Zdraví

Trápí vás opary? Pořiďte si osobního strážce vašich rtů. :-)

Možná i vy znáte ten protivně povědomý pocit, se kterým se na vašem rtu začíná hlásit opar. Nejdříve postižené místo jen tak tlačí, svědí nebo pálí, teprve po nějaké době se „podebere“ a vytvoří se puchýřek. Když pomineme estetickou nevýhodnost takového útvaru na našem obličeji, opar je nepříjemný a bolestivý problém, který se navíc až u deseti procent lidí rád vrací.
Za vznikem oparu stojí virus herpes simplex, který patří mezi nejčastější virová onemocnění vůbec. Virus přetrvává v těle po celý život a aktivuje se v době snížené obranyschopnosti, při horečce, na slunci, působením stresu a podobně.
Kde všude mohou opary vzniknout? Opary se vytvářejí nejčastěji na kůži – jsou to jednoduché nebo pásové opary(rty, oblast nosu aj.), méně častěji i na sliznicích (genitální opary).
Jak se proti oparu účinně bránit? V současné době je na trhu několik volně prodejných léků, které mají za úkol zmírňovat nebo zabraňovat vzniku oparu. Jedním z nich je Viru-Merz gel, který má oproti ostatním jednu nespornou výhodu. Tento lék působí dvoufázově. V časné fázi chrání před vniknutím virů do buňky a omezuje infikaci buněk virem. V pozdní fázi, pokud již k vytvoření oparu došlo, omezuje rozvoj oparu.
Viru-Merz tak dokáže o polovinu zkrátit dobu léčby, potlačuje bolest a pálení oparu, blokuje růst a množení dalších virů na postiženém místě. Velkou předností tohoto přípravku je čirá forma, a to jak z hlediska estetického (na oparu tvoří neviditelný povlak), tak z hlediska léčebného (velmi dobrá přilnavost, vstřebávání a účinnost, chladí a zmírňuje bolesti). Viru-Merz rovněž potlačuje opakovaný výskyt oparů. Jako u jiných volně prodejných léků se doporučuje konzultovat současné užívání jiných léků s lékařem. Viru-Merz by se neměl používat v případě, že již došlo k prasknutí puchýřků.

Právě teď se můžete zúčastnit soutěže o balíček, který kromě Viru-Merz obsahuje také pěkné triko s logem Merck. Více v rubrice Hrajte a Vyhrajte.
   
22.01.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Ještě že tohle nepotřebuju.

  superkarma: 0 09.12.2003, 11:59:42
 2. avatar
  [14] Simba [*]

  na opary netrpím, tak jsem tuto mastičku neznala. Ale pro dceru ji koupím.

  superkarma: 0 18.11.2003, 19:32:14
 3. avatar
  [8] Petrana [*]

  opary néé, už zase začíná to období, kdy se mi objevují, bojim, bojim

  superkarma: 0 22.01.2003, 14:51:41
 4. avatar
  [7] Livinne [*]

  Mě se vyrazí taky,u horečky nebo když mě přejde zima..skoro furt Zabírá mi na to obyčejná alpa,ale musí se to podchytit hned.Jinak babičce zase zabírala aloe,tak si vyberte

  superkarma: 0 22.01.2003, 10:33:09
 5. [6] Zuzanicka [*]

  No tak opary znám velice dobře,mrchy hnusné.Něco učinkujícího na ně by opravdu pomohlo.A dělají se mi poměrně často

  superkarma: 0 22.01.2003, 10:10:50
 6. avatar
  [4] Fifinka [*]

  A já zrovna jeden opar mám a vypadám tedy fakt úžasně...a vůbec nevím, kde jsem k němu přišla . Zkoušela jsem Vectavir a Zovirax a nic nepomohlo...a to jsem to mazala hned, jak jsem to objevila

  superkarma: 0 22.01.2003, 09:32:59
 7. avatar
  [3] Irena1 [*]

  já už vyzkoušela lecos a nefunguje to pochybuju, že by tohle byl zázrak, ale třeba...?

  superkarma: 0 22.01.2003, 09:25:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme