Zdraví

Pokračování seriálu o neplodnosti: příběh s dobrým koncem.

Vše vlastně začalo v mých 16 letech. Moje vrstevnice začínaly normálně menstruovat, ale mně se tento přírodní úkaz nějakým záhadným způsobem vyhýbal. Nepřikládala jsem tomu na rozdíl od mé matky žádný význam.
Absolvovala jsem vyšetření na dětské gynekologii a výsledkem bylo aplikování injekcí, které se opakovalo každý měsíc. Důvodem této léčby bylo to, že moje vaječníky nefungovaly bez aplikace hormonů. Nebyl to pro mne až takový problém, ovšem pouze do chvíle, kdy jsem se ve svých 19 letech vdala.
Samozřejmě jsme s mužem chtěli mít co nejdříve miminko, ale marně jsme se snažili celých 10 let. Během těchto, pro mne velmi dlouhých let, proběhlo několik důležitých vyšetření, z nichž některá se neobešla bez hospitalizace. Všechna vyšetření moje i manžela dopadla dobře. O to více jsem nechápala, proč se nám otěhotnění nedaří. Po deseti letech marného snažení, mi bylo doporučeno umělé oplodnění.
Podstoupila jsem ho dvakrát a bohužel bezvýsledně. S manželem jsme to ale nevzdávali. Na radu a doporučení mé přítelkyně, která měla to štěstí a otěhotněla napoprvé po umělém oplodnění a dnes má krásné holčičky dvojčata, jsem navštívila centrum ISCARE IVF. v Hloubětíně. Rozhodla jsem se, že do třetice všeho dobrého podstoupím další umělé oplodnění.
Bylo pro mne obrovské štěstí, že jsem se dostala do rukou pana doktora Mrázka. Přistupoval ke mně velmi profesionálně a já jsem byla přesvědčena o tom, že jsem na pravém místě. Psychicky jsem díky jemu a ostatnímu personálu byla opravdu ve formě a výsledek se dostavil...
... dnes je tomu již 16 měsíců od chvíle, kdy se mi narodila zdravá a krásná dvojčátka. Co si více přát? Aby se to nepletlo, je to kluk a holčička. Děti jsou zdravé, temperamentní a těch deset let marného čekání mi dnes vynahrazují plnými doušky. Jsem nejšťastnější máma na světě.
Na závěr bych touto cestou chtěla moc a moc poděkovat celému kolektivu centra ISCARE IVF. a popřát v jejich krásné práci hodně úspěchů. Vděčíme jim s manželem opravdu za hodně. Splnili nám největší přání v našem životě. Pro ty, kteří se rozhodují, zda se touto cestou stát rodiči, mohu jenom doporučit: Vůbec neváhejte a s pusťte se do toho.

PS: Život bez dětí je prázdný.

šťastná maminka
   
28.08.2002 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [41] Vladís [*]

  Krásný příběh, všem přeji moc moc . Těch 10 let čekání muselo být opravdu hrozné. Já si to nedovedu představit. My čekali u obou dětí 2 měsíce a připadalo mi to jako věčnost. Klobouk dolů před páry, jenž mají problémy a mají pevné nervy a dokáží čekat a čekat..... Výsledek je opravdu zasloužený a to štěstí musí být nepopsatelné. A to platí i u párů, jenž problémy nemají.

  superkarma: 0 16.12.2006, 14:02:43
 2. avatar
  [40] Ťapina [*]

  Simba: No nevím, jako klasická reklama mi to nepřijde.

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:26:57
 3. avatar
  [39] Simba [*]

  Už jsem chtěla grtulovat, ale trochu mne zarazilo, jak někdo píše v příspěvku, že je to de facto reklamní článek .... Tak ani nevím, zda je to skutečný příběh.

  superkarma: 0 18.11.2003, 11:12:13
 4. [38] Hana Novotná [*]

  Milý Jirko, máš pravdu - problém bude v "mentálu", ale v tom Tvým! Člověk by si měl nasoukat všechny dostupný informace, než si dovolí takový "soudy", jaký sis dovolil Ty. Mluvím z vlastní zkušenosti, jsem budoucí matka, v 7. měsíci těhotenství a bez pomoci doktorů, bych dneska určitě v jiném stavu nebyla. A problém nebyl v "mentálu". I když je pravda, že když se člověk trápí 5 let (a některé páry ještě mnohem déle) je to pomalu na "cvokhaus". Podstoupila jsem jednoduchý operativní zákrok a dneska se díky němů můžu pyšnit bříškem. Kdybych dala na své okolí, které tvrdilo, nemysli pořád na to, ono to přijde samo, tak bych taky mohla načekat. Je třeba jednat, a čím dřív, tím líp. A to že to není dneska samozřejmost mít dítě jako dřív, to je holt dobou, nežijeme tak zdravě jako naši předkové, a díky bohu, že prenatální medicína má dneska takový možnosti jaký má. Běž se podívat do čekárny např. Pronatalu či jiného centra asistované reprodukce, ať vidíš, kolik lidí dneska "chce" a prostě nemůže. A taky se poptej kolika párům tyto doktoři pomohli k tolik vytouženému miminku... A když si projdeš to co já a mnoho dalších mamin a konečně čekáš toho vytouženýho prcka, je ti šumafuk, jestli Ti pomohla medicína nebo ne. To štěstí se nedá popsat, teda takovým lidem jako si zřejmě ne, jelikož bys to nepochopil. Jo a s "mentálem" se chodí k psychiatrovi - když nemáš dobrýho kámoše, kterýmu se můžeš vypovídat - ty ho zřejmě nemáš, tak krafeš hlouposti tady.

  superkarma: 0 05.09.2002, 12:02:31
 5. avatar
  [31] Anela [*]

  Moje známá taky nemohla mít děti, moc si to přála. Stálo jí to moc slzí. Povedlo se na x-tý pokus, ve 39 letech se jí narodila zdravá dvojčátka. Jejímu manželovi je přez 50 roků. manžel jde na všechno vědecky, což není vždycky přínos. Děti jsou dar a moc jsem ráda, že má děti. Moc jsem jí to přála.

  superkarma: 0 30.08.2002, 20:27:50
 6. [30] Hana Novotná [*]

  Tohle je krásný důkaz toho, že se nemá nikdy nic vzdávat. Já jsem čekala na miminko dlouhých 5 let, nyní jsem v 6. měsíci těhotenství, na miminko se moc těšíme. Nemůžu ve svém štěstí zapomenout na doktory a sestřičky z pražského PRONATALU, nebylo by to spravedlivé, protože nebýt jich, dneska bych se nemohla pyšnit tím krásně kulatým bříškem!
  Taky musím napsat, že jsem v čekárně potkávala spoustů mladých párů, kteří vyzkoušeli - dá se říct všechno a pořád nic. Moc bych všem přála, aby se jim jejich největší přání splnilo. Ten kdo nepočítal každý měsíc, kdo se pořád neptal, proč zrovna já, a nepodstoupil různá vyšetření a operace - nepochopí. Ale tenhle krásný příběh šťastné maminky dvojčátek, ten můj a spousty dalších, jsou důkazem toho, že "zázraky" se dějí. Jen není dobré čekat, že se to "nějak" povede. Radím co nejdřív navštívit odborníky, ať už je to právě Pronatal, ISCARE...
  Roky ubíhají, a je to škoda.

  superkarma: 0 30.08.2002, 16:26:02
 7. avatar
  [19] Kájina [*]

  tomas: ,jdi do pr....
  a stastne mamince moc moc gratuluju a preju ji hodne stesti a

  superkarma: 0 28.08.2002, 12:15:20
 8. avatar
  [18] klara.kr [*]

  Ja nevim, ze si ho vsimate, to je prece jeho ohrana pisnicka na clanky podobneho typu

  superkarma: 0 28.08.2002, 12:02:54
 9. avatar
  [16] Nanilka [*]

  tomas: To snad ne!?!?!

  superkarma: 0 28.08.2002, 11:05:24
 10. avatar
  [15] Catalina [*]

  pardon - chtěla jsem říct - kdo ví jestli to napsala TAM - jako na stránky Iscare..

  superkarma: 0 28.08.2002, 10:50:23
 11. avatar
  [14] Catalina [*]

  tenhle článek je přebraný z internetové stránky Iscare...takže to sem nepíše nějaká šťastná maminka, a kdo ví jestli to napsala sem...ale čte se to hezky..

  superkarma: 0 28.08.2002, 10:49:20
 12. avatar
  [11] kytička [*]

  gyncenter je v republice asi 16..
  ja navstevuji jedno ve Zline a jsem taky spokojena, je pravda ze je vse o pristupu doktoru...pak je jedno kde se centrum nachazi...

  superkarma: 0 28.08.2002, 10:30:27
 13. avatar
  [10] muflonka [*]

  Julie, gratuluju k úspěchu a prosím Tě můžeš napsat, kde Ti IUI dělali? Já jsem byla na IUI jen jednou, v Gyncentru, a přístup jednoho tamního pana doktora mě od dalších pokusů zatím totálně odradil. Docela závidím pražandám, že si můžou centrum vybrat. A taky nechápu, proč dělají reklamu jenom ISCARE

  superkarma: 0 28.08.2002, 10:02:47
 14. avatar
  [9] muflonka [*]

  tomas: nachápu jak můžeš napsat takový blábol, až jednou budeš chtít mít děti a ono to nepůjde, tak si vzpomeň, co jsi tady napsal. Je mi z tebe

  superkarma: 0 28.08.2002, 09:55:02
 15. avatar
  [8] kytička [*]

  Tomasi, tak to vubec neni
  dnesni medicina je na urovni vyssi nez byla driv,nmezachranuji se deti za kazdou cenu i kdyz byli pocaty "umele"...
  pokud se nedostanes do te situace a neprojdes tim, nepochopis o cem to vsechno je...
  ty mas deti?

  superkarma: 0 28.08.2002, 09:54:47
 16. avatar
  [2] muflonka [*]

  Moc gratuluju

  superkarma: 0 28.08.2002, 08:16:27
 17. avatar
  [1] macourek [*]

  Gratuluji Ti k krásným dvojčátkům a přeji Ti aby Ti děti dělaly radost celý život.Život je opravdu krásnější když máš děti, taky to poznávám i když je nemám už tak malé.

  superkarma: 0 28.08.2002, 08:10:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme