Domácnost

Dělají vám vaši zvířecí miláčkové naschvály?

Když jsem se zeptala veterináře doktora Čápa, proč zvířata dělají naschvály a jestli je to možné brát jako jejich škodolibost vůči jejich pánům, zasmál se a řekl, že to dělají ze stejného důvodu, jako lidé. Prostě chtějí. I když jim hrozí trest.


Zvířata často dovádějí své pány ke stavům nepříčetnosti, když udělají něco, o čem vědí, že nesmějí. Obzvlášť, jestli rafinovaně kápnou na to, co jejich majitele rozčílí. Rozsypané koše na smetí, rozkousané boty a jiné věci, sežrané hračky, snědené jídlo z talíře v nestřeženém okamžiku…Prvenství v naschválech vede kadění a čůrání na vaše osobní místa. Třeba do postele nebo na kanape. Vědí, že dostanou výprask, ale při dalším jejich škodolibém hnutí mysli to udělají znovu. Když slyší cinkot klíčů u dveří, nasadí provinilý výraz, někdy se i skutečně plazí, snaží se být neviditelní a čekají, co bude. Když dostanou za vyučenou, ještě se někteří uráží. Kolikrát se stává, že i po výprasku nebo důrazné domluvě, jako by se nechumelilo, to udělají znovu. Pak následuje souboj kdo s koho a bývá to často spíš souboj nervů pána, kam to až nechá dojít. Jediné východisko je, dát jim důrazně najevo, že tohle NE. Jedna z rad MVDr. Čápa, když se vám pes vykálí v bytě, je, pokud je to malý pes, hovínko neuklízet. Chytit naschválníka a přiklopit ho pod kbelík k jeho pokladu a tam ho nechat „vydusit“. S jejich výkaly, je ale napadne i mnohem rafinovanější škodolibost. Mops naší kamarádky každé ráno načůral jejímu muži do boty. Dělal to tak pečlivě, že se vždycky trefil tam, kam měl. A dovedete si představit ráno, když zaspíte, všechno je ve spěchu a v botě je psí moč? I když byl mops mockrát bit, co se do něj vešlo, pokud byly boty na podlaze, žádné ráno nebyla jistota, že budou suché. On byl chvíli hodný, ale pak mu najednou ruplo v mopsí hlavě a šup, bota se změnila v záchod. Dobrman doktora Čápa líže do úmoru medvídka jeho dcery, pokud se s ním pan doktor zapomene při odchodu rozloučit a neřekne mu, že zase přijde. Také dobrý a osvědčený trapičský fígl je zaběhnout se na procházce nebo nenechat se chytit, když spěcháte. To máte pocit, že se uřvete, kde ten pes je a on vykukuje za stromem a směje se. A pak, že zvíře je milá němá tvář! Máte také nějakou vtipnou příhodu? Napište nám jí!
   
03.03.2000 - Dům a byt - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 24.09.2012, 23:04:13
 2. avatar
  [10] Andula [*]

  Ťapina: horší než děti, mylsím to točení

  superkarma: 0 08.12.2003, 13:58:09
 3. avatar
  [9] Andula [*]

  Ťapina: vážně v nepřítomnosti? To jsem netušila

  superkarma: 0 08.12.2003, 13:57:48
 4. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Ten naschvál venku znám. Dokonce už to dovedli do takové dokonalosti, že tam řvu, točím se jak na obrtlíku, hledám zvěř a zvěř mi stojí za patama a točí se spolu se mnou

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:36:11
 5. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Ta rada s tím kbelíkem je pěkně blbá. Tím přece svému psovi taky prokazuju pozornost, když mu tohle udělám, takže si o ni příště řekne stejným způsobem zas a třeba dvakrát. Jedinou možností je nevšímat si toho a uklidit to v době nepřítomnosti psa.

  superkarma: 0 04.12.2003, 10:56:23
 6. avatar
  [6] Andula [*]

  Landriel: psa nemáme, takže v bytě nashcvály nevím, ale na chodníku do najitelů - to snad ani nejsou nashvály, ale bezoheldnost.

  superkarma: 0 01.12.2003, 12:09:51
 7. avatar
  [5] Landriel [*]

  Mně zase občas připadá, že pejskaři dělají naschvály s výkaly všem ostatním a hlavně maminkám s dětmi, když je po svých miláčcích neuklízejí ani z chodníku.

  superkarma: 0 09.11.2003, 22:53:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme