Domácnost

Rozumíte si se svým mobilem?

Skoro každá z nás zápasí s technikou. Já osobně, se u věcí, které nemusím používat, nerhnu do toho, abych pochopila, na jakém principu pracují, protože je to stejně většinou mužská věc. Jednou jsme měli poruchu na autě, museli jsme zastavit a stopovat auta, jestli nemají náhodou tu potřebnou součástku, kterou jsme my v autě neměli. Zastavila drsná žena řidička, řekla, že na to, co potřebujeme vyměnit a vyndat, je třeba patnáctka klíč a vytáhla z kufru vše potřebné. Celou cestu domů si můj muž pochvaloval, že je dobře, že všechny ženy na světe nemají slepičí mozečky. Ale auta jsou spíše záležitost mužů než žen. Ty ženy opravovat nemusí. Na čem se ale muži dozajista vyřádili, určitě s úsměvem, protože si představovali nechápající ženy, jsou mobilní telefony a jejich ovládání. Dnešní doba je mobilní a to platí zejména pro mobilní telefony. Ještě před několika málo lety byl mobil symbolem snobství a bohatství, ale dnes mají mobily i děti.
Mobilních telefonů jsem měla několik. Vždy jsem si musela zvykat na nový pouze z jedné příčiny – že se ten původní rozbil. Pravda, už si dnes nedovedu představit telefonování z přístroje, který vážil skoro čtvrt kila a vypadal jako tenisová raketa či plácačka na mouchy, ale když jsem svému mobilu porozuměla a sžila jsem se sním a jeho funkcemi, nechtělo se mi zase opakovat novou dobu tápání a pocitů podobných výkřikům „Bingo“ a „Krachhhh“. Kdo se má v těch funkcích a tlačítkách vyznat?
Nedávno jsem měla možnost vyzkoušet nový telefon Alcatel. Vyměnila jsem ho za stařičkou Nokii, kterou zlobila baterka a chvílemi vypadávala, takže novou zkušenost, ještě navíc s docela pohledným přístrojem, jsem neodmítla. Doba tápání ale přišla zase, tak jako tak. I když je Alcatel One Touch 303 docela jednoduchý, stejně mi chvíli trvalo přijít na všechno. Musím se přiznat, že WAP nevyužívám, nejčastěji jen telefonuju a posílám SMSky. Telefon je lehký, malý a příjemný. Má šedivou barvu a zvonění, které mám nastavené, že nejdřív trochu zavibruje a pak začne vyzvánět. Nabídka zvonění je legrační, tak jsem tam nechala orientální melodii ve stylu „Fatima přichází k sultánovi“. Vydrží docela dlouho nabitý a na displeji můžu sledovat kolik je hodin, což se mi hodí, protože neustále zapomínám hodinky. No, tak to je moje nová zkušenost s dalším telefonem. A zatím musím říci, že dobrá.
   
19.03.2001 - Dům a byt - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  mam nokiu a nemenila bych

  superkarma: 0 28.09.2012, 12:20:59
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: ja nastetsi ne, jen nechpau, proc nekdo odsuzuje telefonu s jendoduchym ovladanim

  superkarma: 0 09.12.2003, 15:56:09
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Andula: Siemensy jsou v pohodě, s tím jsem se dorozuměla hned. Nejhorší na ovládání, co jsem kdy viděla (snad hned po tom Alcatelu) byl Sagem.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:22:29
 4. avatar
  [3] Andula [*]

  Ťapina: ani já ne, stejně jako ne na Siemens.
  Kamarádka mi nedávno půjčila Siemens a já na něm neuměla napsat ani sms.
  A jasně, nepotřebuju vědět, na jakém principu to funguje, stačí, že vím jak

  superkarma: 0 04.12.2003, 20:18:36
 5. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Přechod z Nokie na Alcatel si nějak nedovedu představit. Já jsem postupovala opačně a byla jsem překvapená, jak je Nokia hrozně jednoduchá, jak je tam všechno napsané, Alcatel se ovládal víceméně intuicí

  superkarma: 0 04.12.2003, 13:49:32
 6. avatar
  [1] Simba [*]

  To je fajn, že si to pochvaloval ... A chtěl by s takovou žít? Tam by toho asi moc nenamachroval, že? Těžko by mu dávala najevo obdiv, že tak komplikovanou opravu zmákl ....

  superkarma: 0 03.11.2003, 09:30:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme