Zdraví

Bojíte se poskočit nebo kýchnout? Lehká inkontinence a co s ní.

Určitě jste o inkontinenci již slyšely a představujete si pod tímto pojmem něco strašného. Potížemi při udržení moče přitom trpí miliony žen na celém světě! Rozhodně se tedy nejedná o jev, který by byl nějak výjimečný.
Do současné doby přetrvává mýtus, že potížemi močového měchýře trpí především starší ženy. Není to ale pravda! Ve skutečnosti tyto nepříjemnosti s věkem vůbec nesouvisejí. V mnoha případech bývají způsobeny povolením svalů pánevního dna, tedy především po porodu nebo v klimakteriu. Lehká inkontinence se projevuje jako slabý únik moči od několika kapiček až po několik mililitrů. Dá se ovlivnit speciálním cvičením, které svaly opět posílí. Problémy s únikem moči mohou vzniknout při přechozených zánětech močových cest nebo močového měchýře, ale i jako vedlejší příznak léků, které užíváte. V mnoha případech se jedná pouze o dočasný stav. Potíže močového měchýře jsou ve většině případů léčitelné nebo se dají alespoň částečně usměrnit.
Pro překonání příznaků inkontinence existují speciální inkontinentní vložky. Ty na rozdíl od hygienických menstruačních vložek obsahují ultraabsorpční jádro, které je uzpůsobeno pro vstřebání moče. Díky tomu si vložka může zachovat velikost a sílu srovnatelnou s hygienickou vložkou a zajistit ženám pocit jistoty a pohodlí.
Inkontinentní pomůcky spadají do úhrad VZP a můžete je získat na předpis ošetřujícího lékaře.
   
05.08.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Ťapina [*]

  kytička: No jo, holt se přes to musíte nějak přenést a časem to přejde, ale někdo to má na celý život.

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:06:25
 2. avatar
  [13] kytička [*]

  To si predstavte, ze tehulkam zadne vlozky pojistovna nehradi a pritom je to normalni jev i kdyz ne u kazde....

  superkarma: 0 20.08.2002, 11:21:52
 3. avatar
  [8] Sluníčko [*]

  Tento problém mně také trápí ,zrovna dnes ráno jsem šla na autobus a přepadlo mně takové kýchání, že jsem se přičůrla . řeším to slipovkama a tok to dopadlo celkem dobře .Věřím, že to mám po porodu, protože jsem rodila kleštěma Ctělo by to posilovat pánevní dno ,ale já už opravdu začnu

  superkarma: 0 05.08.2002, 19:26:02
 4. avatar
  [7] Léthé [*]

  Ani já se nepamatuji že bych v těhotenství čůrala do plen ,za to po mé embolii plic,kdy jsem kašlala v kuse asi jeden celý rok,tak jsem byla taky počůránek. Když jsem se pak na to kašlání vykašla,samo to přešlo....no občas se stane,že se trošku počůrám smíchy ...bohužel,jsem se již tak krásně dlouho nezasmála

  superkarma: 0 05.08.2002, 17:10:03
 5. avatar
  [6] mamina [*]

  Já tedy v těhotenství o těchto problémech naprosto nic něvěděla, ale zato když začaly kvést stromy, louky, to bylo něco Ty šílené tlaky do všech dutin při obyčejném kýchnutí (hihihi to nebylo kýchnutí, to bylo řachando)a zároveň jsem musela tlačit tak, abych se nepočůrala neposmrkala a ještě mi nevypadly oči z důlků. A pak jsem si v nějakém chytrém časopise přečetla, že neudržení moči je příznakem závažné choroby, nejlépe nádoru bože.....

  superkarma: 0 05.08.2002, 13:51:50
 6. avatar
  [5] Saturninka [*]

  Kremzina: ...no tak si teď vybavuju, že se mi to taky občas spustilo samo o sobě, ani jsem nemusela kýchnout či něco podobnýho . Prostě jsem třeba šla a najednou...cvrrrk, tak jsem stála, nohy křížem a čekala, až to přejde ...Ale přešlo to samo... , teď už si do kalhotek necintám !

  superkarma: 0 05.08.2002, 13:09:33
 7. avatar
  [4] Kremzina [*]

  Jo holky vy jste měly problém před porodem já po něm. Asi to bylo tím, že mě cévkovali nebo těžkým porodem, nevím. Prostě jakmile jsem ucítila, že se mi chce, musela jsem jít. Bohužel to ne vždy šlo, třeba na procházce. Pak jsem musela mimčo vynést do schodů a to už bylo úplně nejhůř. Párkrát se mi stalo, že jsem to už fakt neudržela. Dnes se mi podobné stavy vracejí po prochladnutí (v létě studená voda)nebo když piju pivo. Jen nevím jestli je to tedy inkontinence nebo ne. Samozřejmě se stydím zeptat, svoji obvodní jsem asi 3 roky neviděla, protože jsem jinak zdravá. Já to řeším slipovkama, ale někdy nestíhají. Prostě musím jít na záchod hned při prvním pocitu, že se mi chce.

  superkarma: 0 05.08.2002, 12:24:30
 8. avatar
  [3] Saturninka [*]

  kytička: Kytinko -vydržať!!!! Jen to praní věčně mokrých kalhotek nas..e, že? A KDY máš termín????

  superkarma: 0 05.08.2002, 11:51:16
 9. avatar
  [2] kytička [*]

  no Saturni, tys me uklidnila.
  Ja ten problem mam,sice mensi,ale dost me to stresovalo a rikala jsme si proboha jestli to nezmizi
  ..je mi to stejne dive, dno panevni posiluju a bojim se kejchnout ...tak snad to po porodu prejde

  superkarma: 0 05.08.2002, 11:36:01
 10. avatar
  [1] Saturninka [*]

  teda tak já trpěla v těhotenství jak ! Při každém (a že ho bylo požehnaně), při každém kýchnutí či zakašlání....jsem se....počůůůůůrala . Někdy málo, někdy víc ....a šíleně jsem se bála, že je to opravdu klasická inkontinence a že už budu do smrti odkázána na "vycpávky" ! Naštěstí to hned po porodu přešlo k normálu....ale měla bych začít cvičit....jen nevím JAK !

  superkarma: 0 05.08.2002, 09:54:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme