.

Smočte pro změnu své tělo ve vodách Atlantiku.

Cestování

Smočte pro změnu své tělo ve vodách Atlantiku.

Tato země, která se rozkládá na západní části Iberského poloostrova, se pomalu ale jistě stává jedním z nejvyhledávanějších míst pro trávení letní dovolené. Zatímco němečtí turisté objevili Protugalsko už dávno, našinec se tam začíná pomalu rozkoukávat. Nádherné pláže s romantickými skalnatými útvary, moře hrající všemi odstíny modré a převaha slunečných dní – to všechno může tato neveliká změ nabídnout svým návštěvníkům. Jestli máte strach, že tamní moře je příliš studené a nebezpečné, protože břehy Portugalska omývá Atlantik, tak žádný strach. Západní pobřeží je sice poněkud divočejší, ale zato je doslova rájem pro surfaře. Na jihu, kde se nachází i nejvyhledávanější letovisko Algarve, je však moře částečně chráněné a díky Golfskému proudu také teplejší.
Portugalsko je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a spontánními lidmi. Pokud vás nebude bavit jen tak se vyvalovat na pláži, můžete se vydat na výlet do některého z malebných rybářských městeček, navštívit maurské památky (např. Silves), zažít neopakovatelnou atmosféru venkovských trhů, zajet si lodí na výlet kolem rozeklaných skalisek a písečných pláží, zkusit ulovit žraloka nebo se na vlastní pěst ponořit do vnitrozemí, třeba až k horským masivům dmoucích se k nebi v téměř dvoutísícové výšce.
Pravým rájem jsou pro malé i velké návštěvníky oblíbené vodní parky zvoucí k dovádění na tobogánech a skluzavkách nebo pozoruhodné „vodní divadlo“ s delfíny a lachtany. Nezapomeňte také ochutnat některou z místních rybích specialit, jakou jsou například smažené sardinky, to vše mohutně zapíjejte vynikajícím portugalským vínem a pak už stačí jen pozorovat západ slunce nad mořem a je vám jasné, že za rok se sem zase vrátíte…
   
24.08.2000 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Andula [*]

  POrtugalsko muze byt prijemnejsi, nez ponekud preturistivane Spanelsko.

  superkarma: 0 06.12.2003, 01:15:39
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: No jo, ale lidi stejně láká kouzlo těch ostrovů. Portugalsko je přece jenom součást Evropy.

  superkarma: 0 05.12.2003, 16:50:55
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Portugalsko je krásné a nejvíce snad Madeira. Mnohem hezčí než Kanárské ostrovy. Vím to...

  superkarma: 0 31.10.2003, 14:39:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme