme jí třeba Zita, která měla doma tak vzrušenou rozepři s manželem, že ten dobrý muž – ve chvíli, kdy mu došly argumenty – prostě popadl její telefon a žbluňknul s ním do kafáče plného horkého čaje. Ani tento přístroj svoji lázeň nezvládnul a poroučel se do věčných mobilních lovišť.
Třetí příhoda je ještě o něco pikantnější, protože se tam jedná o choulostivou záležitost. Moje další kamarádka, Zdeňka, zase tolik pečovala o své roční dítě, až docela zapomněla, že má v náprsní kapse zasunut svůj fungl nový maličký šikovný mobil. Jak se naklonila k robátku, které právě učinilo malou potřebu a hrdě povstalo z „trůnu“, telefon prostě udělal salto a skočil rovnou doprostřed té žluté záplavy! Kupodivu, podle mých informací tento přístroj havárii přežil bez úhony. Prý byl ihned vyfénován. Ale na moji otázku, zda nesmrdí, mi Zdeňka raději neodpověděla…