Domácnost

Přátelství s kočkou stálo mého syna málem život.

Herta měla problémy s kočkou kvůli zlostnému sousedovi, naše čtenářka Mirka zase řešila kočičí problém zvaný alergie. Přečtěte si její příběh:
Můj syn hrozně toužil po zvířecím kamarádovi, tak jsme mu koupili krásnou angorskou kočičku. Ti dva se hned tak skamarádili, že spolu byli ve dne v noci. Celé dny si hráli po bytě a v noci jsem Jirku často načapala, jak spí s kočkou v jedné posteli a pod polštářem má nasyslené kočičí suchary, kdyby náhodou dostala v noci hlad. Pak začal být častěji nemocný, pořád měl záněty průdušek, bral antibiotika, ve škole chyběl celé týdny a kašlal a kašlal. Někde jsem četla, že hodně dětí má alergii na kočky, tak jsem s ním zašla za naší doktorkou, aby mu udělala testy. Ta ale po všech laboratorních vyšetřeních prohlásila, že to alergie není a že je kluk prostě hodně nemocný z toho, že bydlíme ve městě a že by měl jíst víc vitamínů. Poctivě jsem tedy dál ládovala dítě antibiotiky a Jirka byl stále dušnější a dušnější.
Až se jednou v noci stalo, že měl takový astmatický záchvat, že se málem udusil. Okamžitě jsme ho s manželem naložili do auta a odvezli do nemocnice. Tam mu dali infuzi a nějaké léky a ptali se nás, jestli náhodou doma nemáme nějaké zvíře. Když jsem řekla, že angorskou kočku, tak jen pokyvovali hlavou. Při odchodu domů nám ještě dali inhalátor, kdyby se záchvat opakoval a doporučili mi dát zvíře pryč a co nejdříve navštívit imunologa. Vypravila jsem se tedy s Jirkou do specializované imunologické ambulance, kde provedli podrobná imunologická vyšetření, která prokázala, že můj syn má rozvinutou alergii na kočky.
Okamžitě jsme odvezli Jirkova miláčka chlupáčka k mé sestře a museli jsme celý byt totálně vyčistit a vydesinfikovat, aby koncentrace alergenů byla co nejmenší. Rozloučení se svou oblíbenkyní nesl Jirka statečně, i když vím, že ho oplakal. I tak ale trvalo ještě několik týdnů, než se mu doma dýchalo lépe. Teď pořád užívá léky a bez inhalátoru neuděláme raději ani krok, protože už nikdy nechci bezmocně koukat na to, jak se moje dítě dusí. Když od té doby někde vidím kočku, podvědomě mi běhá mráz po zádech. Chtěli jsme Jirkovi na utěšenou pořídit alespoň rybičky, ale slyšela jsem, že i na ně mohou být někteří lidé alergičtí. Tak jsem z toho trochu zmatená. Nevíte o nějakém zvířeti, které nezpůsobuje alergii?

Mirka Tomková
   
06.09.2000 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [13] hubajda [*]

  Simba — #9 to ja si take myslim

  superkarma: 0 27.09.2012, 00:51:32
 2. avatar
  [12] Andula [*]

  Ťapina: my jsme se proto rozhodli, že bude mít želvičku

  superkarma: 0 08.12.2003, 16:22:34
 3. avatar
  [11] Ťapina [*]

  To je smutné, zjišťuju, že lidi, kteří mají zvířata rádi a chtěli by je, je mít nemůžou a naopak si je pořizujou takoví, co se o ně pak nestarají.

  superkarma: 0 04.12.2003, 11:46:45
 4. avatar
  [10] Andula [*]

  Simba: to se říká, ale pravda to není, alergikům většinu nevadí srst jako takvá, ale sliny a blíkoviny v nich a ty jistě vytváří i kočka bez srsti...
  J8 taky kočy nemůžu

  superkarma: 0 03.12.2003, 01:14:01
 5. avatar
  [9] Simba [*]

  Pro alergiky by snad měla být vhodná kočka Sfinx.

  1. na komentář reaguje hubajda — #13
  superkarma: 0 29.10.2003, 14:53:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme