Zdraví

Mykóza – nepříjemná památka na léto.

Skončilo léto a s ním i teplé počasí. Užila jste si ho hezky, ale zůstala vám nepříjemná památka – poševní mykóza? Letní období je v tomto ohledu nebezpečné! Nástrahy v podobě tohoto velmi rozšířeného onemocnění čekají vysloveně na každém kroku. Mykóza (plíseň) je chronické onemocnění, které vám v může hodně znepříjemnit život. Jedná se o kvasinky, které jsou obvykle v rovnováze s ostatními bakteriemi v lidském organismu. Za určitých podmínek se však množí, oslabují imunitní systém a způsobují infekci známou jako mykóza.
Pokud se chcete mykóze vyhnout pokuste se vyvarovat pobytu na v saunách a bazénech. Teplé a vlhké prostředí dělá kvasinkám dobře a pro šíření nákazy jsou tu výborné podmínky. Pokud jste již mykózu měla, jejímu opakování můžete zabránit, když se vyvarujete používání parfémovaných krémů, šampónů a mýdel. Příčinou může být i pravidelné užívání antikoncepčních pilulek, nesprávná výživa, oslabení imunitního systému, či přemíra alkoholu, léků nebo drog. Pro ošetření postižených míst existují speciální prostředky proti kvasinkovému bujení. V případě onemocnění se nestyďte navštívit svého gynekologa, který vám jistě pomůže.
Pro udržení pocitu bezpečí a čistoty při nákaze mykózou vám pomohou slipové vložky Kotex®, které zajistí hygienu a ještě ochrání vaše spodní prádlo. Kotex® jsou navíc velmi vzdušné a diskrétní, takže o nich ani nebudete vědět a potíže přežijete v maximálním možném pohodlí.
   
23.09.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Ťapina [*]

  Tyhle problémy jsem nikdy neměla.

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:18:31
 2. avatar
  [19] muflonka [*]

  jiří mašek: hlavně nepotlačuj svou vlastní potřebu, abys nechytil taky nějakou mykózu

  superkarma: 0 24.09.2002, 13:05:53
 3. avatar
  [11] muflonka [*]

  jiří mašek: přišel jsi tady agitovat? A nepatříš taky náhodou k Jehovistům? Tak si ty svoje bludy užij a vytvoř si taky své vlastní prožitky...

  superkarma: 0 23.09.2002, 13:49:30
 4. avatar
  [10] Kájina [*]

  zapomnela jsem se prihlasit

  superkarma: 0 23.09.2002, 13:46:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme