Zdraví

Masáž, kterou můžete provádět třeba právě teď ve vaší kanceláři.

Každý, kdo se někdy odevzdal do rukou maséra, bude určitě souhlasit, že taková správně provedená masáž pozitivně ovlivní naši psychiku a skvěle uvolní naše tělo po práci nebo sportovním vypětí. Možná byste i na masáž šli, ale nějak to pořád nestíháte v tom denním kolotoči… Máme pro vás tip: Jednoduchá a účinná masáž zvládnete sama třeba právě teď ve vaší kanceláři, budete na to potřebovat jen pár minut a uvidíte, jak vás těchto pár „cviků“ osvěží.

1. Třete ušní boltce dvěma prsty nahoru a dolů, vzápětí můžete zkusit i krouživé pohyby. Doba provádění: 10 - 20 sekund.

2. Spojte obě ruce tak, že navzájem zaklesnete prsty jedné ruky mezi prsty. Spojené ruce přiložíte na temeno hlavy a energetickými pohyby (vpřed, vzad) postupně promasírujte celý povrch vlasové části hlavy.

3. Prsty obou rukou položte ze stran na zavřené oči (špičky prstů směřují k nosu a jsou vodorovně) a jemnými pohyby pomalu táhněte k vnějším koutkům očí, případně až na spánky, jako byste něco stírali z očních víček. Po skončení tahu prsty „vytřepeme“. Opakujeme. Doba provádění: 5 - 7 sekund.

4. Pokud chcete regeneraci prohloubit, můžete zkusit ještě tento cvik: třete prsty u nohou i oblast mezi prsty 2 - 3 minuty.

Upozornění: Cviky neprovádějte v místech, kde máte mateřská znaménka, bradavice, zvětšené žíly. Obecně se také při masáži vynechává oblast pohlavních orgánů, prsní bradavky u mužů a celých prsů u žen, oblast třísel, jamky podkolenní, podpažní a loketní. Nemasírujte se bezprostředně po jídle, po fyzické zátěži.
   
24.10.2002 - Zdraví - autor: Lucie Joglová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Hm, to bych teď potřebovala

  superkarma: 0 09.12.2003, 10:27:52
 2. avatar
  [4] Simba [*]

  Tak jsem se promasírovala a hurá do klikání ...

  superkarma: 0 18.11.2003, 13:22:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme