Zdraví

Mola přehlídek evropské haute couture zasáhla nová módní vlna. Letos vede „rescue look“!

Stejně jako období po zářijových teroristických útocích na Spojené státy vyvolalo módní reakci na světových molech, i letošní událost číslo jedna – zatopený střed Evropy – už našel svou reflexi v módním světě. Tradiční centra evropské módy – Milán, Paříž i Londýn – nejsou v záplavových oblastech, a tak zatímco na módní výstřelky nemá nikdo ve středu Evropy ani pomyšlení, na suchém slunečném jihu vbíhají na mola haute couture modelky v modelech nepopiratelně inspirovaných událostmi posledních dní.
Na co se tedy mají ortoxní ctitelky módního diktátu připravit? Na podzim ovládnou značkové butiky neoprény, ploutve, helmy a záchranné vestičky. Z materiálů vedou plasty, gumopryžové směsi, barvy se budou nosit výrazně reflexní. Jako doplňky se letos doporučují lana, záchranné kruhy, karabiny, rozličná poutka a opasky. Pařížský módní dům Christian Frionor předvedl dokonce roztomilé kabelky v podobě pádel. Novému módnímu trendu odpovídá také líčení a účesy – žena „rescue look“ odložila svůdnou, až nestydatou koketerii posledních let, je sportovní a plně funkční. Módním hitem číslo jedna je jakoby „rozmazaná“ mascara, bledá pleť s nádechem do modra a na vlasy mokrá trvalá nebo, a to je skutečná revoluce ve vlasovém průmyslu – takzvaná „vodová“.

Milada Potápníková, Karlín
   
15.08.2002 - Zdraví - autor: Exkluzivně pro Ženu-in

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Look rozmazaná maskara mívám často, ani se nemusím moc snažit

  superkarma: 0 30.11.2003, 23:30:59
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  gumopryžové směsi a look rozmazaná maskara ...

  superkarma: 0 18.11.2003, 10:27:00
 3. avatar
  [1] clarCa [*]

  Nezapomeňme na automobilový průmysl... Škodovka přichází na trh s novým modelem. Budějáček je vskutku rodinné vozidlo na bázi obojživelného tančíku. Jenom Německo objednalo již několik tisíc kusů!!!

  superkarma: 0 15.08.2002, 00:15:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme