Zdraví

Také v létě si vaše nohy zaslouží pohodlí.

Možná si myslíte, že v létě pro svoje nohy děláte to nejlepší už jenom tím, že je necpete do zavřených bot jako to děláte po zbytek roku. Jenže to nemusí stačit. Zde je několik rad pro ty z vás, kdo chtějí být se svýma nohama zadobře:
Když si kupujete nové boty, myslete na to, že v nich chcete nejen skvěle vypadat, ale taky chodit. Příliš vysoké podpatky a příliš úzké špičky bot mohou způsobovat potíže od bolestí šlach, přes puchýře až po deformaci kloubů. Pokud takhle pozlobíte své nohy jednou za čas, dá se to snést. Ale v případě, že je mučíte dlouho a nijak jim neulevujete, pravděpodobně se vám odvděčí trvalou deformací a úpornou bolestí. :-(
Pamatujte si, že čím vyšší a tenčí podpatek, tím ladněji a více sexy působíte, ale tím také více trpí vaše nohy. Proto ve zmíněné obuvi svádějte muže, ale nechoďte v ní do práce nebo na výlety. :-) Jedna rada pro nošení vysokých podpatků: Protože na vysokém šteklu jsou vaše nohy v poněkud nepřirozené poloze, má vaše tělo tendenci naklánět se dopředu. Napřimte ramena a maličko pokrčte ramena a hned to bude lepší…
Jestli ale opravdu chcete, aby vás vaše nohy měly rády, dopřejte jim pohodlné botky s dostatkem prostoru pro nohy. V létě choďte hodně bosi a občas si dopřejte masáž nohou. :-)
   
26.08.2002 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Ale zase pevný a vysoký podpatek se dřív doporučoval, tak jak to teda je?

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:28:03
 2. avatar
  [17] Simba [*]

  Napřimte ramena a maličko pokrčte ramena ...nějak nechápu

  superkarma: 0 18.11.2003, 11:37:25
 3. avatar
  [16] Dickie [*]

  mmk, moajli: no jo, sexy a romantické, to je zase jiná kapitola ...

  většinu bot, co mám, jsem koupila v prodejně zdravého obouvání v praze na bertramce. jsou sice i na webu (www.zdraveobouvani.cz), ale ta stránka je dobrá tak na to, aby se člověk podíval na adresu prodejny nebo na prodejní dobu, pokud ji tam mají - tím si teď nejsem jistá.
  mám od nich dvoje sandálky (oboje Hartjes - mimochodem žádnou prezentaci hartjes jsem nenašla ani na německých webech, takže podívat se na ně není kloudně kam ... ), lodičky (Ara), páskový biosandále (Bama) a uzavřený boty - na způsob mokasínů (Hartjes). Teď vymýšlím nějaký hezký zimní boty.
  Klapavý pantoflíčky nenosím, takže jsem je v nabídce nepohřešila. Mají sice, pravda, velmi pohodlný pantoflíčky od Hartjesu, ale klapavý nebudou ani náhodou ...

  superkarma: 0 28.08.2002, 18:57:40
 4. avatar
  [5] sjuu [*]

  hehe, to znam.Tak 1x za 14 dni si vezmu krasny botky na podpadku a potom dalsi 2 tydny lecim puchyre :) Ale za tu paradu to stoji.

  superkarma: 0 26.08.2002, 10:03:57
 5. avatar
  [4] Dickie [*]

  Mám sklon k propadání příčné klenby (mám taky po kom, maminka už to má odoperovaný), takže jsem si v podstatě nuceně navykla na zdravotní obuv.
  Ale pozor - tím nemyslím takový ty divný šněrovací záležitosti, co to nosily na nohou sestry ve špitále, když jsem tam v pěti letech ležela se spálou.
  Lodičky ARA stojej, pravda, dva a půl tisíce, ale je to pravá kůže, podpatek kolem 4 cm, ale širokej, bota je dost široká i v prstech a zvedání plochy k podpatku, když už teda musí být, je vedený pod fyziologicky nejpřijatelnějším úhlem.
  Většinu bot mám HARTJES - cenově dosti podobný, ale velmi pohodlný.
  Nebo se podívejte na Scholl. Ty boty tam jsou dost ke koukání a přitom je to zdravá a kvalitní bota (a za kvalitu se holt platí).
  Do všech botiček jsem si nechala za 85 Kč (což už je v týhle cenový relaci pominutelná částka) vlepit metatarzální srdíčko na podporu příčný i podélný klenby podle otisku nohy - tedy na míru.

  A koneckonců - co mám dělat. Pokud ty boty nosit teď nebudu, půjdu dost brzy pod nůž jako moje maminka a po osmitýdenní neschopence je budu muset začít nosit stejně. Takhle třeba ujdu aspoň tý operaci.

  superkarma: 0 26.08.2002, 09:17:56
 6. avatar
  [2] Petrana [*]

  No, zrovna dneska jsem si vzala tak nepohodlny boty, že mi mé nohy nepoděkují.

  superkarma: 0 26.08.2002, 08:16:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme