Zdraví

Chodíte se všemi složitějšími úpravami vlasů za kadeřnicí, nebo se barvíte a ondulujete doma?

Vlasy jsou korunou vzhledu. Za prvé jsou obvykle tím prvním, co na vás druzí vidí. Za druhé jsou kromě zimy, kdy nosíte čepici, pořád na očích. Za třetí rámují váš obličej a tak mohou váš celkový vzhled buď rafinovaně podtrhnout, nebo naprosto shodit. Zkrátka každá z nás chce mít co nejkrásnější a nejpůsobivější účes, ale znáte to – když ona ta kadeřnice stojí pěkné peníze! Mnoho žen právě z důvodů finančních dává dnes přednost tomu, že si vlasy barví nebo trvalí doma samy, případně za pomoci šikovné kamarádky nebo příbuzné…
Všechno má svá PRO a svá PROTI. Domácí aplikace barev nebo trvalé vám při prvním porovnání finančních nákladů může hodně ušetřit, ale zároveň se vystavujete určitým rizikům. Profesionální kadeřnice totiž může proceduru přizpůsobit kvalitě a stavu vašich vlasů, dokáže odhadnout dopředu, jak barva „vyjde“, umí nastavit správnou dobu a intenzitu působení trvalé ondulace... Tedy, alespoň by měla tohle všechno zvládat. Zatímco ochotná kamarádka sice pravděpodobně má šikovné ruce a čas vaši kštici opečovat, zato může v dobré vůli nesprávným postupem nebo načasováním („aby to pořádně chytlo“) proměnit vaše původně pěkné vlasy v ubohé chomáče chemlonu.
Jsou úkony, které kamarádka nebo maminka zvládne celkem s přehledem (stříhání ofiny, jednorázový barevný přeliv apod.), ale takový plastický střih, déletrvající barva, melír nebo trvalá nemusí dopadnout zcela podle vašich představ. Jaké jsou rady a varování odborníků:
Stříhání závisí na zkušenostech a zručnosti amatérské kadeřnice, ale složitější střihy je lepší nechat na profesionálech. Abyste pak nemusela tak dlouho „zarovnávat“, že skončíte s ježkem na hlavě. :-)
Barvení vlasů v domácích podmínkách je nejen velice oblíbené, ale také dnes celkem dostupné, protože na trhu je k dostání nepřeberná spousta barev všech odstínů a intenzit. V současné době je navíc velice moderní barvení za použití několika odstínů, které mají za cíl dodat účesu plasticitu. Než se ale do barvení pustíte, nezapomeňte vše nejen dostatečně promyslet, ale také v případě pochybnosti provést test. Jak bude vypadat konečný efekt barvených vlasů závisí na mnoha faktorech, např. na podkladovém základu (přírodní, již barvený; světlý odstín, tmavý odstín; bez odrostů, s odrosty; prošedivělý, 50% nebo 100% šedivý), či na tom, zda byly vlasy již barveny (jaký odstín a která značka byla použita).
Trvalá ondulace - rozlišujeme několik druhů trvalých, které se aplikují podle kvality vlasů (např. na jemné, narušené, silné vlasy). Laik však zpravidla nemá tolik znalostí a zkušeností, aby odhadl jaký druh trvalé je nejvhodnější pro daný typ vlasů. Při použití nesprávného přípravku pak třeba trvalá ondulace tolik nevydrží, v horším případě může vlasy dokonce poškodit (např. zlámat).
Zkrátka a dobře – profesionálové doporučují v domácím prostředí pouze stylingové úpravy vlasů (foukání, vyčesávání do různých copů, drdolů atd). Protože v případě neúspěšného kadeřnického experimentu vám nakonec stejně nezbude, než se obrátit na kadeřnici, takže místo úspory peněz vás čekají další investice a ještě i ztráta času a nervů…

A jak to děláte vy? Chodíte raději na jistotu ke kadeřnici, nebo si se svými vlasy „hrajete“ doma za pomoci šikovné kamarádky nebo maminky?

Podklady: Vlasový rádce, připravený ve spolupráci s MUDr. Karolínou Kykalovou z Ústavu estetické medicíny a Libuší Krištofovou z družstva kadeřníků Šarm
   
29.08.2002 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [37] Ťapina [*]

  Simba: Taky po trvče netoužím, mám vlastní vlny.

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:24:32
 2. avatar
  [36] Simba [*]

  Ťapina: No, já znám. Jednoho - sice prachy necháš taky, ale výsledek je na jedničku. Takže těch peněz nelituji.
  Trvču bych si doma nedělala, ale barvu klidně.

  superkarma: 0 18.11.2003, 10:51:16
 3. avatar
  [35] Ťapina [*]

  Kadeřník? To je takový ten chlap, co u něj některé ženské nechávají pravidelně hrozné prachy, aby pak nadávaly, že to není vůbec to, co chtěly a že to je hrozný? Neznám

  superkarma: 0 17.11.2003, 19:16:47
 4. avatar
  [33] Ivanka [*]

  Taky jsem se svěřovávalo do rukou kamarádky, ale teĎ jsem objevila jednu skvělou kadeřnici a i když to není nejlevnější, radši se svěřím jí. Výsledek za to vždycky stojí, ať jdu na barvení, stříhání nebo jenom česání. Během plesové sezony u ní nechám spoustu peněz, ale ten výsledek? Nikdy neměla žádná dáma na plese lepší účes něž já!

  superkarma: 0 04.09.2002, 07:42:20
 5. [31] Petruška [*]

  Taky si vlasy stříham, onduluji a barvím raději sama. A podle slov v okolí mam vlasy vždy lepši než od kadeřnice.

  superkarma: 0 03.09.2002, 06:51:07
 6. avatar
  [28] Aja [*]

  aninas, to už mám taky za sebou...odstěhoval se

  superkarma: 0 30.08.2002, 07:46:32
 7. avatar
  [27] aninas [*]

  AJO! Ty radeji navstevuj kaderniky! Ti snad neotehotni

  superkarma: 0 29.08.2002, 20:55:54
 8. [24] Katka [*]

  Dřív jsem měla dlouhé vlasy a zkracovala mi je šikovná maminka. Co jsem "velká" nešla jsem jednu moc šikovnou kadeřnici.
  Přijdu tam a řeknu "něco mi s tím udělejte". Nemám nikdy jasnou představu, takže jsem vždy spokojená. Nesnáším takové ty kadeřnice co se pořád ptají "a tady mám vzít centimetr nebo dva? "
  Dobrá holička a šikovná maminka jsou k nezaplacení.

  superkarma: 0 29.08.2002, 15:40:25
 9. avatar
  [20] Efča [*]

  Aneta: v levem fialovem sloupečku najdeš "photo gallery", naběhne ti v pravo velka tabulka, vybereš z ní "hairstyle galery", je tam 352 fotek. Každý den přibývá něco nového. Kdyby jsi se chtěla mrknout na dorty, nebo kytky jsou tam překrásné. To bys v tabulce vybrala: "cake pictures", nebo "flowers pictures".

  Tak na to mrkni a dej vědět

  superkarma: 0 29.08.2002, 13:37:23
 10. avatar
  [18] Blues [*]

  Barvení vlasů provádím výhradně svépomocí, přece jen vydat každé čtyři týdny pětistovku za barvení mi přijde poněkud příliš. Na zastřižení konečků si dvakrát do roka zajdu ke kadeřnici, konečně jsem našla takové kadeřnictví, kde za tuto jednoduchou proceduru nechtějí žádné horentní sumy.

  Ale na svatbu jsem taky byla bezradná, až jsem zvolila netradiční řešení - příčesek! Vodopád dlouhých zvlněných vlasů na čelence, to jsem si u kadeřnice nechala zapracovat k drdolu ze svých vlasů, dobarvených na příslušný odstín a nejspíš jedinkrát v životě jsem se cítila opravdu jako princezna a ženich jen obdivně zíral

  superkarma: 0 29.08.2002, 12:11:02
 11. avatar
  [17] Efča [*]

  Aneta: s tou trvalou co se má vymýt za pár týdnů a nepoškodí vlasy nemám moc dobrou zkušenost. Držela se mě jak čert dokud nedrostla.
  Kamarádky většinou před svatbou zkusily několik kadeřnic a vybraly tu nej. Já už několik let chodím ke stejné kadeřnici a tak jsem zkoušku na svatební účes absolvovala u ní. Mám polodlouhé jemné vlasy takže nic velikého.
  Dobré nápady na účesy jsem našla na www.ultimatewedding.com (ve fotogalerii)
  Přeju hodně štěstí.

  superkarma: 0 29.08.2002, 12:08:09
 12. avatar
  [16] Aja [*]

  No právě...když najdu schopnou kadeřnici, tak do roka a do dne jde na mateřskou!

  superkarma: 0 29.08.2002, 12:01:04
 13. avatar
  [15] stasha [*]

  Aja: Pročechraš peří.....to mě jako přijdeš ostříhat? A věříš, že už bych to i potřebovala? Kdy se stavíš?

  Chodím k jedné kadeřnici už asi 6 let a jsem moc spokojená. Co ale budu dělat, až odejde na mateřskou, to teda nevím.

  superkarma: 0 29.08.2002, 11:32:26
 14. avatar
  [14] bobatko [*]

  když mi to stříhala máma, tak mi to nikdy tak nezkonila, jako holička, pořád říkají víc než míň, ať jsou zdravé, ostříhají mi to tak, že mi to padá a trčí, takže radši nééé, ale už bych to zasrřihnout měla, protože posledně mi to sestříhala na patra a kdybych to měla vzít podle nejkratšího, tak to mám u uší barvu sama, přece tam nenechám 500 za nic. posledně když mi to dělala holiška, měla jsem tam barevné pruhy a celý ksicht červený a nešlo jí to dolů, ale já s tím musela chodit , takže až budu chtít experimentovat, tak si to sakra rozmyslím

  superkarma: 0 29.08.2002, 11:22:26
 15. avatar
  [13] Lucylle [*]

  Aja: Ke Spilarovi?Jako ke Strihorukymu Edvardovi?Jeee,nevis,jestli tam jeste dela Robek ?

  superkarma: 0 29.08.2002, 11:06:26
 16. avatar
  [12] Adi [*]

  Já celý život chodím k jedné kadeřnici. Jsem s ní spokojená a nedám na ní dopustit. A ani u ní nemusím platit. Totiž moje maminka je kadeřnice(vyučená).

  superkarma: 0 29.08.2002, 10:06:48
 17. avatar
  [7] Silveig [*]

  Mám ráda když se mi kadeřnice hrabe ve vlasech...jenže s nima nejde nic udělat, tak je to zbytečné...Stříhám se sama, protože na mých vlasech nejsou zuby vidět - kadeřnice moc pečlivě zarovnává a mívám to kratší než jsem chtěla. Barvím se taky sama. Pokaždé jinou barvu. Jenom mě stve že už mi pomalu nestačí jedno balení barvy na jedno barvení

  superkarma: 0 29.08.2002, 08:31:25
 18. avatar
  [4] Aja [*]

  Já si barvu dávám sama a docela mně to baví. Na sříhání v poslední době někam vlítnu...ALE! Zítra jdu ke Špilarovi, tak jsem zvědavá, co ze mě udělá za čuprbabku... A jak to bude strašný, tak stashe a Kačákovi načechrám peří!

  superkarma: 0 29.08.2002, 07:52:15
 19. avatar
  [3] aninas [*]

  Striham sama, barvim sama. Zrovna zitra na to vlitnu. Nejdrive ostriham, dalsi den obarvim a za par dnu hodim melir

  superkarma: 0 29.08.2002, 07:18:33
 20. avatar
  [2] macourek [*]

  Zrovna dnes jdu ke kadeřnici a už se hrozně těším,že mi něco s tou hlavou udělá. Ale někdy si taky do vlasů vjedu sama a vlasy si také nabarvím sama.

  superkarma: 0 29.08.2002, 06:50:42
 21. avatar
  [1] andulinka [*]

  Strihat se nechavam u odbornice. Trvalo mi peknou dobu nez jsem si nasla tu svou kadernici a jsem s ni mx. spokojena. Jinak ozivuji si svou vlastni barvu doma s pomoci Color Spa od L'oreal a zatim mi vyhovuje. Strih obcas obmenim, barvu pouzivam stale stejnou. Kazdou chvili mam roupy jako ze si necham udelat meliry, trvalou, nebo pujdu na blond. Ta moje kadernice mi to vsak vzdy rozmluvi a vyjmenuje duvody proc bych toho pozdeji litovala. A tak nejvetsi risk jaky jsem za poslednich par let udelala bylo ze jsem si ustrihla sama doma v pohnuti mysli ofinu. A taky jsem chvili litovala. Ale ted uz je to ok, ja i ofina jsme si zvykly.

  superkarma: 0 29.08.2002, 01:28:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme