Zdraví

Pít se musí nejen na žízeň a na krásu, ale především pro zdraví!

Pít se musí nejen na žízeň a na krásu, ale především pro zdraví! Tenhle fakt pro nás samozřejmě není žádnou novinkou, ale někdy jsme tak zaneprázdnění, že na pití skoro zapomínáme. To samé platí i o našich dětech, které mají na rozdíl od nás spousty energie, více se pohybují a tudíž potřebují tekutiny ještě mnohem více než my dospělí.
Dostatečný pitný režim je klíčový pro správnou funkci ledvin a odplavování škodlivých látek, které v těle vznikají. Je nezbytný i pro dobrou činnost oběhové soustavy. Při nedostatku tekutin se krev zahušťuje a srdce se musí více namáhat, aby dopravilo kyslík a živiny k cílovým orgánům, pravidelný přísun tekutin je důležitý také pro normální funkci trávicího ústrojí. Voda je rozpouštědlem mnoha látek, které přijímáme v potravě, a významně se uplatňuje při metabolismu na všech úrovních: pracuje jako „chladicí kapalina“, a brání tak přehřátí organismu. Pitím nahrazujeme ztráty tekutin při močení, pocení a dýchání.
Bylo prokázáno, že dlouhodobý nedostatek tekutin snižuje výrazně naši celkovou výkonnost (fyzickou i duševní) a může způsobit poruchy funkce ledvin, protože zvyšuje riziko tvorby ledvinových a žlučníkových kamenů. Když člověk málo pije, zvyšuje se jeho krevní tlak a trpí často bolestí hlavy. U dětí dochází ke zhoršení pozornosti a sníženému duševnímu výkonu. Pokud je nedostatek tekutin závažný, může dojít k až k dehydrataci organismu a následně vážným zdravotním problémům.
Jedním z jednoduchých, rychlých a chutných způsobů, jak během celého dne zdravě doplňovat tekutiny jsou osvěžující instantní nápoje TANG obohacené o vitamín C. V současné době si můžete vybrat z pěti příchutí - jablko, pomeranč, citron, broskev a jahoda. TANG si můžete namíchat v práci, předložit ho na chatě návštěvě při posezení na zahrádce nebo jím udělat radost vašim dětem.
   
05.09.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Ťapina [*]

  Voda z vodovodu je naprosto nezávadná, já ji piju taky.

  superkarma: 0 29.11.2003, 16:30:44
 2. avatar
  [20] Simba [*]

  Landriel: Bezový sirup je fantastický, bohužel mám na květy tak děsnou alergii, že si musím nechat zajít chuť.

  superkarma: 0 18.11.2003, 11:42:30
 3. avatar
  [18] Landriel [*]

  Edita: My to jako děcka taky pili a přežili jsme. Nejlepší je bezový sirup, ten miluju, mňam. Jenom jsme letos s miminkem nestihli nasbírat bezik

  superkarma: 0 11.09.2002, 14:09:18
 4. avatar
  [13] Týna [*]

  Přiznám se, že Tang kupuji pro syna, ale chce jen broskvový a jeden sáček sype do 2 l vody. Tak nevím, nevyberete si... naštěstí čaj nesladí a při tomto ředění už to není moc sladké a během dvou dnů to vypije (je mu 12) a když připočtu ještě ranní čaj, pití ve škole a v jídelně, tak jsem ráda, že to pije... naštěstí nepropadl colám a spritům jako mnoho jeho vrstevníků.

  superkarma: 0 05.09.2002, 23:11:13
 5. avatar
  [12] werka [*]

  Mikko, co zkusit na prostřídání vychlazený, jen mírně oslazený ovocný čaj - není to špatné. Nebo vodu s trochou citronové šťávy, taky mírně oslazenou. A na peníze vyjde levněji než Tang "stará dobrá" voda se šťávou (ikdyž do přírodnosti mjí ty sirupy taky sakra daleko )

  superkarma: 0 05.09.2002, 23:05:41
 6. avatar
  [6] Lucylle [*]

  Neni to neco podobnyho jak Vitacit?Ten si pamatuju z detstvi.Sypali jsme si ho na dlan a pak lizali a pak jsme meli barevny jazyky

  superkarma: 0 05.09.2002, 12:12:41
 7. avatar
  [5] muflonka [*]

  Souhlasím s vámi, tyhle chemické pitíčka určitě nelze zařazovat na pitný režim, to by se z toho organismus asi zbláznil.

  Ale on ten jahůdkový Tang je celkem dobrý , jenže se musí namíchat nejmíň do dvojnásobného množství vody, jinak by to byla přeslazená břečka.

  superkarma: 0 05.09.2002, 11:57:27
 8. avatar
  [3] Irena1 [*]

  Autoři zapoměli dodat, že těmi správnými tekutinami nejsou alkohol, káva, cappucino, kakao... ale ani sladké chemické limonády nebo těžce kalorické džusy. Pokud vám jde o zdraví, tak střídejte kvalitní neslazené vody, minerálky, bylinkové čaje... A ještě jedna věc, pít by se mělo průběžně. Pro organismus je docela zápřah, když celý den nepijete a pak do sebe naráz nalijete dva-tři litry tekutiny.

  superkarma: 0 05.09.2002, 09:05:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme