Zdraví

Lék na dlouhověkost? Přestat kouřit, cvičit a hlavně se držet dobrých přátel!

Asi nikdo nepochybuje o tom, že dobří přátelé jsou úplným pokladem. Potvrzují to i poslední výzkumy. Nejen že dobří přátelé jsou tady, když potřebujeme pomoci v nesnázích, půjčit peníze nebo se jen tak vyplakat, ale oni nám i prodlužují život!
Podle zjištění publikovaných v červnovém čísle časopisu amerického odborného časopisu Psychosomatic Medicine mají naše společenské kontakty mnohem větší vliv na naše fyzické a duševní zdraví ve stáří než se předpokládalo. Výzkum provedený na 1200 mužů a žen v pokročilém věku ukázal přímé souvislosti mezi takovými znaky jako krevní tlak, hladina cholesterolu, metabolismus cukrů nebo hormonální hladiny a tím, jak lidé vycházejí se svými přáteli a rodinou.
Odborníci tedy radí všem – a nejen babičkám a dědečkům. Neopouštějte své přátele pro malichernosti, nehádejte se se svými dětmi a partnery. Ubližujete tím nejen jim, ale také sami sobě! A až si budete letos na konci roku dávat předsevzetí, tak si tam kromě položek „přestanu kouřit“, „budu pravidelně cvičit“ a „budu zdravě jíst“ také připište: „budu udržovat dobré vztahy s přáteli a rodinou“…
   
03.09.2002 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Opravdových přátel je ale jako šafránu.

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:24:08
 2. avatar
  [2] Simba [*]

  Já si to předsevzetí ani dávat nemusím, snažím se to dodržovat.

  superkarma: 0 18.11.2003, 11:41:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme