Zdraví

Proč byste nemohla jít sama do kina, na oběd nebo na výstavu?

Milé spoluinternetící Ženy-in, před časem mne v jedné drbárně inspirovala debata o tom, zda je divné (vhodné nebo nevhodné) či normální jít sama bez doprovodu do kina. Slova „do kina“ můžeme klidně nahradit „do restaurace, na procházku, na plovárnu, na výstavu…“
Můj názor je jednoznačný – nevidím na tom nic divného. A co by taky mělo být? V době, kdy jsem pobývala v zahraničí a nikdo z tehdejších známých neměl čas, když jsem měla chuť jít do kina, tak jsem prostě šla sama. Kdybych měla sedět mezi čtyřmi stěnami nebo dělat něco jiného, co by mne v ten moment netěšilo, asi bych se zbláznila. Také ráda chodím do muzeí a galerií, lítání po obchodech mne nebere, a tak jsem si sama zašla např. za Monou Lisou nebo si prošla nově otevřené expozice Louvru. Přece nebudu čekat, až se mým známým zachce jít na tu či onu výstavu (pokud vůbec).
A ani v Praze si nepřipadám divně, když si mám sama např. zajít na oběd. Mně nestačí rohlík a jogurt. Zkoušela jsem to týden a naprosto mi to nevyhovovalo. A protože nikdo další se mnou na teplé obědy chodit nechce, tak si debužíruju sama. A jsem v pohodě. A také si nemyslím, že i ostatní, kteří tam v daný moment obědvají a jsou sami, jsou na tom nějak špatně nebo něčím vybočují.
Na závěr přidám malou historku z chmelu. Jednou při čekání na další valník jsme si dali pauzu. Lehli jsme si do brázdy, povídali si a já si začala pískat. Netrvalo dlouho a jeden kluk se ozval. Ať si prý nepískám. Nechápala jsem proč a logiku jeho odpovědi jsem též nepochopila: Protože holky si nemají co pískat! A tak si pískám dodnes a ráda.
Tím vším jsem chtěla říct, že nechte lidi myslet, co si myslet chtějí a vy si udělejte radost v okamžiku, který vyhovuje vám.
Hodně zdaru!
   
23.09.2002 - Zdraví - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [33] Ťapina [*]

  Do kina asi ne, tam by mi chyběla ta možnost pokecat potom s někým o filmu, ale jinak - proč ne?

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:19:08
 2. avatar
  [32] Simba [*]

  Ferdi, já na tom taky nevidím nic divného. Jen do toho kina bych asi sama nešla, ale projít si muzeum, galerii, zajít na oběd ... Proč ne?!

  superkarma: 0 18.11.2003, 12:11:04
 3. avatar
  [20] Efča [*]

  Teda já vás holky obdivuju! Asi je to tím že pocházím z malého města. Samozřejmě nechci říct že nedojdu na záchod sama. Na nákupy, na úřady, na oběd, do fitka to klidně sama jdu. I plavat jsem byla sama a zjistila, že je to možná ještě lepší než s někým. Ale představa jak jdu sama z kina a nemám to ským rozebírat... to bych byla smuténka. Ale nikoho neodsuzuju. Jen jsem na to asi měkýš

  superkarma: 0 23.09.2002, 14:57:56
 4. avatar
  [13] Lucylle [*]

  Ja chodim casto a rada sama na kaficko nebo do kina Nevidim na tom nic divnyho

  superkarma: 0 23.09.2002, 11:41:21
 5. avatar
  [11] Hanela [*]

  sarobrouk: taky mi to připadá divné...nebo, že i do města má garde...ale zase si užijí víc legrace

  Mně to také nepřipadá, jako Ferdičce, divné jít sama do kina, na výstavu nebo na oběd....ale...prostě když mám jít s kým tak si to víc vychutnám...můžeme si popovídat o viděném filmu, výstavě. Ale než sedět doma a nikam nejít, tak to je pořád lepší jít sám (a)

  superkarma: 0 23.09.2002, 11:24:42
 6. avatar
  [10] sarobrouk [*]

  Gedžitko, kde to proboha žiješ? Co je to za město, no musí to být město, když to má sídliště. My v Holešově jsme malí měšťáčci,vidíme si nejen do talířku, ale i do žaludku,máme 12 tisíc obyvatel i s okolníma dědinama, ví se samozřejmě, kdo s kým, jak a proč, ale že by si nemohl jít někdo sednout sám na kafe? To snad ne ?!! Napiš posím, kde bydlíš, hrozně by mě zajímalo, kde se zastavil čas.

  superkarma: 0 23.09.2002, 10:23:34
 7. avatar
  [8] Gedžitka [*]

  Ahoj Ferdičko, mockrát jsi mi řekla svůj názor, tak teď řeknu já Tobě, co si myslím o tvém článku.
  Asi sem tak nebyla ani vychovaná, nikdo mi neříkal, že je to špatné.
  Ale vždycky sem měla a mít budu takovýty asi pro hodně lidí předpotopní názory typu, ženská nemá chodit někam sama a tak. Nevím proč, ale mě je velice nepříjemný, když mám jít kamkoliv sama. Vždycky du raději s někým a moje okolí to toleruje. Většinou jde se mnou manžel, a když nemůže, tak poprosím sestru. Zrovna jako dneska. Potřebuju jít vyřídit hodně věcí do města, manžel má práci a jít sama? Jde se mnou sestra a aspoň se po nějaké době uvidíme a pokecáme, co je novýho.
  Jinak když sem byla sama (bez partnera) tak sem překonala tu averzi a sama občas šla na kafe, a víš jak to dopadlo? Začaly se o mě šířit řeči, hnusný řeči a mě to bylo moc líto, nehledě na to, že bydlíme na sídlišti a tyto řeči slyšel i můj manžel a tchán. Takže si dokážeš určitě představit, co dalo vysvětlování, že to tak není a že sem šla opravdu jen na to kafe a nic víc. Protože mimo jiné nejen mému muži bylo divný, že si sama holka jde sednout na kafe, ale i okolí a pak sem si připadala i jako lovná zvěř a ostatním jako lovící samička, co chce jen jedno.
  Takže to je můj názor. Možná, že se časem změní názory ostatních a ženská si bude moct vyjít sama aniž by vzduzovala pozornost, ale ta doba tu boohužel ještě není.

  superkarma: 0 23.09.2002, 09:15:30
 8. avatar
  [6] Silveig [*]

  P.: a co třeba v té kavárně k tomu kafi třeba otevřít časák nebo knížku? Tohle je věc, co mi tu trochu chybí....není tu běžné si tu v kavárně přečíst noviny nebo jen tak si sednout a číst knížku...prostě klídek. Tady se považuje za nepatřičné když sedíš "naprázdno" s prázdným hrnkem od kafe

  superkarma: 0 23.09.2002, 08:34:14
 9. avatar
  [4] clarCa [*]

  P.: a co zkusit třeba čajovnu??? Tam tě nikdo rozhodně nebude otravovat, ani si nebude myslet, že jsi na lovu....

  superkarma: 0 23.09.2002, 07:01:45
 10. avatar
  [2] elfos [*]

  Souhlas, Ferdičko :-) . Dokážu jít sama kdykoliv kamkoliv, pokud tam CHCI jít. A nikdy jsem si nepřipadala... nepatřičně :-))

  Pokud jde o ty krásné zážitky.... jediné, co mi na tom dost hodně vadí, jsem-li sama... třebas na nějaké hezké koukání, poslouchání prima muziky atd. atd. atd. ... vadí to, že se mnou právě v té chvíli není ten mi milý, blízký člověk, a nevidí (neslyší) tu krásu taky...

  No, a nudou jsem se ještě nikdy nekousala - to snad ani nejde? :-) Pořád je co...

  superkarma: 0 23.09.2002, 02:47:33
 11. avatar
  [1] clarCa [*]

  Ferdičko Člověk nemůže s příjemnými zážitky jen přemýšlet, jestli "se to hodí".... to bych se v životě nudou ukousala!

  superkarma: 0 23.09.2002, 00:55:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme