Cestování

Smočte pro změnu své tělo ve vodách Atlantiku.

Tato země, která se rozkládá na západní části Iberského poloostrova, se pomalu ale jistě stává jedním z nejvyhledávanějších míst pro trávení letní dovolené. Zatímco němečtí turisté objevili Protugalsko už dávno, našinec se tam začíná pomalu rozkoukávat. Nádherné pláže s romantickými skalnatými útvary, moře hrající všemi odstíny modré a převaha slunečných dní – to všechno může tato neveliká změ nabídnout svým návštěvníkům. Jestli máte strach, že tamní moře je příliš studené a nebezpečné, protože břehy Portugalska omývá Atlantik, tak žádný strach. Západní pobřeží je sice poněkud divočejší, ale zato je doslova rájem pro surfaře. Na jihu, kde se nachází i nejvyhledávanější letovisko Algarve, je však moře částečně chráněné a díky Golfskému proudu také teplejší.
Portugalsko je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a spontánními lidmi. Pokud vás nebude bavit jen tak se vyvalovat na pláži, můžete se vydat na výlet do některého z malebných rybářských městeček, navštívit maurské památky (např. Silves), zažít neopakovatelnou atmosféru venkovských trhů, zajet si lodí na výlet kolem rozeklaných skalisek a písečných pláží, zkusit ulovit žraloka nebo se na vlastní pěst ponořit do vnitrozemí, třeba až k horským masivům dmoucích se k nebi v téměř dvoutísícové výšce.
Pravým rájem jsou pro malé i velké návštěvníky oblíbené vodní parky zvoucí k dovádění na tobogánech a skluzavkách nebo pozoruhodné „vodní divadlo“ s delfíny a lachtany. Nezapomeňte také ochutnat některou z místních rybích specialit, jakou jsou například smažené sardinky, to vše mohutně zapíjejte vynikajícím portugalským vínem a pak už stačí jen pozorovat západ slunce nad mořem a je vám jasné, že za rok se sem zase vrátíte…
   
24.08.2000 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Andula [*]

  POrtugalsko muze byt prijemnejsi, nez ponekud preturistivane Spanelsko.

  superkarma: 0 06.12.2003, 01:15:39
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: No jo, ale lidi stejně láká kouzlo těch ostrovů. Portugalsko je přece jenom součást Evropy.

  superkarma: 0 05.12.2003, 16:50:55
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Portugalsko je krásné a nejvíce snad Madeira. Mnohem hezčí než Kanárské ostrovy. Vím to...

  superkarma: 0 31.10.2003, 14:39:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme