Zdraví

Zítra se bude pískat na poplach. Koupíte si také modrou píšťalku?

Zítra, ve čtvrtek 14. listopadu se na celém světě už po dvanácté slaví Světový den diabetu. V tento den probíhá řada souvisejících akcí pro diabetiky i pro veřejnost, kulturní a společenské události, měření glykémie a podobně.
Letos poprvé se k tomuto datu přidruží ještě další významná akce – od rána až do pozdního odpoledne proběhne celorepubliková charitativní akce s názvem „MODRÁ PÍŠŤALKA“ uspořádaná na podporu Světového dne diabetu.
Skupinky středoškoláků budou v ulicích 40 měst v celé České republice nabízet k prodeji modrou píšťalku a s časopis DIAlog za minimálně 25 korun. Každý, kdo si píšťalku koupí, přispěje na prevenci diabetu a vzdělávání, které dosud jako jediné pomáhají snížit počet diabetiků, ale i na diabetické děti a rozvoj péče o diabetiky.
Proč je symbolem akce právě modrá píšťalka? Protože má pískat na poplach. Na poplach našemu životnímu stylu, který je jedním z důvodů rozvoje civilizačních chorob. Nesprávná životospráva, obezita, málo pohybu, hodně stresu… to vše stojí na počátku mnoha zdravotních komplikací a nemocí, z nichž jednou z nejzávažnějších je právě CUKROVKA!
Z dalších doprovodných akcí Světového dne diabetu jmenujme například koncert, který proběhne ve čtvrtek od 13 do 17 hodin na Staroměstském náměstí v Praze a kde vystoupí Petra Černocká, Jitka Zelenková, Jana Nováková, Petr Kotvald, Petr Vondráček aj. Součástí akce na Staroměstském náměstí bude měření hladiny cukru v krvi pro veřejnost. V sobotu od 10 do 16 hodin se v Národním domě na Smíchově koná 26. celostátní prodejní výstava potřeb pro diabetiky, kde se představí firmy nabízející diabetikům speciální potraviny, potravinové doplňky, pomůcky, aplikátory, měřící přístroje a další.

Chcete se dovědět více informací na téma cukrovka? Podívejte se na internetové stránky www.diabetesmellitus.cz.
   
13.11.2002 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  No jo, jenže na druhou stranu vyléčení alkoholika nebo feťáka - i když je to málokdy úspěšné - je prospěch pro celou společnost.

  superkarma: 0 03.12.2003, 13:42:53
 2. avatar
  [5] Simba [*]

  corazon: máš úplnou prvdu, taky se mi nelíbí, že diabetici si musí na léčbu připlácet a ne zrovna málo. Zato pro feťáky jsou všelijaká centra, léčba zdarma, ....

  superkarma: 0 18.11.2003, 13:41:30
 3. avatar
  [4] Veruška [*]

  corazon: to je fakt a co takoví feťáci, alkoholici apod., kteří si své problémy způsobují sami? Jsou jich plné léčebny, kolikrát je tam drží násilím, utíkají, % vyléčených je minimální a přesto berou nemocenskou a mají vše zdarma, zatímco my zdraví si musíme vše platit.

  superkarma: 0 13.11.2002, 13:42:18
 4. avatar
  [1] Kájina [*]

  Hmmmmm,to ja si pistalku urcite koupim

  superkarma: 0 13.11.2002, 08:32:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme