Ve středu proběhla porada redakce magazínu žena-in.cz. Podepište prosím zápis z porady a případně podejte připomínky či námitky.

Někdy mi přijde, že když píši tento článek, jsem poněkud monotónní, ale jak samy za chvíli budete vidět černé na bílém, není vyhnutí. Některé ženy prostě pusu zamčenou neudrží a musí mluvit za každou cenu.

Třeba Alexandra Stušková ve středu přišla na poradu s 10minutovým zpožděním a její první slova byla, že by se mnou chtěla být aspoň chvíli o samotě. Když na ni Dana Haklová s Klárkou Wimmerovou hodily zmatené oči, zarděla se a řekla, že u jednoho stolu. Poté jsme probírali témata na příští týden a redaktorky nabízely zajímavé články. A Saša se nám opět vybarvila. Nabídla článek s perexem: Syn pomáhá svojí mamince, i když už je ženatý. A dodala: „Hajzl jeden“. A celou redakční poradu ukončila opravdu nechutným otočením kabátu. Když už jsem byl smířený s tím, že budu se Sašou o samotě u jednoho stolu, a dokonce jsem se na to začal trochu zvrhle těšit, prohlásila: „Chci chodit s Kubou!“

Byl jsem sice šokován, ale když nad tím tak přemýšlím, ani se moc nedivím. Všímám si toho již delší dobu. Jakub nám od té doby, co jezdí za drsnými chovateli koní, hrubne. Prostě zařazuje do svého slovníku drsná slovíčka. Kolikrát mu musíme do jeho textů přidávat zdrobnělinky, abyste ho za jeho hrubost nesežraly. A Saša, která je zamilovaná do Jakubových dlouhých vlasů, má o jeden důvod víc, proč ho milovat. A tak když včera slyšela, že Jakub chce dát do titulku jednoho z článků vulgární název ženského přirození, již se neudržela a slovně se na něj vrhla.

A zajímavé bylo i to, jak se u toho všeho tvářila Dana Haklová. Ta sice také naoko odsuzuje Jakubovu hrubost a nové mužné zvyky, ale bylo vidět, že ji těší, že Jakub zatím drsně nátlaku Saši odolává. Uvidíme, co nám z tohohle redakčního trojúhelníku vzejde. Zvlášť, když Dana od té doby všude mluví o tom, jak je nevhodné mluvit na veřejnosti sprostě. A zvlášť často to říká, když ví, že ji Kuba slyší…

No a Klárka Wimmerová, kdybyste ji viděly včera na poradě, byla roztržitá, až zasněná. Večer to prasklo. Ona celou dobu myslela na pana Darcyho! V noci mi o něm zaslala příspěvek k dnešnímu tématu a ráno přišla celá rozněžněná. A před malou chvílí se její křehká éterická bytost vznášela mezi futry dveří mé kanceláře a se zasněným, skelným pohledem upřeným v dál pravila něžným hlasem plným vášně: „Já nemohu pracovat, nemohu se soustředit, stále musím myslet na něj, na pana Darcyho...“ Jen co dořekla, rozplynula se mi před očima jako anděl.

No a co jiného v naší redakci? Obchodní oddělení by bylo rádo, abych o nich něco napsal. Tak tedy poprvé tak činím.

Obchodní oddělení: NĚCO

V účetním také v podstatě nic, jen je podezřelé, že se mi již dlouho nic neztratilo ze stolu. Možná je kleptomanie naší účetní na ústupu…

Lukáš – programátor, dostal k narozeninám kurz kaligrafie. Když jsem se ho zeptal, k čemu mu ta kaligrafie bude, říkal, že k ničemu. A také říkal, že mu to sice vůbec nejde, ale že ho to hrozně baví. Prý to má stejně jako s programováním…

A Kačka grafička nám stále hubne. Přímo se ztrácí před očima a skoro nemluví. Tedy se mnou a nevím, čím to je…

Tak to jsou nejnovější zprávy z redakce.

Nyní co vás čeká a nemine příští týden na našem magazínu.


  • Na pondělí 29. října si Jakub Kočí vybral téma: Vyhrazeno pro ženy, aneb kam podle vás by neměli mít muži přístup.
  • V úterý 30. října se Alexandra Stušková zeptá na vaše ozkoušené recepty na léčení rýmy a chřipky. Sezona těchto oblíbených nemocí začíná, tak ať víme co s tím.
  • Ve středu 31. řijna Dana Haklová bude zjišťovat, zda raději nosíte kabáty, nebo bundy?
  • Ve čtvrtek 1. listopadu se na vás budu těšit u tématu „Úhel pohledu“ aneb jak je možné se na stejnou věc dívat naprosto rozdílnýma očima, podle toho kdo a odkud se na ni dívá.
  • A v pátek 2. listopadu Saša Stušková zakáže vyvolávání duchů. Prý o dušičkách se to dělat nemá. Nebo s tím máte nějakou zkušenost?

Tak, souhrn mám za sebou. Věřím, že vás témata zaujala a že již chystáte brka a píšete příspěvky.

Děkujeme za jakékoliv kritické i pochvalné příspěvky.

Užívejte si podzimu a usmívejte se, svět je pak o hodně krásnější!

Reklama