Domácnost

Udělejte radost sobě i malému miláčkovi

Kočičí útulek v Sobíně provozuje paní Julie Mihalová přes deset let. Její domek je plně v obležení mňoukajících tvorů a myš poblíž ani nezahlédnete. Několik voliér, karanténních kotců, téměř všechny pokoje mají své čtyřnohé obyvatele. Na některých z nich jsou viditelné stopy po prožitém utrpení. Tu chybí ocásek, tamhle nějaký dobytek vypíchl krásné bílé kočce oko a tady kocourek pajdá, protože mu jeho bývalý majitel přerazil packy a nenechal ho léčit. Prověřené kočky mají volnost pohybu úplnou a skrze malá dvířka mohou vybíhat do polí.
"Někteří lidé jsou nezodpovědní, pořídí si kočku, pak je omrzí a vyhodí ji na ulici, v lepším případě ji přivezou ke mně a já nemám to srdce ji nepřijmout. Kočky prostě miluju," říká paní Mihalová, majitelka více než padesáti koček a zároveň ředitelka kočičího útulku v Sobíně na Praze 8.
Všechny kočky, které tu mám jsou pravidelně očkované a vykastrované. Úplně všechny znám jménem a hned to dokazuje. Kdybychom ji nepřerušili pojmenovala by snad úplně všechny. Jména jsou odvozena především od míst, kde bli jejich nositelé nalezeni, nebo podle výrazných povahových vlastností.
"Mám tu přes 50 koček a lidé mi stále nosí nové. Kdyby mi nepomáhali přátelé a některé úřady, nevím jak bych to celé zvládla, očkování na jednu kočičku vyjde přes 100 korun, vykastrování ještě více a léčení nemocí to samé. Jsem vděčná a moje kočky také, když nám někdo přispěje. Největší radost však mám, když nějaký můj malý chovanec najde nový domov,"říká paní Mihalová a pokračuje : " Víte kočky jsou silné osobnosti, nikdy je nepokoříte, ale když poznají, že je milujete vrátí vám to i s úroky." A na kočkách v kočičím útulku v Sobíně je vidět, že lásku paní Mihalové poznali na vlastní kůži. Pletou se jí neustále pod nohy, když se k nim přiblíží vrní a když dojde k miskám na jídlo, jakoby do všech píchla jehlou, letí k ní.
"Kočky dávám lidem zdarma. Někteří už však odešli s nepořízenou - lidem, kteří mají s kočkami nekalé úmysly, nebo se o ně nedokáží postarat je nedám," tvrdí Mihalová.
Loudí po vás děti kočku, nebo vám chybí chlupatý přítel? Podívejte se nejdřív na stránky Kočičího útulku v Sobíně

http://www.mujweb.cz/www/sobin/index.htm


a pak hurá na výlet. Paní Mihalová vás jistě ráda uvidí.
Poznávací znamení - všude kočky.
   
07.02.2000 - Dům a byt - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 24.09.2012, 22:36:39
 2. avatar
  [6] Andula [*]

  Ťapina: tak to asi neinovují

  superkarma: 0 08.12.2003, 08:32:51
 3. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: k tomu psinci ještě kočku???

  superkarma: 0 08.12.2003, 08:30:51
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Jestli jsou tam kočky fakt tak dlouho, tak to není nic moc, až budu chtít kočku (jakože jednou budu), tak útulek bude první volba.

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:45:23
 5. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Andula: No to nevysvětluje, proč je tři roky po reklamě pořád v nabídce

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:44:59
 6. avatar
  [2] Andula [*]

  Landriel: asi byl nejhezčí, tak je jako reklama :-)

  superkarma: 0 01.12.2003, 10:08:54
 7. avatar
  [1] Landriel [*]

  Na stránky jsem se koukala a jsou tam moc hezké kočičky. Jenom je zvláštní, že je tam stejný kocourek, jako tady na obrázku - a přitom je to článek 3 roky starý. Že by ho pořád nikdo nechtěl?

  superkarma: 0 09.11.2003, 16:23:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme