Domácnost

Nebojte se nechat si poradit, jak se poprat s rodinnými financemi!

Milé čtenářky, ve svém posledním příspěvku do časopisu Žena-in jsem vás nabádala, abyste se chopily rodinných peněz a staly se ministrem financí. Vím, že to není vůbec jednoduché, a možná jsem vás i trochu vyděsila. I ten nejlepší ministr však má své poradce, protože prostě nestíhá zpracovat všechny informace. Budu vás tedy dnes nabádat k tomu, abyste si i vy pořídily k tomu ministrování svého poradce.
Dříve byla starost o peníze jednoduchá. Vydělávali jsme všichni přibližně stejně, utrácelo se také mnohem jednodušeji, měli jsme vkladní knížku a tím to vše končilo. Dnes je vše komplikovanější. Finančních produktů jsou desítky, většině z nich nerozumíme, některé neznáme vůbec. A koneckonců, kde vzít čas a energii všechno pochopit? Dalším problémem je, komu věřit? Už jsme toho ve finančním světě zažili dost špatného - tunely, krachy bank, lákavé sliby o rychlém zbohatnutí a nakonec jen velké zklamání. Přitom řešení je tak jednoduché - když nevím, tak se zeptám. Zeptám se finančního poradce. Pokusím se vám jednoduše popsat, co od něj můžete očekávat:

- osobně vás navštíví na dohodnutém místě (u vás doma, v kanceláři, v příjemné kavárně, kdekoliv)

- aby pro vás mohl vymyslet to nejlepší, bude vás muset trochu vyzpovídat. Nebojte se, dobrý finanční poradce tyto informace nepředává dál, využije je při sestavování analýzy vašich příjmů, výdajů a potřeb

- na základě této analýzy vám sestaví finanční plán a nabídne nejvhodnější produkty

- jakmile souhlasíte s produkty, které vám nabídl, je schopen vyřídit veškerou administrativu spojenou s uzavíráním smluv

- v budoucnu by s vámi měl být v kontaktu vždy, když ho potřebujete, nebo vždy, když vás informuje o nových produktech

- aktuálně by měl přizpůsobovat finanční plán novým skutečnostem v rodině

Asi se ptáte, jak poznáte dobrého finančního poradce a kde ho najdete? Nejdůležitější je zjistit, pro jakou společnost pracuje, jakou má tato společnost působnost i historii a s kolika finančními ústavy spolupracuje. Zástupce jednoho peněžního ústavu není finanční poradce. Musí vám vždy nabídnout možnost volby. Podstatné je, že za tyto služby nemusíte platit. Většina finančních poradců pracuje zadarmo. V každém finančním produktu je totiž zahrnuta provize a ta je jejich odměnou. Jistě se mnou budete souhlasit, že je mnohem příjemnější řešit svůj finanční problém v klidu a ve vámi vybraném prostředí, než u přepážky v bance.
Jaké produkty vám může finanční poradce nabídnout? Jsou to všechny typy pojištění (životní, úrazové, nemovitostí, bytů...), stavební spoření, penzijní fondy, otevřené podílové fondy a další typy investic.
Návod k použití teď již máte, není se čeho obávat. Znovu zopakuji, že dobrý finanční poradce má pomáhat především lidem s běžnými příjmy. Příště se budeme věnovat tomu, jak se dá z mála udělat více, prostě budeme skládat korunku ke korunce.

Těším se na vás ve finanční poradně Žena-in.cz, kam se dostanete TADY a nebo kliknutím na záložku NA PORADNY na liště v horní části obrazovky.

Jana Hájková
   
17.10.2000 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 27.09.2012, 20:20:52
 2. avatar
  [6] Andula [*]

  Ťapina: to jje fakt, asi to zkusim, treba nam poradi, kudy utikaji penize

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:51:21
 3. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Andula: Za zkoušku nic nedáš.

  superkarma: 0 07.12.2003, 13:23:55
 4. avatar
  [4] Andula [*]

  Já se trochu bojím,, že u nás doma by poradce spráskl ruce :-(

  superkarma: 0 03.12.2003, 22:05:38
 5. avatar
  [3] Ťapina [*]

  JO, paní finanční poradkyně je jedna z mála, kterým se poradna pořád drží, tak to využij

  superkarma: 0 24.11.2003, 22:29:16
 6. avatar
  [2] Simba [*]

  Landriel: Tak to zkus na ž-i ...

  superkarma: 0 23.11.2003, 16:33:46
 7. avatar
  [1] Landriel [*]

  Mně by jenom moc zajímalo, kde sehnat takového poradce, který mi poradí opravdu dobře a "nezištně" - zatím jsme narazili jen na takové, kteří se nás snažili uvrtat do produktů, které byly nejvýhodnější pro ně.

  superkarma: 0 16.11.2003, 10:16:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme