Zdraví

Používáte tampony? Představujeme nové o.b.

Udržování čistoty pohlavních orgánů během menstruace musí být stejně pečlivé jako v období mezi měsíčky. Navíc však žena potřebuje prostředky menstruační hygieny. Na ně máte jistě i vy tři základní požadavky: měly by být spolehlivé, pohodlné a diskrétní.

V čem spočívá novinka tamponů o.b.?
Tampony o.b. přišly na začátku tohoto roku s technologickou inovací, která spočívá ve spirálovitě stočených drážkách. Drážky nejsou u nových o.b. tamponů rovné, ale stáčejí se po obvodu, a proto jsou výrazně delší. Delší drážky jsou pak schopny vstřebat více tekutiny dovnitř tamponu, maximalizovat tak jeho absorpční schopnost a minimalizovat riziko protečení.
Inovace se týká variant určených pro střední a silnější menstruaci: o.b. normal, o.b. super a o.b. super plus.
Síla menstruace se liší u jednotlivých žen a i ve svém průběhu během menstruačních dnů u jedné ženy. Proto o.b. nabízí kompletní sortiment tamponů, jež se hodí pro všechny menstruační potřeby.

Jaký tampon si pro jednotlivé dny menstruace vybrat?
- o.b. Comfort: tampony určené pro dny slabšího krvácení, jsou ideální i pro ženy a dívky, které tampony chtějí začít používat poprvé v životě
- o.b. Normal: pro dívky a ženy s průměrně intenzivní menstruací
- o.b. Super: pro ženy se silnějším krvácením, pro situace, kdy není možné měnit tampony jako obvykle, např. na pracovišti, během sportování nebo při cestování
- o.b. Super Plus: pro ženy s velice silným krvácením

Tampony se zavádějí do pochvy a spolehlivě absorbují menstruační krev, přičemž zevní pohlavní orgány zůstávají suché a čisté. Zvnějšku nejsou tampony vidět a při správném zavedení je žena ani nevnímá. Jelikož je menstruační tekutina absorbována už uvnitř těla, žena se díky tamponu vyhne vzniku nepříjemného pachu rozkládající se krve, jak se tomu může stát v případě vložek. Nehrozí také, že by se tampon vysmekl.

Tampony mají oproti vložkám i další výhody.
Díky jim nemusíte své aktivity přizpůsobovat tomu, zda právě máte měsíčky či ne. Chodíte pravidelně na aerobic či do bazénu? Při použití tamponu nemusíte tyto hodiny vynechat ani v době menstruace.

Ženy věří především těm menstruačním tamponům, které mají vysokou absorpční schopnost, takže je riziko redukováno na minimum průtoku krve skrz tampon. Na našem trhu existují tampony o.b., které navrhla přímo gynekoložka. Ta zde jednak mohla uplatnit své odborné znalosti a jednak i cit a pochopení pro potřeby ženy.

Jak často tampony měnit?
První dva nebo tři dny na začátku krvácení může být potřeba měnit tampon přibližně každé dvě či tři hodiny. Při lehkém krvácení stačí výměna každých šest až osm hodin. Výměna tamponu je nejsnazší, když je zcela nasáklý. Zjistíte to, když jemně zatáhnete za šňůrku. Pokud tampon vzdoruje vytažení z pochvy, můžete ho uvnitř ještě chvíli nechat. Před každým zavedením tamponu dbejte samozřejmě na to, abyste si umyla ruce mýdlem.
Tampony je možné používat i přes noc. Pokud používáte tampon při plavání, je vhodné jej hned po koupání vyměnit za čistý.
   
19.07.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [23] Ťapina [*]

  pajda: Tak prý až 6-8. Já používám na noc ty malé a v pohodě.

  superkarma: 0 09.12.2003, 01:11:29
 2. avatar
  [22] pajda [*]

  Podle toho, co vím, by tampon neměl být vevnitř déle, než čtyři hodiny, pak se mueí bezpodmínečně vyměnit - neumím si představit, že bych měla kvůli tampónu vstávat...sama je používám bez aplikátoru - kdysi se mi podařilo nejen tapmon s aplikátorem zavést špatně, ale navíc, když jsem se ho pokoušela vyndat, utrhla se u něj šňůrka...

  superkarma: 0 25.07.2002, 18:10:21
 3. avatar
  [17] bobatko [*]

  hmmm, já ještě s aplikátorek nezkoušela, ale souhlasím s kratší menstruací. je to asi tím, že se to jakoby "vytře", ale když mám vložky, tak ještě tři dny "špiním". ale mám divné měsíčky, ne moc silné, ale dlouho a je mi blbě

  superkarma: 0 24.07.2002, 11:56:16
 4. avatar
  [15] Lotka [*]

  A ještě jeden postřeh - když používám tampony, zdá se mi, že je krvácení kratší, než s vložkou. Nějak se tam asi víc zarazí Ale já to mívám tak tři dny, takže jsem v pohodě No a vlastně jen jednou za čas, protože beru prášky pořád v kuse.

  superkarma: 0 21.07.2002, 08:25:15
 5. avatar
  [14] Lotka [*]

  Fionno, existují tampony na velké krvácení a na menší... takže si můžeš vybrat. Ovšem ty na velké jsou i větší Ale nic ti nebrání v tom, vzít si, když hodně tečeš, i nějakou "placatou" vložku. Jinak - já když to mám nejvíc, musím si tampon měnit po dvou hodinách - to nepřeteču.

  superkarma: 0 21.07.2002, 08:23:29
 6. avatar
  [12] Lotka [*]

  Fionno, já používám tampony a na noc vložky. Mám ale kamarádku, která s nimi i spí. Myslím, že když ti tampony nic nedělají, nemusíš se bát.

  superkarma: 0 20.07.2002, 19:28:13
 7. avatar
  [9] Saturninka [*]

  ...a já je nepoužívám....zkusila jsem to jen jednou a do 15 minut jsem protekla ....

  superkarma: 0 19.07.2002, 21:53:22
 8. avatar
  [4] Dickie [*]

  IvetaZ: já používám taky spíš ty s aplikátorem, i když v podstatě jen ze zvyku, prostě mi to víc vyhovuje. Taky se děsím, co až mi je Tampax přestane dělat. Už teď nejdou někde sehnat

  superkarma: 0 19.07.2002, 12:39:25
 9. [3] IvetaZ [*]

  Hm, taky souhlasím, že tampony jsou věc užitečná, ale já mám s nimi jeden problém. Mám nějakou alergii či co na tampony bez aplikátoru, tudíž musím vždy použít jen ty s aplikátorem. Bohužel na trhu jsou jen jediné - od Tampaxu a nyní i tato značka se snaží přejít na tampony bez alikátorů. Nechápu co budu dělat, až je zruší úplně.

  superkarma: 0 19.07.2002, 12:27:06
 10. avatar
  [1] Kájina [*]

  musim rict ze tampony jsou naprosto skvela vec uz si bez nich svuj zivot snad ani nedovedu predstavit jsou pohodlne a nikde se vam nic nehrne a nelepi, kdyz je venku horko a muzete se hezky a uzivat si v lete a leta

  superkarma: 0 19.07.2002, 08:14:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme