.

Zásadně neposlou chejte historky svých přátel o čemkoli, co vás teprve čeká – chtějí vás vyděsit!

Domácnost

Zásadně neposlou chejte historky svých přátel o čemkoli, co vás teprve čeká – chtějí vás vyděsit!

Celou noc psice dýchala tím pověstným psím dechem, jak se učí nastávající lidské matky před porodem, chvěla se a kňučela a já, vzpomínajíc na svůj vlastní porod a na tu smutnou osamělou noc, jsem ji oddaně držela za packu a hovořila k ní mile a vlídně, jak bych to tenkrát sama ocenila. Manžel se odstěhoval do obýváku a myslel si svoje – ať si myslí, on to na vlastní kůži nezažil!

Kalné ráno po poslední noci mě zastihlo na psychických lopatkách – už NEMŮŽU. Zrušila jsem všechny pracovní schůzky pro ten den a šla jsem se konečně vyspat. Za chvíli mě probudilo fenčino šmejdění, dýchání a hledání čehosi, co mi nebylo jasné – odskočila jsem si k telefonu, a když jsem se vrátila, byla psí máma v posteli, na místě, které hledala pro vrh, a vedle ní leželo štěňátko, maličkaté, rozkošné psí miminko!Tak ono už je to tady!

Během dvou hodin se narodilo ještě pět dalších štěňat – máma se o ně sama vzorně postarala, jen dvě jsme jí museli pomoct vytáhnout. Všichni, kdo mě strašili hrůznými příhodami, bídně lhali. Psí porod je krásným zážitkem, sledovaly ho i naše děti a všichni jsme byli dojetím bez sebe. Kdo jste v psím očekávání, nebojte se, nemáte čeho, a těšte se – máte na co!

   
25.02.2000 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 24.09.2012, 22:55:12
 2. avatar
  [2] Andula [*]

  Ťapina: to je podobne jako u lidi

  superkarma: 0 08.12.2003, 14:06:05
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Kdybych držela svou čubinu v době porodu za packu, tak bych asi špatně skončila. Většina fenek chce v tuhle chvíli absolutní klid a samotu. Ta naše to dávala najevo tím, že na nás už od večera (rodila ráno) vrčela, ačkoliv to nikdy předtím ani potom neudělala.

  superkarma: 0 04.12.2003, 10:58:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme