Zdraví

Savová metoda zdobení textilu podle Týny.

Jistě se vám již někdy stalo, že jste chtěli rychle zlikvidovat nějakou špínu a tak jste se nezdržovali převlékáním do domácího oblečení a náhodou vám kapka čistícího prostředku, který obsahuje chlór, kápla na tmavé oblečení. Během několika vteřin se vám na oděvu objeví světlá skvrnka, kterou již ničím neodstraníte… přesně tímto způsobem jsem před několika lety objevila metodu, která se teď stala velmi módní. A pokud máte jen trošku šikovné ručičky, zkuste si udělat své vlastní originální tričko, kalhoty apod.
Stačí vám bavlněné triko tmavé barvy, nejlepší je černá, protože je na ní nejvíc vidět kontrast. Dále budete potřebovat kousek samolepící tapety, ostré nůžky, rozprašovač a tekutý čistící chlorový prostředek - doporučuji SAVO Perex.
Ze samolepící tapety vystřihněte motiv, který chcete, aby zůstal tmavý, pokud nemáte žádný nápad, složte tapetu na čtvrtiny a vystřihujte stejně, jako jste v dětských letech vyráběli z ubrousků papírové dečky - vystřihujte trojúhelníčky, kolečka apod. Po rozložení sejměte spodní vrstvu a nalepte na textil. Odstřižky můžete použít také - nalepte je dokola.
Poté je nutné textil vyložit novinami, aby Savo neprosáklo na zadní díl. Nejlepší je pracovat někde venku, nehrozí tak, že si náhodou nastříkáte i koberec :-)), stříkejte jemně a vždy chvíli počkejte, protože Savo začne pracovat až po pár desítkách vteřin. Poté, co je vše hotovo, osušte papírovým ubrouskem kapky, které zůstaly na tapetě a opatrně ji sejměte. Můžete ji použít i několikrát.
Hotový obrázek můžete zvýraznit textilními barvami nebo barevnými glitry na textil.
Stejnou metodou můžete ozdobit i oděv, který si budete šít, nejlepší výsledky jsou na bavlněnou viskózu, a zdobí se ještě před sešitím. Pokud si sami netroufáte a přesto máte doma vhodné triko na zdobení, napište mi, pokud to bude v mých silách, za mírný poplatek vám ho vyzdobím…
No a všechny vás zvu, podívejte se, jak se mi to povedlo nebo nepovedlo předvést v pořadu Rady ptáka Loskutáka dne 14. 7. Takže v jednu zapněte bednu :-))
   
01.07.2002 - Zdraví - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Ty trička jsou krásný,ale mně se první pokus nezdařil.

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:49:53
 2. avatar
  [14] Simba [*]

  Týno, zase tisknu . Ten model na obrázku 1 je super.

  superkarma: 0 17.11.2003, 17:43:23
 3. avatar
  [9] Týna [*]

  Bobina: je to myslím v Bydlení, dej si zobrazit články ode mne pa pa a mnoho zdaru!

  superkarma: 0 02.07.2002, 18:37:24
 4. avatar
  [7] Týna [*]

  Jo a ještě doplním SANDY- další triko odkoupila Adélka a to co bude hned v úvodu na té krej.panně teď nosí manželka fotografa z čas.ANNO

  superkarma: 0 01.07.2002, 23:59:48
 5. avatar
  [4] Evča [*]

  Už se těším na Loskutáka až tam budeš, vypadá to velmi zajímavě

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:39:47
 6. avatar
  [3] danae [*]

  Týnko,já taky batikovala v mikrovlnce a vyšlo to príma.Díky.A na Loskutáka se budu dívat určitě.Ahoj.P.S. Moc ráda tě sleduju...teda tvé rady... , ,

  superkarma: 0 01.07.2002, 09:04:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme