Domácnost

Co se vám všechno může přihodit, když vás štípne komár!

Odmalička mám o sebe strach. A tak když jiné děti skákali do neznámé vody a spolužačky v pubertálních letech sedaly cizím klukům na jejich vyšperkované „fichtly“ já jsem o svoji bezpečnost dbala jako nikdo jiný.A dbám dodnes. Nedělám nic co by mi mohlo způsobit zranění.


Nedávno mi zavolali přátelé, jestli s nimi neposedím na zahrádce u vínka a já řekla ano. Seděli jsem až do večera, než začali štípat komáři. Jeden z komárů mě štípl do kotníku, čímž mi způsobil nehorázné svědění. Řešila jsem to – jak jinak – usilovným podrbem v místě štípnutí. A co se nestalo? Ten mrcha komár byl něčím nemocen a můj malinkatý, něžný kotníček přes noc nabral rozměru tenisového míče, přičemž zrudnul, jako by se styděl. Dobelhala jsem se do práce v teniskách, protože do jiných bot se noha nevešla. Původně jsem neplánovala jít k doktorce, ale kolegové mě přesvědčovali jeden po druhém, že bych jít měla a když ten poslední z nich přidal historku o pánovi, kterému kvůli takovému kousnutí museli amputovat nohu, dala jsem se do běhu směrem k bývalému OÚNZu. Když jsem před OÚNZem vyběhla z tramvaje, zakopla jsem, zavrávorala a padla do vozovky. Naštěstí nic nejelo, ale odřela jsem si koleno a zašpinila si své světlé hadříky, vypadala jsem , jako když jsem vylezla z popelnice . Postavila jsem se na nohy a stylem krok–sun, krouživý pohyb trupem se sunula k cíli. Procházejíc vchodovými dvěřmi spatřila jsem svou školní lásku Václava. Neviděli jsme se snad sto let. Tolik jsem ho milovala. Chtěla jsem mu ukázat, jak špatně udělal, že si nevybral mně ale Honáskovou. Ne. Nemůže mě takhle vidět. Udělala jsem krok dozadu. „Aha, tady jsou schody“, uvědomila jsem si v letu vzduchem a při dopadu si narazila ten bolavý kotník. Václav řekl : „Ty vypadáš, vůbec jsi se nezměnila“ a dovezl mně na vozíku k lékařce.


Z toho plyne poučení, že se vám může stát kdekoliv cokoliv bez ohledu na to, jak moc se nebezpečným situacím vyhýbáte. A že Repelent je v dnešní době asi životně důležitá věc.
   
17.07.2000 - Dům a byt - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  repelent nepouzivame na me komari nejak nejdou

  superkarma: 0 27.09.2012, 00:36:26
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: nejsi pro ne dost sladka :-)

  superkarma: 0 08.12.2003, 15:53:52
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Já si komáří kousance nedrbu a jde to. Ale taky jich mívám minimum, komáři na mě moc nejdou a repelent pomalu nevím co je .

  superkarma: 0 04.12.2003, 11:59:37
 4. avatar
  [3] Andula [*]

  Landriel: možná, ale pokud je tam nějaká infekce, těžko tomu zabárníš, myslím šíření.
  Jinak ale ta histroka o amputaci mohla být pravdivá, ale spíše než o komára šlo asi o muchničku, to jsou takové malé nenápadné mušky, mohou ale vyvolat otravu krve.

  superkarma: 0 02.12.2003, 22:53:22
 5. avatar
  [2] Simba [*]

  Landriel: Stačilo, ale upřimně, dokážeš to? Já ne , prostě to nutkání podrbat komáří ďobnutí je děsné.

  superkarma: 0 23.11.2003, 14:56:45
 6. avatar
  [1] Landriel [*]

  Hm, možná by bylo stačilo si ten kousanec nedrbat.

  superkarma: 0 13.11.2003, 18:22:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme