Zdraví

Buďme hodní na svoje nohy, mnohonásobně se nám za to odvděčí.

Možná se vám zdá, že pro své nohy už víc udělat nemůžete. Dopřáváte jim pravidelnou koupel, kupujete drahé boty a tělová mléka. Přesto se nohy tváří nespokojeně a čas od času provedou nějakou neplechu. Například necháte-li suchou kůži na nohou bez ošetření, bude praskat, vzniknou hluboké a bolestivé pukliny (ragády), a to zejména na patě a pod palcem. Výbornou prevencí je pravidelné vtírání zvlhčujících přípravků určených přímo pro nohy, protože jen ony respektují specifika kůže nohou, jako jsou menší počet mazových žláz a jejich umístění hluboko v pokožce.

Scholl vám nabízí například hydratační mléko, které obsahuje výtažky z pšeničných klíčků a pupalky dvouleté a působí preventivně proti vysychání kůže. Vynikající změkčující účinky má rovněž hydratační krém s výtažkem z Aloe Vera, kakaovým máslem a vitamínem E. Krém na rozpraskané paty Scholl má antiseptický účinek, zjemňuje a zvláčňuje rozpraskanou kůži.

Chodili jste v létě hodně naboso, nosíte příliš těsnou nebo příliš volnou obuv? Tak to vás pravděpodobně trápí problém ztvrdlé kůže na nohou (tzv. mozol). Jsou-li mozoly příliš tuhé, způsobují nepříjemný pocit až bolest a je nejvyšší čas je odstranit. I tady vám pomůže značka Scholl, v jejíž nabídce nechybí například hoblík nebo pilník na zrohovatělou kůži, rašple, peeling krém nebo jelení lůj.

Nohy jsou stvořeny pro chůzi a běh. Pohybová zátěž svalstvo nohou napíná a povoluje, což působí jako pumpa, a tudíž pomáhá k dobrému návratu žilní krve k srdci a nohy nebolí! Naproti tomu ve stoje nebo v sedě namáháme svalstvo nohou jen málo, krev vlastní silou klesá do nejužších částí těla a špatně se vrací, voda z krve prosakuje do okolní tkáně a vzniká otok. Nohy začnou bolet a máte pocit těžkosti.

Tehdy doporučujeme některý z následujících přípravků, které rozproudí krevní oběh a únavu odplaví:
Koupelová sůl Scholl je bohatá na kyslík a minerální látky. Spolehlivě osvěží nohy po dlouhém dni. Je vhodná pro citlivou pokožku. Osvěžující spray na nohy – díky kombinaci mentolu a extraktu z lísky přináší nohám úlevu a ochlazení. Je jemný a osvěžující, lehce desodorující, s chladivým účinkem.

Scholl také nabízí přípravky na nehty, kuří oka, bradavice nebo otlaky. Více se dočtete na www.scholl.cz.
   
16.10.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Hydratační mléko na nohy? Tak to slyším poprvé.

  superkarma: 0 09.12.2003, 10:08:26
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  damira: to sice ano, ale Scholl přípravky jsou fajn. A z něčeho ž-i být živa musí, takže sláva reklamě.

  superkarma: 0 18.11.2003, 12:34:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme