Zdraví

„Chcete-li být Žena-in, nebojte se kožešin,“ radí Týna. :-)

Leskimo. Ještě dnes mne zamrazí, když slyším tohle slůvko - ani nevím, jak a kdy vzniklo a jestli se náhodou po ká nepíše ypsilon… Ale pravdou je, že leskima ovládla domácnosti let sedmdesátých a osmdesátých a kdo tehdy neměl doma leskimo přes sedačku, tak jako by nebyl :-)))
Měli jsme dokonce sousedku, která po každé, když se někdo z návštěvy zvedl (třeba jen proto, aby navštívil onu místnost, kam i císař chodil sám) tak naběhla s hřebenem a pečlivě chlupatinu učesala, aby se jí nedejbože neslehla, protože sehnat pěkné leskimo s dlouhým chlupem bylo umění. Rodina samozřejmě běžně musela sedávat na židlích a kolem sedačky procházet velmi opatrně…
Ale proč tu vytahuji doby dávno minulé? No protože bych nikdy nevěřila, že i já budu jednou shánět leskimo… no možná se tomu už dnes tak neříká, ale vypadá to nachlup stejně, jen přibylo vzorů a melírování. Určitě začínáte tušit o čem jde řeč - o poslední novince v dámské módě - o chlupatině kam se podíváte. No a protože jsem nechtěla investovat hned po vánocích do nového šatníku, ale přesto chci být IN, tak jsem se vydala shánět chlupatinu, kterou bych oživila svůj dosavadní šatník.
Zprvu to vypadalo, jak když sháníte SEMTELE či podobné nedostatkové zboží, ale pak jsem objevila prodejnu s bytovým textilem, kde měli dokonce výběr z pěti druhů. Jen když jsem se ptala, jestli nemají s delším vlasem, tak se mi dostalo zajímavé odpovědi - prý měli, několik let se jim na to prášilo a nikdo nekoupil ani centimetr, ale v září prý přijela majitelka jisté textilní dílny a koupila to všechno najednou… Takže jsem vzala zavděk tím, co měli a hned se doma pustila do práce. Není to složité, jen musíte počítat s tím, že při stříhání a šití to docela nadělá nepořádek, pro snadnější práci doporučuji dát mezi „chlupatinu“ a patku stroje hedvábný papír, který zabrání zacuchávání nitě a po ušití ho jednoduše odtrhnete. Ale určitě by to šlo docela dobře ušít i v ruce.
Zatím jsem omladila svůj starý flaušový kabát, který jsem obšila kolem rukávů a kolem límce. Ale už se chystám uplést jednoduchý svetr z objemové příze, takže by to mělo přibývat samo. Z chlupatiny v barvě vlny ušiji rolák a opět ukončím rukávy. Ani cenově to není žádný útok na vaši peněženku, kabát jsem „zmodernila“ za necelých šedesát korun!
Takže moje rada - CHCETE-LI BÝT ŽENA-IN, NEBOJTE SE KOŽEŠIN (umělých samozřejmě :-)))

Týna
   
10.01.2003 - Zdraví - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [10] monca13 [*]

  umělé kožešiny mám ráda - když jsou hezké

  superkarma: 0 05.09.2006, 02:08:17
 2. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Leskimo jsme taky měli a naši dokonce něco takového mají pořád, i když už se tomu říká jinak. Leze to pořád stejně

  superkarma: 0 28.11.2003, 21:30:06
 3. avatar
  [8] Simba [*]

  Tak leskimo si pamatuji, taky jsme měli doma u rodičů. Ale tahle móda chlupatic šla nějak mimo mne.

  superkarma: 0 18.11.2003, 18:23:00
 4. avatar
  [7] zemanka [*]

  Léthé:

  superkarma: 0 14.01.2003, 10:15:25
 5. avatar
  [6] Léthé [*]

  Já si v každém kožíšku připadám,jak méďa Béďa.Mám pocit, jako kdyby mi to přidalo na váze tak dvacet kilo.Nemám je ráda.A co se týče kombinace z něčím, jakž tak snesu límec a to jen když je deset pod nulou.Chloupky?...jen přírodní a na hrudníku mužů...to fakt můžu.

  superkarma: 0 11.01.2003, 23:56:28
 6. avatar
  [5] Lotka [*]

  Já mám pár roláků z chlupatic a jeden mě pěkně rozčiluje, protože mi chlupy při jídle lezou až do polívky , ale co by člověk pro parádu neudělal

  superkarma: 0 11.01.2003, 08:34:49
 7. avatar
  [2] Veruška [*]

  Týno hoď nám do alb fotečku, ať vidíme, jaká jsi kóča! PS: máš radu pro ty, co neumějí šít?

  superkarma: 0 10.01.2003, 09:21:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme