Domácnost

Na internetu se můžete dozvědět nejen mnoho nového ježkovi, ale také o psovi.

Milovníci zvířat a psů především jsou lidé činorodí a aktivní. Proto není divu, že na síti je obrovské množství stránek, které nějak souvisejí s našimi čtyřnohými miláčky. Velkou část z nich tvoří stránky vytvořené ku zpropagování a slávě jednoho jediného psíka či fenky, ale je tu i spousta webů, které mají pomoci při chovu, hlídání nebo léčení vašeho psa. Dost často také obsahují odkazy a linky na jiné užitečné stránky, můžete si tu pokecat s jinými pejskaři na chatu, zeptat se na cokoliv odborníků nebo si dát inzerát. Někdy je navíc možné zařadit svého ztraceného psího kamaráda do registru hledaných zvířat a doufat v jeho nalezení. Na ukázku jsme pro vás vybrali několik zajímavých psích stránek.
K takovým výše popisovaným psím rozcestníkům patří například Pejskovník, kde najdete příspěvky čtenářů, diskusní pejskařské fórum, obrázky a zajímavé odkazy na zvířecí stránky. Podobnou náplň má také Psí zóna, kde jsou osobní psí stránky, obrázky pejsků, slovník kynologických pojmů, humor, soutěže, zajímavosti, kalendář kynologických akcí a podobně. Podobnou náplň má i web nazvaný logicky Pejsek. Na internetové adrese Stopa najdete diskuzní fórum, adresář chovatelských stanic a klubů, rubriku Naši miláčci, První pomoc nebo odkazy na zahraniční stránky a stránky věnované jiným zvířatům než pejskům.
Když se ztratí pes, je to nemilé. Ale možná jste něvěděli, že existuje web nazvaný Ztracený pes, který vám může s hledáním pomoci. Můžete si tu podat inzertní formou oznámení, že se vám zatoulal váš pes nebo kočka, anebo naopak, že jste nějakého ztraceného jedince našli. Zprávy o ztracených a nalezených psech a kočkách jsou uspořádány do databáze, kterou je možno prohlížet podle okresu, kde k nálezu či ztrátě došlo. Kromě toho na těchto stránkách najdete adresy zvířecích hotelů a útulků po celé zemi.
Pokud potřebujete poradit od zkušeného veterináře, který je navíc vtipný, napište svůj dotaz MVDr. Michalovi Čápovi do jeho virtuální poradny . Kromě dobrých rad tu najdete také seznam ordinací veterinárních lékařů, články o veterině, užitečné odkazy a bezplatnou chovatleskou inzerci. Zajímavým webem věnovaným nejen pejskům je iFauna, což je internetová verze chovatelského časopisu s on-line inzercí, kde si můžete vyměnit zkušenosti s ostatními chovateli.
Určitě jsme na nějaké zajímavé stránky zapomněli, nebo je prostě v té záplavě informací na netu nenašli. Jestli víte o nějakých, které stojí za to, dejte nám i ostatním čtenářům vědět.
   
27.09.2000 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. [7] jithule [*]

  hezké čtení

  superkarma: 0 26.12.2012, 21:31:46
 2. avatar
  [6] hubajda [*]

  Simba — #3 to by me take zajimalo

  superkarma: 0 27.09.2012, 20:12:19
 3. avatar
  [5] Andula [*]

  Simba: musíš je založit nejspíše ty

  superkarma: 0 08.12.2003, 18:05:27
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  www.mujpes.cz - seriózní web pod vedením kynologa, ke kterému jsem chodila na cvičák - moc šikovný pán.

  superkarma: 0 04.12.2003, 13:15:53
 5. avatar
  [3] Simba [*]

  A co kočičí stránky, budou někdy vypsány?

  1. na komentář reaguje hubajda — #6
  superkarma: 0 23.11.2003, 15:37:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme